Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Grubość lakieru alfa 159

  1. #1
    vonpo
    Gość

    Domyślnie Grubość lakieru alfa 159

    Witam,

    od jakiegoś czasu szukam 159 ostatnio znalazłem model z 2007 roku 1.9JTDm 150KM , niestety nie mam linku do aukcji bo auto nie zostało jeszcze wystawione nigdzie http://individualcar.otomoto.pl <- tutaj jest link z komisu z którego pochodzi.

    Dzisiaj byłem w serwisie fiata generalnie stwierdzili, że jest jak na swój przebieg (180 tys) i lata jest ok, zawieszenie ok, silnik ok (chociaż stwierdzili, że przy wtryskach trochę za dużo oleju się pojawia i należy to kontrolować).
    Po sprawdzeniu miernikiem lakieru wyszły trochę dziwne rzeczy a wiec prawe drzwi przednie wynik ok 200 reszta samochodu to ok 60-80.
    Stwierdzili też, że w wielu miejscach na aucie widać różne jak to oni określili "syfy", i raczej wskazuje to na to że części były wymieniane, ale nie potwierdzili tego jednoznacznie.
    Aha dodali jeszcze, że raczej to nie jest oryginalny lakier chociaż też nie sprawiali wrażenia 100% pewnych..

    Moje pytanie co o tym sądzicie czy miernika lakier na poziome 60-80 wskazuje na coś dziwnego?

    dzięki z góry i pozdro

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maikel
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    ALFA ROMEO 159, ASTRA II
    Postów
    333

    Domyślnie

    sam wynik 60-80 to raczej chyba coś dziwnego ,,,ale mogę się mylić jak sprawdzałem swoją belle wskazania wahały się się pomiędzy 120-140 i to w dodatku na nie jednej sztuce którą oglądałem nie jest to reguła ale z tego co wiem to przyjmuję się wartości mniej więcej od 100 do 150 mikronów .....reszta to raczej kombinowanie albo po prostu jeżeli są one większe to znaczy że były malowane....

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    ja mam na calym aucie w granicach 110 mikronow

  4. #4
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    ja mam na calym aucie w granicach 110 mikronow
    czyli mógł byc już polerowany

    ---------- Post added at 20:11 ---------- Previous post was at 20:08 ----------

    Cytat Napisał vonpo Zobacz post
    Witam,

    od jakiegoś czasu szukam 159 ostatnio znalazłem model z 2007 roku 1.9JTDm 150KM , niestety nie mam linku do aukcji bo auto nie zostało jeszcze wystawione nigdzie http://individualcar.otomoto.pl <- tutaj jest link z komisu z którego pochodzi.

    Po sprawdzeniu miernikiem lakieru wyszły trochę dziwne rzeczy a wiec prawe drzwi przednie wynik ok 200 reszta samochodu to ok 60-80.

    Moje pytanie co o tym sądzicie czy miernika lakier na poziome 60-80 wskazuje na coś dziwnego?
    Prawdopodobnie był w tych miejscach mocno już polerowany (60-80), a tam gdzie pokazało 200 to musiał byc malowany, choc 200 to normalne malowanie (powtórne), po np. zarysowaniu i tym podobnych przygodach, bez zbednej ilości kitu

  5. #5
    vonpo
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co udało mi się dowiedzieć w serwisie to powiedzieli, że powinno być tak jak mówicie ok 100 mikronów +/- 20.
    Aha i jeszcze zasugerowali, że mogą być to części wymienione potem pomalowane (bo lakier nie wygląda na oryginalny) i polerowane (dlatego tak mało mikronów) ... nie wiem co o tym myśleć

    Chociaż to że lakier nie wygląda na oryginalny nie jest do końca pewnie auto nie było zbyt czyste więc powiedzieli, że ciężko stwierdzić do końca.

    W sumie to dalej nie jestem pewny co jest z tym lakierem zaproponowali mi, że po nowym roku
    mogą go jeszcze raz sprawdzić bo ponoć ma być ktoś wtedy na serwisie kto na tym faktycznie się zna i jeszcze raz na to zerknie.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    czyli mógł byc już polerowany

    majster z tego co mi wiadomo Tomek ja polerowal zanim ja kupilem

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tradelux
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Brera
    Postów
    217

    Domyślnie

    Skalibrowałeś miernik? Mogła też być bardzo agresywna polerka, ale to i tak mało wskazywałoby, bo praktycznie brak klaru.
    Kolejna rzecz to nie ma się co sugerować miernikiem tylko sprawdzać podłogę, dach, podłużnice.
    Bezwypadkowe auto to nie jest takie gdzie mierniczkiem wychodzi wszystko ok!

  8. #8
    vonpo
    Gość

    Domyślnie

    Miernik był z serwisu ja go nawet nie dotykałem , nie widziałem żeby coś przy nim ustawiali może faktycznie nie był dobrze skalibrowany

    Podłoga, podłużnice sprawdzili i nic tam nie znaleźli, -
    dach to raczej tylko na niego spojrzeli pod kątem lakieru, jeszcze teraz przypomniałem sobie, że stwierdzili że maska była zdejmowana, oraz przy lewej strony u góry były dużo większy odstęp niż na dole maski ...

    ale poza tym ma zamiar po nowym roku podjechać jeszcze raz i wyjaśnić co to może być z tym lakierem, powiedzieli że to sprawdzą za free tylko musi być jakiś inny majster co to będzie wiedział wszystko :p




  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maikel
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    ALFA ROMEO 159, ASTRA II
    Postów
    333

    Domyślnie

    Zrób tak jak piszesz sprawdź go jeszcze raz z pomocą jakiegoś speca od lakieru z serwisu bi jeśli powiedzieli ci że auto nie miało większych przygód to pewnie wynik 80 mikronów będzie właśnie przez jakąś agresywna polerkę może nie jedną ,,,,ale to i tak lepiej jak by miał być bity i składany i dwóch do kupy a miernik można sprawdzić przy okazji nawet na innym pojeździe i zobaczyć tak dla porównania jakie pokazuje wartości .....

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Ile wydajesz na ten bolid? Pewnie ze czterdzieści kilka klocków.
    Przy takiej sumie bierzesz pojazd, który nie budzi wątpliwości.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

Podobne wątki

  1. Fabryczna grubość lakieru
    Utworzone przez barkonar w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 11:53
  2. [159] Jaka powinna być grubość lakieru mierzona w mikrometrach?
    Utworzone przez Colin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-12-2009, 01:25
  3. Kod lakieru Alfa 146 97r
    Utworzone przez lepper w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-01-2009, 18:09
  4. [155] Grubość warstwy lakieru
    Utworzone przez Mario w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-01-2008, 12:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory