Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Alfa Romeo Brera

  1. #1
    Szwajcar
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo Brera

    Hejka,

    Zastanawiam sie nad tym cudem:

    http://www.car4you.ch/sea_det.cfm?la...leid=102780202

    prosze ogolnie o komentarz i opinie.

    Dodatkowo konkretne pytania:

    Czy cena adekwatna (CHF/PLN ~2.96)?
    Przebieg wiem maly, ale jakie wady/zalety ma ten silnik?
    Czy spalanie podane w ogloszeniu nie mija sie z prawda?
    Narty podobno sie mieszcza ale jakiej dlugosci czy ktos wozil?

    Zastanawiam sie tez nad mocniejsza wersja 260KM ale podobno pali jak smok no i w tej cenie to tylko z przebiegiem okolo 100 000 km moge znalezc?
    Rowniez o opinie poprosze.

    Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi.
    Pozdr.

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    chyba wielu z nas chciało by mieć takie dylematy
    ale - no cóż , chyba nie wielu z nas miało styczność z takimi modelami więc i pomocy mało niestety








  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    IMHO Brera z tym silnikiem to taki przerost formy nad treścią ,dużo obiecuje wyglądem a nie przekłada sie to na osiągi ,ale jeśli jeżdzisz spokojnie to może Ci wystarczy . Wersja 3,2 V6 rzeczywiście może zrujnować ale wrażenia niezapomniane ( dżwięk motoru i napęd 4x4 ).
    Warto zwrócić uwagę na diesla 2,4 JTDM ,zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie pod względem dynamiki , spalania i także co mnie zaskoczyło dżwięku silnika ( jeżdziłem wersją 210 KM) . Niestety ma problemy z trakcją ,silnik jest ciężki a napęd tylko FWD , ale przeszkadza to tylko w ekstremalnych sytuacjach , w szybko pokonywanych łukach ( zwłaszcza po deszczu). Pzdr
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  4. #4
    lukasz-m
    Gość

    Domyślnie

    A ile maksymalnie ojro możesz wydać na zakup?

    Nie wiem też, czy samochód będziesz rejestrował w Polsce, ale ten przepis obowiązuje chyba w całej UE, czyli konieczność opłaty podatku VAT, ponieważ kupujesz coś spoza Unii, a dodatkowo zupełnie inna stawka jest powyżej dwóch litrów pojemności.

    Przy okazji Brera z 2.4 JTD http://www.autoscout24.ch/AS24Web/De...9&page=1&row=5

  5. #5
    ziomek184
    Gość

    Domyślnie

    Dodatkowe opłaty to cło 10%, akcyza powyżej 2l 18.6% i do tego vat 22% wszystkie opłaty są liczone według wartości faktycznej z eurotaxu, zaniżyć wartość na fakturze można maksymalnie o 30%. Czyli cena podana w ogłoszeniu + 50% daje nam kwote jaką auto będzie nas faktycznie kosztowało. Dlatego z szfajcari i usa większość aut przyjeżdża uszkodzonych !

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziomek184 Zobacz post
    Dodatkowe opłaty to cło 10%, akcyza powyżej 2l 18.6% i do tego vat 22% wszystkie opłaty są liczone według wartości faktycznej z eurotaxu, zaniżyć wartość na fakturze można maksymalnie o 30%. Czyli cena podana w ogłoszeniu + 50% daje nam kwote jaką auto będzie nas faktycznie kosztowało. Dlatego z szfajcari i usa większość aut przyjeżdża uszkodzonych !
    Unia Europejska zawarła z niektórymi krajami tzw. umowy preferencyjne, na podstawie których stawki celne na pojazdy samochodowe zostały znacznie obniżone i wynoszą w przypadku Turcji, Mołdawii, Szwajcarii - 0%.

    Źródło.

    Opłaty policzysz tutaj.

    A co do ceny, to jej adekwatność porównaj z alledrogo, otomoto itp. Jeżeli po dodaniu opłat wyda Ci się niska, to nie musi znaczyć, że auto jest podejrzane. W Szwajcarii używane auta SĄ tanie (widziałem w Genewie przy chodniku zaparkowanego Passata kombi 2004 V6, 4x4, skóra, full opcja, ale z licznymi drobnymi obcierkami (nawet blacha nie pogięta) za 6000 CHF (mówię przykładowo, nie szukałem tam auta, tylko przypadkiem tego zauważyłem).

    Inna sprawa, to z moich obserwacji (i fotek z ogłoszenia) wynika, że auta w Szwajcarii są często maksymalnie "dopasione", u nas cieżko Ci będzie znaleźć taką wersję, bo na 99% będzie z importu a na 99,9% była sprowadzona jako bita, jak już pisał przedmówca...

    Co do mocy, to zgadzam się z rafterem, że tej nigdy za mało (choć po Polsce na styk powinno wystarczyć)
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Powiem Ci ze ja bylem w szwajcarii ogladac auta z zamiarem kupna, moj kolega tam mieszka i niestety auta tam nie sa tanie... Zasada jest jak wszedzie... Jesli z autem jest cos nie tak to jest tanie, a dobre samochody naprawde dobrze sie cenia... Inna sprawa ze w szwajcarii znalezc auto z max wyposazeniem to zaden problem bo tam co drugi woz jest taki. Do tego nalezy dodac ze auta stamtad sa najlepiej utrzymanymi samochodami w europie i jesli szukasz idealnego samochodu to tylko szwajcaria. Ale to tyle pozytywow... 22% VAT (bądź 19% jesli zaplcisz w niemczech) no i akcyza 18% plus paliwo tablice i inne duperele i samochody stamtad sa po prostu nieoplacalne... Dlatego 99% aut stamtad jest sprowadzanych jako uszkodzone. Sam mialem sprowadzac alfe 166 ze szwajcarii rocznik 2000 stan doslownie nie do opisania tak dobrego juz drugi raz nie spotkalem nigdzie no ale cena mnie po prostu przerosla. Po wszystkim wyszloby 32 tys zl za auto kotre tam kosztowalo 8500f. Tak ze moja opinia jest taka... Jesli szukasz idealu nie patrzac na koszta to tylko szwajcaria. Jesli nie to niemcy tez maja fajne wozy aczkolwiek naprawde zero porownania ze swi. Pozdrawiam.

  8. #8
    ziomek184
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dakoolk Zobacz post
    Unia Europejska zawarła z niektórymi krajami tzw. umowy preferencyjne, na podstawie których stawki celne na pojazdy samochodowe zostały znacznie obniżone i wynoszą w przypadku Turcji, Mołdawii, Szwajcarii - 0%.
    Faktycznie zapomniałem o tym cle, jest tak jak pisze kolega. Co do tej stronki z obliczeniem opłat to podana jest jeszcze stara stawka za pierwszy przegląd, teraz kosztuje 99zł
    Pozdrawiam ziomek

  9. #9
    Szwajcar
    Gość

    Domyślnie Ogolna ODP

    Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Troche tu nie zagladalem bo stracilem nadzieje ze ktos odpowie po dlugiej ciszy...

    Jeden z pierwszych postow byl ze ten silnik slabo ciagnie takie ciezkie auto...
    i ze nadaje sie tylko do spokojnej jazdy.
    W moim przypadku to jest WIELKI plus poniewaz mieszkam w Szwajcarii i mandaty sa to bardzo bolesne za kazde przekroczenie predkosci wlacznie z utrata prawajazdy chyba za +30km/h w miescie... a fotoradary sa na kazdym rogu w miesci i na autostradach. Jako ciekawostke podam ze ostatnio przeszedlem lapanke na autostradzie wszyscy musieli zjezdzac na bok a policja znala juz numery samochodow ktore przekroczyly predkosc na ostatnich 30 km drogi...

    Dodam ze dozwolona na autostradach w Szwajcarii jest 120 a nie 130!
    wiec latwo oberwac
    Ja wyszedlem dosc tanio 12O CHF za 140 km ale gdyby bylo 141 km to juz 240CHF wiec szczescie w nieszczesciu...

    Jezeli chodzi o posty z importem i kosztami to dzieki ale mnie to nie dotyczy bo samochod i ja zostajemy w Szwajcarii

    Pozdrawiam alfaholikow,
    Szwajcar

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Mikkey
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 916 3.0 24v ; Alfa 930 2.0 TS Limited Edition 500
    Postów
    51

    Domyślnie

    Jedyna sensowna jednostka dla Brery to 1750tbi , ewentualnie V6 jak komuś nie przeszkadza spalanie. 1750 turbo benzina jest 200kg lzejszy od JTSa ma 200KM i mniej pali. Niestety byl oferowany tylko przez pol roku, wiec jest ciezko na rynku wtornym.
    Klekota w takim aucie nie jestem w stanie przełknąć, mimo, że 2,4 to swietna konstrukcja a 2.2JTS w tym aucie nie ma szans na drodze z 15 lat starsza 155 2.0TS...

    Reasumując, Jesli nie 1750 turbo to V6. Ale jesli nie zalezy ci na osiagach to bierz JTS'a.

Podobne wątki

  1. [Brera]Alfa Romeo Brera 2.2JTS warto kupić?
    Utworzone przez leon w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 14:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory