Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 184

Temat: Alfa Romeo 159 1,9 JTD

  1. #11
    alanowy
    Gość

    Cool

    dziękuję z obie opinie.

    multiply, masz rację, że to auto nie dla każdego. sprawa polega na tym, że jest to oferta wykupienia rat leasingowych. pozostało do spłacenia 20 miesiecznych rat. biorąc ten samochód na firmę, oferta jest korzystna. zdaję sobie sprawę, że do samochodu się dokłada. jeżdżę obecnie fordem fiestą. nie narzekam na ten samochód, ale nadszedł czas zmiany. doszedłem do wniosku, że jak już mam jakąś gotówkę, jak mam zmieniać, to na coś, z czego będę mega zadowolony. nie lubię substytutów, zamienników. alfa jest dla mnie samochodem marzeniem, tak bardzo obecnie dostępnym. jedyne czego się boję, to że przy 120 000 km nie pojeździ to za długo i zacznie się sypać, o czym stara się przekonać mnie wiele osób. stąd moje pytanie, czy uważasz/ uważacie, że warto zainwestować ok. 30 000 na 3 letnią alfę, którą sprawdzę jeszcze w serwisie, ale podobno ma wszystko na swoim miejscu...

    145Q, również muszę się z tobą zgodzić, bo warto realizować swoje marzenia boję się po prostu, że moje marzenie będzie stało w garażu, bo co tydzień będę dokładał po 1000 pln. zdaję sobie sprawę, że nie ma samochodów niezawodnych. nie wiem skąd wziął się ten słynny już mit awaryjności alfy. o bmw mówi się, że to dobre samochody. o alfie wręcz przeciwnie. kupując alfę, jesteś z mechanikami na ty...
    chciałbym zaryzykować, ale boję się, że stracę te ponad 30 000, które długo zbierałem. z drugiej strony wiem, że jak kupię grande punto sport, 07-08r, będę odwracal głowę za 159 na ulicy i pluł sobie w brodę.

    może to głupie, ale naprawdę nie wiem co zrobić i chciałbym, żeby ktoś mi powiedział co by zrobił będąc na moim miejscu.

    p.s. normalnie jestem naprawdę dużo bardziej zdecydowany

  2. #12
    multiply
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alanowy Zobacz post
    dziękuję z obie opinie.

    multiply, masz rację, że to auto nie dla każdego. sprawa polega na tym, że jest to oferta wykupienia rat leasingowych. pozostało do spłacenia 20 miesiecznych rat. biorąc ten samochód na firmę, oferta jest korzystna. zdaję sobie sprawę, że do samochodu się dokłada. jeżdżę obecnie fordem fiestą. nie narzekam na ten samochód, ale nadszedł czas zmiany. doszedłem do wniosku, że jak już mam jakąś gotówkę, jak mam zmieniać, to na coś, z czego będę mega zadowolony. nie lubię substytutów, zamienników. alfa jest dla mnie samochodem marzeniem, tak bardzo obecnie dostępnym. jedyne czego się boję, to że przy 120 000 km nie pojeździ to za długo i zacznie się sypać, o czym stara się przekonać mnie wiele osób. stąd moje pytanie, czy uważasz/ uważacie, że warto zainwestować ok. 30 000 na 3 letnią alfę, którą sprawdzę jeszcze w serwisie, ale podobno ma wszystko na swoim miejscu...

    145Q, również muszę się z tobą zgodzić, bo warto realizować swoje marzenia boję się po prostu, że moje marzenie będzie stało w garażu, bo co tydzień będę dokładał po 1000 pln. zdaję sobie sprawę, że nie ma samochodów niezawodnych. nie wiem skąd wziął się ten słynny już mit awaryjności alfy. o bmw mówi się, że to dobre samochody. o alfie wręcz przeciwnie. kupując alfę, jesteś z mechanikami na ty...
    chciałbym zaryzykować, ale boję się, że stracę te ponad 30 000, które długo zbierałem. z drugiej strony wiem, że jak kupię grande punto sport, 07-08r, będę odwracal głowę za 159 na ulicy i pluł sobie w brodę.

    może to głupie, ale naprawdę nie wiem co zrobić i chciałbym, żeby ktoś mi powiedział co by zrobił będąc na moim miejscu.

    p.s. normalnie jestem naprawdę dużo bardziej zdecydowany
    witam

    30.000 pln za trzyletnią alfę 159?? Chyba, że to cena odstępnego plus 20 rat po np 1500 zł ?
    jeśli jednak w sumie tylko 30.000 pln to się nawet nie zastanawiaj i ciesz się, że trafiłeś na idiotę nawet jeśli to uboga wersja.
    Jeśli zadbana pojeżdzi drugie 120.000 Km, ale tak jak wspominałem wcześniej, musisz się liczyć, że raz na jakiś czas może się okazać, że wydasz te 2000 zł na częsci. Zresztą w każdym samochcodzie tej klasy.

    No i przygotuj się, że wydatki typowo eksploatacyjne będa ze 3 razy wyższe niż w fieście, nie mówię tu oczywiście o paliwie..

  3. #13
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Cytat Napisał multiply Zobacz post
    jeśli jednak w sumie tylko 30.000 pln to się nawet nie zastanawiaj i ciesz się, że trafiłeś na idiotę
    ...jakoś życie mnie nauczyło, że w takich przypadkach tym "idiotą" okazuje się w efekcie kupujący
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  4. #14
    multiply
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    ...jakoś życie mnie nauczyło, że w takich przypadkach tym "idiotą" okazuje się w efekcie kupujący

    hahaha, tyż prawda...

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    alanowy, mówisz zapewne o ogłoszeniu http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-15...244849865.html

    Ja osobiście widziałem ją jakoś w lipcu lub sierpniu w serwisie Mozgi na Wrocławskiej w Szczecinie (miała robioną klimę). Facet telefonicznie coś kręcił, bo nie zaznaczył w opisie aukcji, że auto jest bezwypadkowe, a na pytanie o wypadkowość tylko jakoś pokrętnie odpowiadał, że była przerysowana, że po 3 latach ciężko o bezwypadkowość itd. (swoją drogą ubawił mnie do łez tym ostatnim stwierdzeniem, bo nie mam pojęcia co to by miało znaczyć). W serwisie mechanik powiedział, że "on jej rozbitej nie widział, ale nie może stwierdzić czy jest bezwypadkowa". Generalnie, czarna dziura w temacie wypadkowości Tylko dokładne sprawdzenie na serwisie może coś więcej powiedzieć...

    Auto w środku było brudne, ale to z winy jasnej tapicerki materiałowej - po praniu będzie, podejrzewam, jak nowe. Z zewnątrz porysowane w kilku miejscach, czego nie kryje sam sprzedający. Trzeba byłoby włożyć kilka $$$ w doprowadzenie jej do wizualnego porządku.

    Ja sobie odpuściłem, bo szukałem tzw. "igły" z udokumentowaną przeszłością, a dodatkowo z 2 innych źródeł otrzymałem informacje, przez które zupełnie straciłem zainteresowanie tym egzemplarzem.

    Aha, mój kolega właśnie pojechał ją oglądnąć, bo tez go skusiła cena leasingu. Oby się to któremuś z Was czkawką nie odbiło...
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  6. #16
    multiply
    Gość

    Domyślnie

    rzuciłem oko na to ogłoszenie, gdzieś je widziałem pół roku temu.
    tutaj link do archium - minuta googlowania i jest

    pierwsze ogłoszenie 13.05 za znacznie większe pieniądze...
    http://archiwumallegro.pl/alfa_romeo...039306306.html


    Cena rzeczywiście atrakcyjna, wychodzi 31000 zł, ale trzeba wziąć pod uwagę:
    - to wersja bez szałowego wyposażenia
    - do poprawek blacharsko lakierniczych
    - ma przejechane 120000 po POLSKICH drogach, czyli z pewnością do wymiany będą elementy zawieszenia, pewnie rozrząd nie robiony jeszcze
    - sprzęgło i dwumas raczej będą w gorszym stanie niż sprowadzane autka które śmigaja po autostradach w De czy beneluxie
    -jasna tapicerka bardzo się brudzi
    -zwróć uwagę na opony, czy masz również zimowe i jaki stan
    - koniecznie (!!) podpiąć pod egzaminer pod kątem sprawdzenia błędów ECU i innych, a także profilaktycznie można sprawdzic przebieg i datę programowania ECU.

    Z pewnością czekają cię wydatki po zakupie, bo nie wierze, że facet wymienił części których czas nadchodzi i sprzedaje za małą kasę..



    ale najlepiej wszystko sprawdzić na miejscu, cena podejrzana więc trzeba być tym bardziej czujnym..

    powodzenia,
    Ostatnio edytowane przez multiply ; 03-10-2010 o 14:54

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Rozmawiałem przed chwilą z kumplem, który jest w tej chwili na oględzinach.
    I tak:
    - sprzedaje od lutego br.
    - ABS nie działa (wyskakuje info przy odpalaniu, w czasie ostrego hamowania koła raz się blokują, raz nie...),
    - hill holder nie działa,
    - właściciel przyznaje, że sam kupił ją zaniedbaną, dużo w nią włożył i ma dosyć wydatków (nie wiem tylko czy mówi o potencjalnych wydatkach czy o rzeczach, które stoją w kolejce do zrobienia...),
    - po przygodzie "na światłach" wymieniony tylni zderzak (wstawiony z wersji z czujnikami parkowania - obecnie są 4 puste dziury),
    - facet zajmuje się sprzedażą używanych części z rozbitków (jest więc duże prawdopodobieństwo, że w części zamienne zaopatrywał się u siebie).
    - 120k km i sprzęgło i dwumas były wymieniane... a to wszystko w cenie 30 tyś. zł
    Ostatnio edytowane przez Franek Strzelba ; 03-10-2010 o 15:23
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  8. #18
    alanowy
    Gość

    Domyślnie

    dzięki wielkie, szczególnie dla kumpla który widział auto na żywo.
    sprzedający mówił, że ma parę rysek, mówił o zderzaku. ale powiedział, że stan techniczny jest bez zarzutu, wizualny na 4+. widocznie mnie oszukał, bo po prostu chce go sprzedać.

    rozumiem, że definitywnie odradzacie?

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Ja ani nie odradzam, ani nie polecam.
    Mój kumpel był oglądać ją dla siebie - właśnie skończył te oględziny i jutro chce ją zabrać na sprawdzenie w serwisie.
    Moim zdaniem to mina jakich mało, ale uparł się więc jego sprawa.
    Elektronika w tym aucie wariuje - ABS i HH nie działają, wyświetlacz między zegarami miga... Wizualnie jest słabo, ale to można doprowadzić do porządku (pranie tapicerki i lakierowanie elementów).
    Mechanicznie jest podobno OK, chociaż ja w to specjalnie nie wierzę.
    Gdyby była taka igła, to czas sprzedaży chyba byłby krótszy niż 8 miesięcy...
    Ale jaki jest Polak każdy wie - od kumpla usłyszałem tylko tyle, że "kupi się za 30 tyś. zł, gdyby nawet to dorzuci się 5 tyś. zł w serwisie i będzie super auto" Ręce mi opadły i tylko pozostaje mi patrzyć z boku na tą tragikomedię...
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  10. #20
    alanowy
    Gość

    Domyślnie

    sprzątnął mi ją sprzed nosa, ale może to i lepiej
    napisz koniecznie jak się rozwinęła sytuacja, bo jestem ciekawy o co chodzi z tym egzemoplarzem, a wolę, żeby to sprawdził Twój znajomy niż ja miałbym jechać z Warszawy do Szczecina

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory