Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4567891011121314
Pokaż wyniki od 131 do 135 z 135
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    OCTAVIA RS

Domyślnie

Panowie rzetelnych informacji na temat 2.2 JTS poza forum nie ma praktycznie w ogóle a nie ukrywam, że nad tym silnikiem chwiałbym się właśnie pochylić. Obecnie jeżdżę OI RS z nieśmiertelnym silnikiem 1.8T, ale od dłuższego czasu myślę o AR. W grę wchodzi tylko i wyłącznie silnik benzynowy 2.2JTS ewentualnie 3.2JTS chociaż tutaj mimo wszystko boję się trochę spalania i ewentualnych kosztów utrzymania bądź co bądź droższych niż w mniejszym silniku. Czy warto zmienić zadbane 1.8T na 2.2JTS?

› Więcej...: Alfa Romeo 159 2.2 JTS

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Kłobuck/Częstochowa
    Auto
    166 3.0v6 24 Sportronic GT 1.9 jtd./159 2.2 jts

Domyślnie

Cytat Napisał marcin87GD Zobacz post
    Panowie rzetelnych informacji na temat 2.2 JTS poza forum nie ma praktycznie w ogóle a nie ukrywam, że nad tym silnikiem chwiałbym się właśnie pochylić. Obecnie jeżdżę OI RS z nieśmiertelnym silnikiem 1.8T, ale od dłuższego czasu myślę o AR. W grę wchodzi tylko i wyłącznie silnik benzynowy 2.2JTS ewentualnie 3.2JTS chociaż tutaj mimo wszystko boję się trochę spalania i ewentualnych kosztów utrzymania bądź co bądź droższych niż w mniejszym silniku. Czy warto zmienić zadbane 1.8T na 2.2JTS?
    Jestem po remoncie 2.2 jts , wiec obiektywnie co nieco przy jej rozbebeszeniu się dowiedziałem .
    Wiec dół motoru poza dorobionymi natryskami i innymi denkami tłoków to poczciwa oplowska konstrukcja sięgająca początków XXI wieku ,można by rzec ,że poza natryskami na denko tłoka nie różni się niczym od motorów z22se i z22yh.
    Takie same bloki latały w astrach , vectach , zafirach i praktycznie 90% gratów pasuje plug & play co przekłada się na ceny części .
    Sama różnica polega na zmianach w głowicy dodaniu bezpośredniego wtrysku i wariatorów ze sterowaniem zmiennymi fazami i to przy niewłaściwej eksploatacji może powodować jakieś problemy .
    Generalnie nie napisze nic co nie zostało powiedziane wcześniej Olej , Olej i interwały jego wymiany .
    Nie przeszkadzało to inżynierom Gm jeszcze podrasować konstrukcji i bodaj że w silniku A20NFT z Insygni mamy ten sam blok , tą samą głowice jak w naszym jts ,a zmienione korbowody z tłokami (niższe tłoki i grubsze korbowody)dodane turbo zmieniony program i 250KM z 2.0 litrów pojemności .
    Z tym ,że z mojego wywiadu wynika ,że zabiegi inżynierów opla znacząco podniosły moc ale i skróciły żywot motoru (tłoki puchną i pękają już przy 100000 przebiegu).
    W moim wypadku ze starego motoru do uratowania była tylko głowica .
    A koszt remontu , z pierścieniami panewkami , uszczelkami i kilkoma innymi duperelami nie przekroczył 2000 zł przy robocie własnej wraz z zakupem bloku z wałem i tłokami od opla .

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Bielus
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS

Domyślnie

Zastanawiam się nad zakupem Alfa Romeo 159 2.2 JTS z automatyczną, sekwencyjną skrzynią biegów SELESPEED (zamontowany jest fabrycznie nowy sterownik/komputer skrzyni biegów)
    Nie jestem fanem diesla więc benzyna jest dla mnie pierwszym wyborem dlatego też chciałem się dowiedzieć, czy warto kupić alfe z tym właśnie silnikiem.
    Bardzo dziękuję za odp

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Auto
    159 2.0 JTDm

Domyślnie

Silnik to może i OK (zależy jak kto dbał), ale ta skrzynia to raczej dobrych opinii nie ma.

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 147 2.0 TS Salespeed

Post Jak działa to fajnie

Cytat Napisał Bielus Zobacz post
    Zastanawiam się nad zakupem Alfa Romeo 159 2.2 JTS z automatyczną, sekwencyjną skrzynią biegów SELESPEED (zamontowany jest fabrycznie nowy sterownik/komputer skrzyni biegów)
    Nie jestem fanem diesla więc benzyna jest dla mnie pierwszym wyborem dlatego też chciałem się dowiedzieć, czy warto kupić alfe z tym właśnie silnikiem.
    Bardzo dziękuję za odp
    Jeśli chodzi o użytkowanie skrzyni gdy działa to jest super proste zwłaszcza jak masz manetki do zmiany biegów .
    W trybie CITY skrzynia robi za eco-drivera - sprawnie podbija biegi w górę przy monotonnej jeździe. W 159 masz 6 biegów.

Skrzynia jest sterowana hydraulicznie przez robota. Trzeba uważać na wycieki z układu sterowania bo zaburzają pracę sprzęgła.
    Mam najbardziej awaryjną wersję skrzyni bo z 2000 roku w 147. Ta ze 159 jest najmniej awaryjna ze wszystkich wersji selespeeda (czyli tak jak 1.6 TS 120km jest najmniej awaryjnym twin sparkiem ) .
    Ponieważ skrzynia jest sterowana hydraulicznie to ma mniejszą tolerancję na zużycie sprzęgła. Sprzęgło zużywa się w trakcie jazdy na pół-sprzęgle w mieście - taka przypadłość zrobotyzowanych skrzyń (dual logic, selespeed, easytronic, DCT,TCT,DSG itp.) .
    Sprzęgło jest też trochę droższe niż te do manualnej skrzyni.
    Co do napraw to najbardziej wzbraniają się przed nimi zakłady z doświadczeniem w alfach ale bez doświadczenia w naprawie skrzyń.
    Przed zakupem warto zapisać się do Selespeed Grupa Wsparcia na FB sprawdzisz od razu czy w twojej okolicy jest specjalista od skrzyni w razie czego.
    Na pocieszenie w Giulettcie sprzęgło z robotą kosztuje 3x drożej
    https://www.forum.alfaholicy.org/mit...slizganie.html

alfa romeo 159 2.2 jts

alfa romeo 159 2.2 jts opinie

2.2 jts

alfa 159 2.2 jts

2.2 jts opinie

alfa 159 2.2 jts opinie

alfa romeo 159 2.2

alfa 159 2.2 opiniesilnik 2.2 jts opiniealfa romeo 2.2 jts2 2 jtsalfa 2.2 jtssilnik 2.2 jtsalfa 2.2 jts opiniealfa romeo 2.2 jts opiniealfa romeo brera 2.2 jts opiniealfa romeo 159 2.2 jts 185km opinie2.2jts opinieopinie alfa romeo 159 2.2 jts159 2.2 jtssilnik 2 2 jts opinie2 2 jts opiniealfa romeo 159 2.2 benzyna2.2jtsalfa 159 silnik 2.2alfa romeo silnik 2.2 opiniealfa romeo 159 2.2jts opiniealfa 159 2.2alfa romeo 159 2.2 opinieAlfa Romeo 2.2 opinie jts 2.2silniki jts opiniesilnik jts opiniealfa 159 2.2 benzyna opiniealfa romeo brera 2.2 jtsalfa romeo 159 2.2 jts testsilniki jts alfa 159opinie alfa 159 2.21.9 jts czy warto kupicalfa romeo 159 2.2 benzyna opiniealfa 159 2.2 benzynaopinie o silniku 2.2 jtsromeo brera opinie 2 2 benzyna specyfikacja silnika 2 jts2.2 jts alfaalfa 159 2 2 opiniealfa 159 2.2 jts opinie o silnikusilniki jts w alfach romeoalfa roneo 159 2.2 jtsalfa 2.2

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia