Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 135

Temat: Alfa Romeo 159 2.2 JTS

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    No widzisz z tym dzwiekiem to mozna dyskutowac - oczywiscie jts v6 brzmi inaczej niz busso ale wg mnie wystarczajaco dobrze. Jak wlacZysz auto to nie masz watpliwosc ze to falka. Stare kultowe busso to piekna, ale niestety juz historia, dodatkowo to dopiero mialo apetyt na paliwo :-) ja na poczatku nie bylem przekonany do nowszych v6 czyt. jts, ale po kilku jazdach w pelni sie przekonalem do nich, a slon na ucho mi nie nadepnal ;-) niesluszna wg mnie opinia krazy o v6 jts ze nie brzmia, nie zgodze sie z tym i uwazam nie ma co tego powtarzac, oczywiscie kazdy niech sobie sam wyrobi opinie na podstawe wlasnych doswiadczen.

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Słusznie prawisz kolego - a ja idę pośmigać starym V6 odrobinkę - ładna pogoda toi szybki opuszczę chętnie. A, i przyjmę w prezencie wydech Asso Kida, albo J-Wolfa.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    382

    Domyślnie

    to ja też coś napiszę. Jak ktoś chce 159 żeby mu mało paliła to 2.2 będzie OK. ale diesel 1.9 będzie lepszy. 3.2JTS nie można oceniać tylko pod kątem spalania i brzmienia. Do brzmienia to jest audio w aucie a nie silniki - silnik jest do jazdy ! Tu przejdziemy płynnie do spalania. Focus 1.8 (benzyna) spala mi w mieście ok 14/100 (bliżej 14 ), brera 3.2 spala od 16 do nieskończoności. Można jeździć tak, że spali też coś koło 14 ale czy warto ??. Chyba każdy mi uwierzy, że fajniej (wygodniej, bezpieczniej, ...) jeździ mi się alfą. Ot co, mało pali tico (najlepiej na gaz). Jak ktoś chce alfe 159 to każda jest fajna do jazdy - zależy tylko jak kto chce nią jeździć.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał fx25 Zobacz post
    Do brzmienia to jest audio w aucie a nie silniki - silnik jest do jazdy !
    No nie wiem. Ja na przykład mimo małego silnika lubię słuchać jak się wkręca na obroty. Przy V6 byłoby to intensywniejsze

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar paweldante
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    323

    Domyślnie

    Ja mając 146 1.6 Boxer praktycznie wogóle nie włączałem radia/muzyki
    Alfa Romeo 146--->147-->156-->GT-->159--> Brera-->Maserati GranTurismo--> Nie ma to jak mieć plany na przyszłość

  6. #16
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweldante Zobacz post
    średnie spalanie według komputera wynosi 9.3 l
    Zazdrość mnie zżera, jak cholera - u mnie, 1,9 JTS średnia z około 8 tys. km - 11,8 l - jazda mieszana, bez szaleństw. Jeśli chodzi o dźwięk wydechu, po założeniu dedykowanej dwururki, jak dla mnie jest ok.

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar paweldante
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    323

    Domyślnie

    Nauczyłem się tego silnika bardzo dokładnie i potrafię zejść nawet do 8.5 l/100 KM ( testowałem przez jakieś 5000 KM zaczynając od wyzerowania ), ale jazda ta była naprawdę delikatna, bez szału, biegi max zmieniane przy 2500 obrotów/min. Nudna jest taka jazda, więc spalanie jakie podaję jest mieszane, raz dynamicznie, czasami jak to moja kobita mówi " dostojnie", a i czasami jak mnie jakiś drechol swoim rekinem o nazwie BetiWagen wkurzy to do czerwonego pola
    Alfa Romeo 146--->147-->156-->GT-->159--> Brera-->Maserati GranTurismo--> Nie ma to jak mieć plany na przyszłość

  8. #18
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweldante Zobacz post
    biegi max zmieniane przy 2500 obrotów/min
    Mógłbyś napisać, jakie pokazuje Ci średnie spalanie na poszczególnych biegach przy 2500 obr/min.

  9. #19
    Seboo159
    Gość

    Domyślnie

    Coś wymienialiście bądź naprawialiście podczas eksploatacji przy waszych silnikach 2.2 JTS?

    - - - Updated - - -

    http://allegro.pl/idealna-bezwypadkowa-alfa-159-2-2-jts-i2931847371.html

    Warty uwagi? Przebieg chyba znośny jak na 2006r, zastanawia mnie tylko dlaczego nie ma sterowania w kierownicy, taka wersja wyposażenia, czy zmieniana kierownica w wyniku jakiejś kolizji i komuś się nie chciało dopłacać za sterowanie?

  10. #20
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW E90 - operacja Afla Romeo zawieszona.
    Postów
    10

    Domyślnie

    Jakieś nowe opinie od użytkowników 2.2 JTS ?

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory