Strona 11 z 22 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 211

Temat: Przekręt na podatku VAT przy sprzedaży auta - PRZECZYTAJ nim kupisz samochód.

  1. #101
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDM
    Postów
    28

    Domyślnie

    a jak przy zakupie na VAT marże, samochodu kupionego w PL?
    Np. taki: http://autoauto.pl/pl/11491/Alfa_Rom...9)&i=1&perPage=

    autoauto to chyba też raczej firma krzak nie jest.

  2. #102
    Fronteri
    Gość

    Domyślnie

    Mam upatrzone auto w komisie, sprzedaż oczywiście na vat-marża. Powiedzcie proszę co w tym całym zamieszaniu da mi staranie sie o wydanie zaświadczenia o braku obowiązku uiszczenia podatku (vat25). Czy to w jakikolwiek sposób załatwia sprawę?
    Zastanawia mnie też to, że nie mogę nigdzie znaleźć osób dotkniętych tym problemem, nikt nie pisze, że cos takie sie mu przytrafiło, że ktoś miał jakieś problemy. O różnych rzeczach ludzie piszą (np o kupnie samochodu gdzie po 4 latach okazało się, że był kradziony i zatrzymaniu takiego pojazdu, o wielu przekrętch itd) jdenak o tym opisanym tutaj nie pisze nikt? Skoro proceder jest tak powszechny, to i ludzi z problemem nieopłaconego podatku i zatrzymanego samochodu powinno być wielu.

    Już sam nie wiem co tym wszystkim myśleć
    Ostatnio edytowane przez Fronteri ; 13-06-2013 o 01:28

  3. #103
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fronteri Zobacz post
    Zastanawia mnie też to, że nie mogę nigdzie znaleźć osób dotkniętych tym problemem, nikt nie pisze, że cos takie sie mu przytrafiło, że ktoś miał jakieś problemy. Skoro proceder jest tak powszechny, to i ludzi z problemem nieopłaconego podatku i zatrzymanego samochodu powinno być wielu.
    też mnie to ciekawi , bo jakoś nie słyszy się jakichś akcjach skarbówki , czy problemach ludzi odnośnie zakupionych aut z nieopłaconym vat ,
    tym bardziej że też szukam auta i mnóstwo aut pochodzi z zagranicznych firm i są sprzedawane na vat marża ( czyli pewnie cena netto)
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  4. #104
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    ZAMOŚĆ
    Auto
    VOLVO V60 D3 + MERCEDES 190E 2.6
    Postów
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    też mnie to ciekawi , bo jakoś nie słyszy się jakichś akcjach skarbówki , czy problemach ludzi odnośnie zakupionych aut z nieopłaconym vat ,
    tym bardziej że też szukam auta i mnóstwo aut pochodzi z zagranicznych firm i są sprzedawane na vat marża ( czyli pewnie cena netto)
    Nie znam żadnego handlarza w mieście który miałby z tego tytułu jakiś problem, a ci których znam sprowadzili tysiące samochodów.

    Wystarczy kupić samochód z firmy X do firmy Y która to później sprzeda go jakiemuś Ahmedowi za 1000 E na pełną fakturę i VAT znika (włosi tak robią i to nawet salony). Ahmed sprzeda go Polakowi bez Vatu i polski US nie ma nic do tego.
    Były:

    159 1.9 JTDM 2006
    156 2.4JTD 2002

  5. #105
    blady309
    Gość

    Domyślnie

    Jestem w kropce. Otóż zamierzam kupić auto od starszej Pani która prowadzi jakąś tam firmę. Sytuacja wygląda tak.
    1.Samochód bardzo zadbany i jeśli chodzi o stan to można brać w ciemno.
    2. Samochód z niskim przebiegiem i zarejestrowany na firmę tej Pani.
    3. Pani po dłuższej dyskusji powiedziała, że sprzedaje bo będzie musiała zapłacić za niego VAT (samochód z roku 2004r.)
    4. Samochód kupiony w polskim salonie na firmę.
    5. Po pytaniu czy nie będę musiał opłacać ja VAT-u powiedziała że wystawi mi fakturę z którą idę prosto do Wydziału komunikacji w celu rejestracji. Nie muszę w ogóle iść do US.

    I tu mam dylemat :/ sprzedaje bo będzie musiała zapłacić podatek. A mi wystawi fakturę która całkowicie mnie zwalnia z zapłacenia podatku. Mam się obawiać po jakimś czasie wezwania do zapłaty VAT-u??

    Proszę pomóżcie bo auto warte ceny ale jeśli będę musiał płacić za jakiś czas podatek to już nie za bardzo bo wiele innych staje się atrakcyjniejszych.


    EDIT: Zapomniałem dodać, że nie jest to firma zajmująca się obrotem samochodami na rynku.
    Ostatnio edytowane przez blady309 ; 14-06-2013 o 18:57

  6. #106
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał A.Krystian Zobacz post
    Nie znam żadnego handlarza w mieście który miałby z tego tytułu jakiś problem, a ci których znam sprowadzili tysiące samochodów.

    Wystarczy kupić samochód z firmy X do firmy Y która to później sprzeda go jakiemuś Ahmedowi za 1000 E na pełną fakturę i VAT znika (włosi tak robią i to nawet salony). Ahmed sprzeda go Polakowi bez Vatu i polski US nie ma nic do tego.
    Chciałbyś, żeby było tak prosto. Jak na razie US mają "poważniejsze" sprawy na głowie - oczywiście cały czas chodzi o wyłudzanie VAT-u, przy czym na większą skalę. Czy dojdzie do "trzepania" faktur nabycia aut z UE? Kwestia, czy będą na to "zasoby ludzkie", czy też cały czas Polacy będą kreatywnie wymyślać coraz to ciekawsze towary do wyłudzenia VATu na szeroką skalę (a to oznacza zaangażowanie urzędników w ściąganie większych należności, niż z tytułu VAT za samochody). Tu masz to, co teraz jest popularne: http://www.polityka.pl/rynek/1535717...y-stalowe.read
    Ostatnio edytowane przez Tomek_KRK ; 14-06-2013 o 21:43
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #107
    Fronteri
    Gość

    Domyślnie

    Tyle tylko, że na fakturę vat-marża rocznie sprzedawane są pewnie miliony samochodów poleasingowych z za zachodniej granicy. Gdyby chociaż 10% z nich było ściągane na lewo mamy kilkaset tysięcy pojazdów rocznie. Przez 3-4 lata powinna się uzbierać całkiem spora liczba osób z problemem nieopłaconego VAT'u i skarbówką na karku. Nigdzie nic o takich ludziach nie słychać. Jedno jest pewne: sprawa nie jest wymyślona i można się 'przejechać', ale wg mnie po dokładnej weryfikacji dokumentów samochodu i po sprawdzeniu NIP'u komisu, osoby na którą komis jest zarejestrowany ryzyko 'wdepnięcia' nie jest chyba aż tak duże. W sytuacji, gdy komis istnieje od 10 lat, właścicielem jest jedna osoba i nie stoją tam 2-3 auta, to chyba nawet jeśli w dokumentach wpisana jest firma, bank itd; to wydaje mi się, że sprawa jest w miarę czysta, ale jak każdy mogę się mylić.
    Dzwoniłem po wielu instytucjach, rozmawiałem ze znajomymi handlarzami i osobami, które na vat-marża kupiły samochód już kilka lat temu (dodam tylko, że o przekręcie z VAT nie słyszał nikt), i jedno wiem na pewno: nigdy nie kupiłbym samochodu z za granicy po firmie, z komisu który istnieje pół roku, a właścicielem jest pan, który nie może się tam zjawić, bo ma masę innych obowiązków....
    Ostatnio edytowane przez Fronteri ; 15-06-2013 o 11:39

  8. #108
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fronteri Zobacz post
    Tyle tylko, że na fakturę vat-marża rocznie sprzedawane są pewnie miliony samochodów poleasingowych z za zachodniej granicy. Gdyby chociaż 10% z nich było ściągane na lewo mamy kilkaset tysięcy pojazdów rocznie. Przez 3-4 lata powinna się uzbierać całkiem spora liczba całkiem osób z problemem nieopłaconego VAT'u i skarbówką na karku. Nigdzie nic o takich ludziach nie słychać. Jedno jest pewne: sprawa nie jest wymyślona i można się 'przejechać', ale wg mnie po dokładnej weryfikacji dokumentów samochodu i po sprawdzeniu NIP'u komisu, osoby na którą komis jest zarejestrowany ryzyko 'wdepnięcia' nie jest chyba aż tak duże. W sytuacji, gdy komis istnieje od 10 lat, właścicielem jest jedna osoba i nie stoją tam 2-3 auta, to chyba nawet jeśli w dokumentach wpisana jest firma, bank itd; to wydaje mi się, że sprawa jest w miarę czysta, ale jak każdy mogę się mylić.
    Dzwoniłem po wielu instytucjach, rozmawiałem ze znajomymi handlarzami i osobami, które na vat-marża kupiły samochód już kilka lat temu (dodam tylko, że o przekręcie z VAT nie słyszał nikt), i jedno wiem na pewno: nigdy nie kupiłbym samochodu z za granicy po firmie z komisu który istnieje pół roku, a właścicielem jest pan który nie może się tam zjawić, bo ma masę innych obowiązków....
    Wiesz - większość handlarzy kładzie na to przysłowiową lagę, bo tak czy inaczej z wszystkiego potem się wykpią, a skarbówka zatrzyma samochód będący w posiadaniu odbiorcy końcowego. Poza tym znajomość przepisów skarbowych przez osoby prowadzące import i sprzedaż aut jest delikatnie mówiąc kiepska. Mało kto zadaje sobie trud weryfikacji autentyczności dokumentów, które dostarcza mu pośrednik (bo przy zakupie bezpośrednio od firmy taki problem, o jakim tu piszemy, nie istnieje). Pośrednik to najczęściej jakiś nie do końca bladolicy komisant z Zachodu, który też ma w głębokim poważaniu, co mu zrobi ichniejszy urząd skarbowy, bo firma jest założona na kilka miesięcy...
    Wierz mi - to nie są przypadki jednostkowe. Są firmy, które od lat z tego dobrze żyją. Jak na razie sprawa nie jest "na widelcu" - więc nie masz informacji, żeby ktokolwiek miał z tym problem. Co nie oznacza, że takie problemy nie wyrosną jak grzyby po deszczu za parę miesięcy.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  9. #109
    Fronteri
    Gość

    Domyślnie

    Nie kupiłbyś pod żadnym pozorem samochodu na vat-marża w momencie gdy w dokumentach jako poprzedni właściciel widniałaby firma?

    Żeby nie było wątpliwości ja tutaj nikogo nie atakuje, ale sam mam zamiar kupić samochód za ok 50 tys, a dla mnie to znaczna kwota. Problem w tym, że większość tych samochodów jest poleasingowa i tutaj w Polsce sprzedawana na vat-marża. dlatego pytam i staram się to sobie jakoś poukładać

    pozdrawiam

  10. #110
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał blady309 Zobacz post
    I tu mam dylemat :/ sprzedaje bo będzie musiała zapłacić podatek. A mi wystawi fakturę która całkowicie mnie zwalnia z zapłacenia podatku. Mam się obawiać po jakimś czasie wezwania do zapłaty VAT-u??

    Proszę pomóżcie bo auto warte ceny ale jeśli będę musiał płacić za jakiś czas podatek to już nie za bardzo bo wiele innych staje się atrakcyjniejszych.
    Dopytaj się z jakiego powodu będzie musiała zapłacić podatek i jaki to jest podatek. Ale konkrety. Nie jakieś ogólne zmyślone bajeczki, bo ta opowieść brzmi trochę tak jakby ta właścicielka nie bardzo wiedziała o czym mówi. Takie jest moje zdanie.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory