Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 184

Temat: Alfa Romeo 159 1,9 JTD

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Sytuacja wygląda tak, że na razie się wstrzymał z zakupem... Cena w leasingu faktycznie jest niska, więc auto pewnie za długo nie postoi. Jeżeli jesteś w miarę zdecydowany to najlepiej sam podjedź i oceń.
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  2. #22
    multiply
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franek Strzelba Zobacz post
    Sytuacja wygląda tak, że na razie się wstrzymał z zakupem... Cena w leasingu faktycznie jest niska, więc auto pewnie za długo nie postoi. Jeżeli jesteś w miarę zdecydowany to najlepiej sam podjedź i oceń.
    Ja bym jednak uważał, skoro cena niska a właściciel przyznał, że ma dość ponoszenia wydatków bo już dużo wydał - to jakiś felerny egzemplarz, tak więc kolega student powinien się zastanowić skoro nie ma ochoty dokładać do auta..

    bez odbioru

  3. #23
    p1ccolo
    Gość

    Domyślnie

    To byłem ja, widziałem, myślałem i narazie powiem szczerze mam mieszane uczucia.

    Auto stoi na czterech różnych oponach (z takimi chce sprzedać). Na dzień dobry po odpaleniu stacyjki przywitał mnie komunikat "ABS not available. Check handbook", nic to, pojechałem się przejechać, co jakiś czas gaśnie wyświetlacz między zegarami, bez jakiejkolwiek systematyczności i reguły, jak mu się podoba. Przyspieszenie było ok, turbina pracowała nienajgorzej, ABS przy hamowaniu załapał.
    Po powrocie stanąłem na górce, odpaliłem silnik, wrzuciłem luz, hamulec.. i w tym momencie wyskoczyły komunikaty, kolejno: "VDC not available. Check handbook" oraz "Hill Holder not available. Check handbook". Jednak HH już nie załapał i auto zjeżdzało.
    Co do lakieru, no to jest porysowane prawe nadkole i drzwi jakby kto kluczykiem przejechał. Dużo odprysków i miejsc gdzie lakier odchodzi. Tylni zderzak przełożony od alfy z czujnikiem parkowania, więc są 4 puste dziury. Szczerze mówiąc dziwi mnie to, że jeśli ktoś mu wjechał w tyłek nie zrobił z OC sprawcy tak jak Bozia przykazała, tym bardziej, że tutaj decyzje co do naprawy podejmował leasing, a nawet jeśli sprawca odjechał zostaje AC, zniżek nie traci do AC leasingu. (?)
    Właściciel sprawiał wrażenie prawdomównego, mówił, że wymieniał już sprzęgło, koło zamachowe, etc. Jednakże dziwi w takim, wypadku, że chce odstępnego tylko 2000zł? Twierdzi, że nie wie dlaczego to miga, powiedział, że nie będzie tego robił, bo juz "złotówki do tego auta nie dołoży".

    Wstrzymałem się z daniem na serwis do piątku, bo wtedy Franek Strzelba będzie na miejscu, to razem to obejrzymy- bo nie wiem czy jest sens to w ogóle sprawdzać.
    Jedyne co jest dla mnie kuszące to sposób płatności, cena niekoniecznie, bo pewnie przy naprawie zwiększy się odpowiednio..

  4. #24
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Cytat Napisał p1ccolo Zobacz post
    Jednak HH już nie załapał i auto zjeżdzało.
    Niekiedy ciężko to wyczaic.. szczególnie, że HH trzyma auto ok. 1 sekundę jedynie..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    Niekiedy ciężko to wyczaic.. szczególnie, że HH trzyma auto ok. 1 sekundę jedynie..
    W instrukcji chyba gdzieś czytałem że powyżej 6% nachylenia

  6. #26
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    ...tak tak ..działa tak do przodu jak i do tyłu ..ale mimo wszystko na początku posiadania 159-tki niekiedy miałem wątpliwości czy mam HH czy nie mam ..teraz to nawet puszczając hamulec czuję, że odbija z duzo mniejszą siłą gdy HH zadziała, jest takie wrazenie, że jakaś zapadka tam jakby pod butem zaskoczyła
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  7. #27
    p1ccolo
    Gość

    Domyślnie

    Nachylenie było stosunkowo nieduże, więc być może dlatego nie chwycił.. jednak zdzwił mnie komunikat o VDS i HH akurat wtedy kiedy miał sie HH załączyć.. Ogólnie wszystkie komunikaty związane z układem hamowania.. Twierdził, że auto cały czas stoi niejeżdzone i dlatego ma tarcze hamulcowe z rdzennym nalotem i być może dlatego układ hamulcowy fisiuje.. ?

  8. #28
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    To, że tarcza ma rdzenny nalot to z pewnością wina długiego postoju - sprawa łatwa do zauważenia np. w autach z komisów.
    Ale przy aktywowaniu HH w samochodzie nie pojawia się żadne informacja mówiąca o aktywności systemu i można to tylko wyczuć "własną wrażliwością" Podejrzewam, że te komunikaty to wina centralek układów albo w najlepszym układzie samych czujników (chociaż wtedy powinien byc problem z konkretnym systemem, a nie z HH, VDC i ABS jednocześnie). Jest jeszcze ewentualność słabego aku, który może powodować błędy.
    Ostatnio edytowane przez Franek Strzelba ; 04-10-2010 o 10:17
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  9. #29
    p1ccolo
    Gość

    Domyślnie

    W sumie, to może być, że akumulator wyłącza systemy przy starcie, bo słaby... No jakby nie było w piątek weźmiemy go pod lupę i wszystko będzie jasne...

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Mnie nie podoba się sposób naprawy tego tylnego zderzaka
    Auto prawie nowe , na leasingu , szkoda z winy innego kierowcy i dokładają jakiś zderzak kupiony ze szrotu ?? Sorry ,ale mnie się to nie mieści w głowie . Miałem 2 szkody w 2 różnych autach , pierwsza z mojej winy , druga z powodu niewykrycia sprawcy czyli de facto też z mojej.Jedno auto własne prywatne ,drugie leasingowane i za każdym razem auta były przywracane do stanu fabrycznego na oryginalnych częściach a nie drutowane na szrocie Auta leasingowe mają przecież pełne pakiety ubezpieczeniowe .Za dużo zagadek jest w tym samochodzie ,ja bym go już dawno odpuścił
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory