Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4567891011121314
Pokaż wyniki od 131 do 135 z 135

Temat: Alfa Romeo 159 2.2 JTS

  1. #131
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    OCTAVIA RS
    Postów
    1

    Domyślnie

    Panowie rzetelnych informacji na temat 2.2 JTS poza forum nie ma praktycznie w ogóle a nie ukrywam, że nad tym silnikiem chwiałbym się właśnie pochylić. Obecnie jeżdżę OI RS z nieśmiertelnym silnikiem 1.8T, ale od dłuższego czasu myślę o AR. W grę wchodzi tylko i wyłącznie silnik benzynowy 2.2JTS ewentualnie 3.2JTS chociaż tutaj mimo wszystko boję się trochę spalania i ewentualnych kosztów utrzymania bądź co bądź droższych niż w mniejszym silniku. Czy warto zmienić zadbane 1.8T na 2.2JTS?

  2. #132
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Kłobuck/Częstochowa
    Auto
    166 3.0v6 24 Sportronic GT 1.9 jtd./159 2.2 jts
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin87GD Zobacz post
    Panowie rzetelnych informacji na temat 2.2 JTS poza forum nie ma praktycznie w ogóle a nie ukrywam, że nad tym silnikiem chwiałbym się właśnie pochylić. Obecnie jeżdżę OI RS z nieśmiertelnym silnikiem 1.8T, ale od dłuższego czasu myślę o AR. W grę wchodzi tylko i wyłącznie silnik benzynowy 2.2JTS ewentualnie 3.2JTS chociaż tutaj mimo wszystko boję się trochę spalania i ewentualnych kosztów utrzymania bądź co bądź droższych niż w mniejszym silniku. Czy warto zmienić zadbane 1.8T na 2.2JTS?
    Jestem po remoncie 2.2 jts , wiec obiektywnie co nieco przy jej rozbebeszeniu się dowiedziałem .
    Wiec dół motoru poza dorobionymi natryskami i innymi denkami tłoków to poczciwa oplowska konstrukcja sięgająca początków XXI wieku ,można by rzec ,że poza natryskami na denko tłoka nie różni się niczym od motorów z22se i z22yh.
    Takie same bloki latały w astrach , vectach , zafirach i praktycznie 90% gratów pasuje plug & play co przekłada się na ceny części .
    Sama różnica polega na zmianach w głowicy dodaniu bezpośredniego wtrysku i wariatorów ze sterowaniem zmiennymi fazami i to przy niewłaściwej eksploatacji może powodować jakieś problemy .
    Generalnie nie napisze nic co nie zostało powiedziane wcześniej Olej , Olej i interwały jego wymiany .
    Nie przeszkadzało to inżynierom Gm jeszcze podrasować konstrukcji i bodaj że w silniku A20NFT z Insygni mamy ten sam blok , tą samą głowice jak w naszym jts ,a zmienione korbowody z tłokami (niższe tłoki i grubsze korbowody)dodane turbo zmieniony program i 250KM z 2.0 litrów pojemności .
    Z tym ,że z mojego wywiadu wynika ,że zabiegi inżynierów opla znacząco podniosły moc ale i skróciły żywot motoru (tłoki puchną i pękają już przy 100000 przebiegu).
    W moim wypadku ze starego motoru do uratowania była tylko głowica .
    A koszt remontu , z pierścieniami panewkami , uszczelkami i kilkoma innymi duperelami nie przekroczył 2000 zł przy robocie własnej wraz z zakupem bloku z wałem i tłokami od opla .

  3. #133
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Bielus
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti 2.4 JTDm
    Postów
    3

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad zakupem Alfa Romeo 159 2.2 JTS z automatyczną, sekwencyjną skrzynią biegów SELESPEED (zamontowany jest fabrycznie nowy sterownik/komputer skrzyni biegów)
    Nie jestem fanem diesla więc benzyna jest dla mnie pierwszym wyborem dlatego też chciałem się dowiedzieć, czy warto kupić alfe z tym właśnie silnikiem.
    Bardzo dziękuję za odp

  4. #134
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Silnik to może i OK (zależy jak kto dbał), ale ta skrzynia to raczej dobrych opinii nie ma.

  5. #135
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 147 2.0 TS Salespeed
    Postów
    49

    Post Jak działa to fajnie

    Cytat Napisał Bielus Zobacz post
    Zastanawiam się nad zakupem Alfa Romeo 159 2.2 JTS z automatyczną, sekwencyjną skrzynią biegów SELESPEED (zamontowany jest fabrycznie nowy sterownik/komputer skrzyni biegów)
    Nie jestem fanem diesla więc benzyna jest dla mnie pierwszym wyborem dlatego też chciałem się dowiedzieć, czy warto kupić alfe z tym właśnie silnikiem.
    Bardzo dziękuję za odp
    Jeśli chodzi o użytkowanie skrzyni gdy działa to jest super proste zwłaszcza jak masz manetki do zmiany biegów .
    W trybie CITY skrzynia robi za eco-drivera - sprawnie podbija biegi w górę przy monotonnej jeździe. W 159 masz 6 biegów.

    Skrzynia jest sterowana hydraulicznie przez robota. Trzeba uważać na wycieki z układu sterowania bo zaburzają pracę sprzęgła.
    Mam najbardziej awaryjną wersję skrzyni bo z 2000 roku w 147. Ta ze 159 jest najmniej awaryjna ze wszystkich wersji selespeeda (czyli tak jak 1.6 TS 120km jest najmniej awaryjnym twin sparkiem ) .
    Ponieważ skrzynia jest sterowana hydraulicznie to ma mniejszą tolerancję na zużycie sprzęgła. Sprzęgło zużywa się w trakcie jazdy na pół-sprzęgle w mieście - taka przypadłość zrobotyzowanych skrzyń (dual logic, selespeed, easytronic, DCT,TCT,DSG itp.) .
    Sprzęgło jest też trochę droższe niż te do manualnej skrzyni.
    Co do napraw to najbardziej wzbraniają się przed nimi zakłady z doświadczeniem w alfach ale bez doświadczenia w naprawie skrzyń.
    Przed zakupem warto zapisać się do Selespeed Grupa Wsparcia na FB sprawdzisz od razu czy w twojej okolicy jest specjalista od skrzyni w razie czego.
    Na pocieszenie w Giulettcie sprzęgło z robotą kosztuje 3x drożej
    https://www.forum.alfaholicy.org/mit...slizganie.html

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory