Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Temat: AR Giulietta vs BMW 118d - co jest lepsze? z ręką na sercu!

  1. #21
    tomek evo
    Gość

    Domyślnie

    Wiadomo, że wygląd to kwestia gustu więc ten aspekt pomijam. Alfą nie jeżdziłem ale 2 bliskich znajomych , ma BMW 1 118d oba nówki z salonu. Bezawaryjne to BMW wcale nie jest (jeden 2 x laweta, drugi 2 x assistance) a serwis (Katowice) generalnie do dupy. Jazda w zimie może sprawiać problemy (jeden kolega specjalnie zmieniał model opon zimowych). Auto świetnie wykonane, technicznie wręcz idealne, bardzo ekonowmiczny silnik (poniżej 6 l z cykla mieszanego) ale jest ciasne w środku. Dla 2 osób ok ale jak się częściej jeżdzi w 4 to nie za bardzo (z tyłu max 170 cm). Bagażniczek też skromny. Pod tym względem Alfa wypada zdecydowanie lepiej. Silnik Alfy (170 KM) zazni pewni lepsze osiągi i zdecydowanie lepsze wrażenia, będzie natomiast spalał więcej droższej benzyny. Właściwości jezdne w BMW na suchym super ale jak jest mokro albo zima to już Alfa dużo poręczniejsza. Ogólnie oba auta bardzo dobre i oryginalne. Alfa (o dziwo) dużo praktyczniejsza ale silnik rozsądniejszy w BMW. Utrata wartości na kożyść BMW ale bym nie demonizował sprawy. Z obu będziesz zadowolony a wybór to kwestia indywidualna. Ja poleciłbym Alfe - jest świeższa (będzie produkowana jeszcze długo a następcja 1 już wkrótce), dużo praktyczniejsza, silnik daje więcej radości z jazdy a w kwestii jakości/dopracowania nie odstaje od BMW aż tak bardzo.

  2. #22
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Panowie piszecie o BMW jako o aucie gdzie nic trzeszczało nie będzie .... otóż jako użytkownik zarówno Golfa jak i BMW 1 napiszę iż to BZDURA

    W jednym (MKV) skutecznie skrzypi konsola środkowa z półką na górze .... nie ma ratunku takie mocowanie deski rozdzielczej .... w drugim tak wq....a mnie navigacja w postaci "budki suflera" że prosi to o pomstę do nieba .... pomijam fakt że ani plastiki w jedynce nie są równe tym w 5-tce to spasowanie też dało o sobie znać po przejechaniu 7500 km dochodzą trzaski ... tego się nie da uniknąć na PL drogach .... chyba zeby to skórą obszyć ... ale nie w tej klasie aut.... i BMW nie jest tu niestey wyjątkiem .... pomijam bogate wyposażenie które obejmuje za 95 000 czujnik temperatury zew. ...... Panowie BMW trzyma cene ttych niby "ficzerów" dla osób z kasą ... ten samochód nie może tanio kosztować bo przestanie być taki "premium" niestety niczego nie dając w zamian w stosunku do powiedzmy Gofa.... oczywiście oprócz tylniego napedu

  3. #23
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    nawet w jakims programie testowym (nie pamietam jaki dokładnie) było mówione, że te bmw 1 to nie to co inne bmw - znaczy sie gorsze i nie podobne do bmw

  4. #24
    Użytkownik Ogier Avatar artur76
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    166 V6
    Postów
    187

    Domyślnie

    Myślę, że w mroźnej i śnieżnej Kanadzie lepiej sprawdzi się Volvo S60...

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    tomek_evo napisał "Auto świetnie wykonane, technicznie wręcz idealne...".
    Skoro technicznie idealne to dlaczego korzystało z usług lawet i assistance?
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

  6. #26
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Domino
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    Dzietrzkowice |EWE XXXX|
    Auto
    AR 155 & AR Crosswagon
    Postów
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    nawet w jakims programie testowym (nie pamietam jaki dokładnie) było mówione, że te bmw 1 to nie to co inne bmw - znaczy sie gorsze i nie podobne do bmw
    Nie ma co piać na jakością tworzyw i spasowania w BMW, kilka lat temu na targach motoryzacyjnych we Wrocławiu, miałem okazję usiąść w X5 i Cromie które stały obok siebie. I tu zaskoczę wielu, to właśnie w Cromie poczułem się jak w samochodzie klasy premium, plastiki w beemce to jakieś twarde badziewie. Wytwórnie telewizorów używają lepszego materiału do produkcji, choćby pilotów.

  7. #27
    mugler
    Gość

    Domyślnie Ten wybór to indywidualna sprawa, a ocena zawsze będzie mocno subiektywna

    Przeczytałem dokładnie wypowiedzi wszystkich użytkowników w tym wątku. Pozwolę sobie nie zgodzić się z krytycznymi opiniami o BMW serii 1. Sam użytkuję model 118d z 2009 roku. Auto jako nowe kosztowało 168 tys i ma na pokładzie absolutnie wszystko w co można było je uzbroić. Osobiście uważam, że kupowanie tylko i wyłącznie bardzo dobrze wyposażonego bmw 1 ma jakikolwiek sens - bo wtedy to faktycznie jest samochód klasy premium. Sportowe fotele z elektryczną regulacją (również szerokość oparca można elektrycznie regulować), doskonały system hi-fi Harman Kardon, fabryczna nawigacja professional (nigdy nie zawiodła, aktualizacje są jednak bardzo drogie), światła biksenonowe, diodowe światła do jazdy dziennej, diodowe lampy tylne, bardzo wytrzymała skórzana tapicerka (ta w Alfie już po 10tys km będzie sprawiała wrażenie mocno zużytej) i wiele wiele innych dodatków, które sprawiają, że odbiór auta jest diametralnie różny od wersji podstawowej. Tak więc jeśli Panowie koniecznie chcecie porównywać to porównujcie ze sobą wersje podobnie wyposażone i dopiero potem dyskutujmy o jakości wykonania czy też wrażeniach z jazdy. Alfa jest sporo tańsza i tę taniość tu i ówdzie czuć. Nie ma tak znakomitego układu kierowniczego jak bmw (nie pomagają zmienne tryby prady systemu DNA - nawet w Dynamic nie ma idealnego wyczucia). BMW jest znacznie bardziej ekonomiczne, a diesel pracuje naprawdę znakomicie, ma wysoką kulturę pracy i nie przekazuje wibracji na nadwozie tak jak alfowski JTDM-2 (przepaść technologiczna - niby dysponują tymi samymi rozwiązaniami, niby są pionierami w dzieninie Common Rail, a jedak nie potrafią tego wszystkiego poskładać do kupy tak jak inni w segmencie premium). Piszę o tym wszystkim bo zachciało mi się Giulietty - głównie z uwagi na niższą cenę (nie chcę ponownie wydawać tak znacznej kwoty na dobrze wyposażony samochód kompaktowy) oraz, a może przede wszystkim ze względu na to, że wygląda ona bardzo świeżo, uwodzicielsko, stylowo. To jej główny atut. I kupię ją w wersji 1.4 TB MA TCT (dostępna pewnie w okolicach maja), bo taki mam kaprys. A że jestem rozbisurmanionym zwierzęciem - będę spełniał swoje kaprysy. I takiej fantazji wszyskim serdecznie życzę. O wszelkich niedomaganiach Julii, będę na bieżąco informował, w odpowiednim dziale. O wszystkim czym mnie poztywnie zaskoczy - również.
    Zakochany w Julii

  8. #28
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    daruj sobie te prowokacyjne wpisy. Ujeżdzaj swoje BMW ale nam daj spokój. Wolimy Monicę Bellucci od Angeli Merkel.

  9. #29
    mugler
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    daruj sobie te prowokacyjne wpisy. Ujeżdzaj swoje BMW ale nam daj spokój. Wolimy Monicę Bellucci od Angeli Merkel.
    Wyrażam swoje zdanie, a jako użytkownik bmw planujący zakup Giulietty mam do tego pełne prawo. Nie jestem też zaczepny, a już na pewno nie prowokacyjny. Proponowałbym rezygnację z "napuszenia". Pańska wypowiedź jest utrzymana w nieprzyjemnym tonie, a ponieważ jest kierowana do mnie - traktuję ją personalnie. Być może po prostu jest Pan przewrażliwiony. Pytanie tylko czy na swoim punkcie, czy raczej na punkcie marki. Reasumując, nie jestem zwolennikiem żadnej konkretnej marki i do żadnej się nie przywiązuję. Wybieram po prostu ciekawy produkt. Osoba otwierająca ten wątek prosiła o poradę i to taką "od serca".

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Ja szczerze nigdy nie brałem w planach BMW serii 1 pod uwagę. O jedynce nawet miłośnicy marki nie najlepiej się wyrażają. Auto jest brzydkie i niepotrzebnie drogie, a to że niemieckie nie znaczy że dobre. No ale autor wybierze sam, a swoją drogą ciekawe co powiedzieli "koledzy" z forum BMW.

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  2. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 235KM XENON BOSE DNA
    Utworzone przez lizard w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 10:37
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-06-2011, 16:39
  4. co to jest i które lepsze...?
    Utworzone przez szefuni0 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 21:49
  5. Giulietta SS i Giulietta G430 IMove Marangoni
    Utworzone przez eclipse w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 22:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory