Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Alfa Romeo MiTo

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar limak
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    AR146 1.4 TS 16V
    Postów
    80

    Domyślnie Alfa 78CV

    ...a mozna tez kupic 78CV za mniejsze pieniadze a po uplywie gwarancji zmienic oprogramowanie a tym samym podniesc moc w okolice 100CV.

  2. #12
    aniiab
    Gość

    Domyślnie Alfa romeo MiTo problem ze ściąganiem w prawo

    Witam

    Mam takie pytanie do posiadaczy alfy MiTo.. Czy ona jeździ wam prosto na kazdej drodze? czy sciaga wam autko w prawo?

    Mam taki problem jestem posiadaczem alfy od roku. Niestety od momentu wyjechania z salonu sciaga mi ja w prawo. W serwisie fiata wymyslali juz rozne rzeczy opony , zbieznosc, krzywa tylnia belke itp itd.. Jednak auto dalej sciaga w prawo po puszczeniu kierownicy.. Nie na kazdej drodze jednak na 99% dróg tak jest. Kiedy puszczam kierownice auto jedzie w prawo. I stad moje pytanie czy inni posiadacze alfy tez maja ten problem? nie wiem juz co robic zastanawiam sie czy kierownica czy coś nie ejst czule moze auto jest deliaktne na wyboje na drodze itp. ? jednak gdyby tak bylo to nie tylko ja mialbym ten problem dlatego pytam by juz nie robic zbednego zamieszania

    prosze o odpowiedz

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Też miałem ten problem po ustawieniu zbieżności na uniwersalnej płycie diagnostycznej (standardowa procedura po wymianie łożysk górnych mcpersona) w ASO.
    Pojechałem na normalne ustawienie zbieżności do zakładu się w tym specjalizującego ze "starymi" przyrządami optycznymi i problem zniknął
    Następnym razem zadawaj pytania w dziale mito/giulietta łatwiej znajdziesz odpowiedź
    Ostatnio edytowane przez metan ; 23-09-2011 o 23:31

  4. #14
    aniiab
    Gość

    Domyślnie Sciaganie MiTo

    Ja tez bylem na stacji diagnostycznej zeby zieznosc spawdzic byla zla.. We fiacie mi ja ustawili po czym znowu pojechalam na stacje sprawdzic czy w olgole cos robili. Treaz zbieznoasc jest idealna a auto dalej sciaga. Jezdzi ci autko idealnie prosto? bo ja gdy puszczam kierownice nwet jak jedzie prosto to po paru sekundach odbija w prawo.

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniiab Zobacz post
    Ja tez bylem na stacji diagnostycznej zeby zieznosc spawdzic byla zla.. We fiacie mi ja ustawili po czym znowu pojechalam na stacje sprawdzic czy w olgole cos robili. Treaz zbieznoasc jest idealna a auto dalej sciaga. Jezdzi ci autko idealnie prosto? bo ja gdy puszczam kierownice nwet jak jedzie prosto to po paru sekundach odbija w prawo.
    Na pewno nie jest to normalne. Wydając kilkadziesiąt tysięcy na nowe auto można chyba oczekiwać, że będzie jeździło prosto?!
    Na Twoim miejscu bym walczył, dopóki auto ma gwarancję. W Turbokamerze na TVN Turbo był podobny przypadek przedstawiony, ale dotyczył innego auta. Sprawa ciągnie się już 2 lata i według powołanych rzeczoznawców auto z takim defektem (który nie może zostać usunięty przez ASO) kwalifikuje się do wymiany. Jest więc o co walczyć.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniiab Zobacz post
    Ja tez bylem na stacji diagnostycznej zeby zieznosc spawdzic byla zla.. We fiacie mi ja ustawili po czym znowu pojechalam na stacje sprawdzic czy w olgole cos robili. Treaz zbieznoasc jest idealna a auto dalej sciaga. Jezdzi ci autko idealnie prosto? bo ja gdy puszczam kierownice nwet jak jedzie prosto to po paru sekundach odbija w prawo.
    A powiedz czy przed przystapieniem do regulacji zbierzności wykonano podstawowe rzeczy typu:
    sprawdzenie zawieszenia (koniecznie na szarpakach rwanie rękoma nic nie da bo człowiek nie jest w stanie przyłożyć takiej siły) ?
    ciśnienia w kołach ?
    ewentualne luzy na przekładni kierowniczej, drążkach, gałkach ?
    poduszki górne amortyzatorów ?
    koła na wyważarke też warto wrzucić bo może któreś ma delikatne bicie i wtedy będzie sciągać bez konieczności odczywania bicia na kierownicy.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  7. #17
    aniiab
    Gość

    Domyślnie Sciaganie MiTo

    Jasne sprawdzali uklad kierowniczy kola sklejalem bo w jednym PONOĆ bylo cos metalowego cisnienie w kolach , kola byly przekladane nawet... zawieszenie tez.. Po ustawieniu tylenj belki (bo byla wczesniej krzywa) zadzwonili do mnie z wiadomoscia ze auto jest proste ale dalej jedzie w prawo i ze dla nich to jest zagadka... Potem robili kalibracje ukladu kierowniczego i rzekomo wszystko przeszło choc ja nadal mam
    "ale" Przez rok czasu jak mam MiTo mylse ze w sumie w serwisie spedzila ok 4 miesiecy ccaly czas ze sciaganiem. Myslalem juz nad powołaniem niezaleznego rzeczoznawcy bo do tego pojawila sie gulka na lakierze na klapie bagaznika wiec to wszystko razem jest podejrzane.

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń Zobacz post
    Na pewno nie jest to normalne. Wydając kilkadziesiąt tysięcy na nowe auto można chyba oczekiwać, że będzie jeździło prosto?!
    Na Twoim miejscu bym walczył, dopóki auto ma gwarancję. W Turbokamerze na TVN Turbo był podobny przypadek przedstawiony, ale dotyczył innego auta. Sprawa ciągnie się już 2 lata i według powołanych rzeczoznawców auto z takim defektem (który nie może zostać usunięty przez ASO) kwalifikuje się do wymiany. Jest więc o co walczyć.
    Spokojnie - ten efekt występuje w połowie znanych mi aut podczas jazdy autostradowej (i nie tylko). Dzieje się tak dlatego, że większość dróg wyprofilowanych jest w taki sposób, żeby woda z nich spływała w kierunku pobocza - a więc są pochylone lekko w prawo. I auto po puszczeniu kierownicy po paru sekundach zaczyna powoli jechać w prawo. Takie ściąganie da się odróżnić od ściągania będącego efektem defektu zawieszenia - jeśli po puszczeniu kierownicy auto jedzie przez chwilę prosto i następne zaczyna delikatnie jechać w prawo - to na 99% jest to wina profilu drogi. Jeżeli natychmiast po puszczeniu kierownicy auto ściąga - to jest problem z zawieszeniem.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomas1907
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Ornontowice
    Auto
    BMW 320d, Giulietta
    Postów
    261

    Domyślnie

    Wracając do zakupu Mito, kolego nie piekl się tak poczekaj do końca listopada, za kwotę 56 tyś to dostaniesz Mito MultiAir 105KM łącznie ze skórą w środku, dokładnie tyle udało się wynegocjować przy zakupie przez moich rodziców właśnie w Ganinexie w Katowicach, aha i o cenie rozmawiaj z niejaka Panią Magdą, ona jest kierownikiem sprzedaży Alfy w ganineksie na Rozdzieńskiego, a wersja 78 nie zawracaj sobie głowy, jechałem i tym i tym. dobre może na korki ale jak będziesz chciał gdzieś na trasę wyjechać to padaka
    Alfa to śmiertelna choroba przenoszona drogą wzrokową

Podobne wątki

  1. [MiTo] Alfa Romeo MiTo
    Utworzone przez denvx w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 23:08
  2. Alfa Romeo Mito
    Utworzone przez Mate0 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 17:01
  3. Alfa Romeo MiTo
    Utworzone przez tomas1907 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 06:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory