Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Temat: Zakup 166

  1. #1
    Kuban
    Gość

    Lightbulb Zakup 166

    Witam,
    Zarejestrowałem się u Was, gdyż zauroczyłem się AR 166. Do rzeczy, planuje po sprzedaży mojej E30 przesiąść się do alfy i tu potrzebuje pomocy od użytkowników tych modeli. Na co zwracać uwagę przy kupnie? Pojęcie jeśli chodzi o auta to jakieś mam, tylko czy ten samochód ma jakieś bolączki, jakieś ukryte wady? Z tego co wyczytałem to jest dosyć delikatne zawieszenie w porównaniu z innymi markami, ale to mi nie przeszkadza. Jak wypada serwis takiego samochodu przez kierowcę? Da radę samemu działać, czy trzeba w razie awarii oddawać do serwisu? E30 praktycznie złożyłem sam i nie miałem większych problemów, ale 166 to już pokłady elektroniki

    Dzięki za uwagę,
    Pozdrawiam Kuban

  2. #2
    Kuban
    Gość

    Domyślnie

    Niczego się nie dowiem?

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Greciu
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Maserati Quattroporte
    Postów
    659

    Domyślnie

    Najpierw określ chociaż kwotę zakupu, jaki rocznik i najważniejsze jaki silnik.

    Jedne z ważniejszych elementów podczas oględzin to właśnie zawieszenie, szczególnie tylne (negatyw na kołach itp.)
    Jest:
    Maserati Quattroporte V

    Były:
    AR Spider 916 / Maserati Quattroporte V / Maserati 3200 GTA / AR 159 SW JTDm / AR 156 GTA / AR 159 SW 1,9 JTDm / AR GTV 3,0 V6 24V / AR 147 1,6 TS / AR 166 2,4 JTD / AR 156 SW 1,9 JTD / Lancia Lybra SW 1,9 JTD

  4. #4
    Kuban
    Gość

    Domyślnie

    Oj nie napisałem, szukam alfy I generacji po 2000 roku z silnikiem diesla. O negatywie wiem, znajomy mówił, że kosztowały go tuleje 400 zł.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Mandziel
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    147 & 166
    Postów
    658

    Domyślnie

    Szczególną uwagę zwróć na :
    - zawieszenie - najpierw zaczyna skrzypieć jak stara wersalka to oznaka pierwszych luzów, jeśli jest cicho można przyjąć,
    że jakiś czas powinno być ok, zwróć uwagę na ustawienie tylnych kół, jeśli jest tak /-\ to do wymiany tuleje,
    - nagrzewnica - czy nie cieknie, po zdjęciu tapicerki z boku konsoli będzie widać czy mokro,
    - maglownica - czy nie ma luzów i czy już się nie poci,
    - zamki drzwi - praktycznie wszystkie padają po jakimś czasie, siłowniki nie ryglują,
    - czy są karty z kodami, brak kodu do ics to min. 200pln w serwisie w celu uzyskania kodów, plus kody do nawigacji kolejne
    200pln ale tego nie bierz pod uwagę brak płyty navi na Polskę więc nie ma to większego sensu wbijać się w koszty no
    chyba, że chcesz mieć aktualną godzinę, która jest aktualizowana poprzez gps ale i na to podobno jest sposób
    odłączając navi,
    - czy temperatura wody osiąga 90C, jeśli jest inaczej termostat do wymiany,
    - nie wspominam o rozrządzie kwestia obligatoryjna,

    Ja się z innymi niedomaganiami na razie w swojej 166 2.4jtd nie spotkałem także piszę z czym do tej pory miałem do czynienia. Zapewne chłopaki jeszcze coś dorzucą ze swoich doświadczeń.
    Pozdrawiam i fajnie, że się nawróciłeś udanego zakupu

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Jak JTD to i turbinka. Jak wsiądziesz i rozgrzejesz auto to zafunduj wskazówce obrotomierza zwiedzanie czerwonego pola. A po chłopsku sprawdz czy turbina nie przeładowuje a co za tym idzie czy zmienna geometria nie jest zapieczona a co sie wiąże z wymiana bądz regeneracją turbiny.

    Jak rozgrzejeasz auto to pompa oleju lubi grzechotać. Niby to nic powaznego ale zawsze mozesz użyc tego jako argument to zbicia ceny ( nowa tylko ASO i 600 zł )

  7. #7
    root-theory
    Gość

    Domyślnie

    Dołącze się, szukałem ale jakoś ciężko mi idzie:

    Jak rozpoznać 166 po pierwszym mini-lifcie? Chodzi mi o to żeby rozpoznać po zdjęciach zanim pojadę obejżeć auto, wiem że to po roczniku 2000 (swoją drogą od jakiego miesiąca?) ale sporo osób ma wpisane jako rok produkcji pierwszą datę rejestracji...

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    te minilifty, daty produkcji to proponuje odsunąć na drugi plan bo to i tak juz są stare samochody, wazne jest w jakim stanie jest dany pacjent i wyszukać najlepiej auto bezwypadkowe, zeby blachy były równe a reszte to sobie naprawisz...

    jtd sprawia najmniej problemów (własciwie sie nie psuje) ale tez 166 z tym silnikiem to po prostu włoszka bez temperamentu i zycia, taki traktorek w ładnym opakowaniu..

  9. #9
    root-theory
    Gość

    Domyślnie

    Ok, dziękuję za odpowiedź, zdaje sobie sprawę że stan jest wazny lecz zależy mi również na skrzyni 6 która występuje w serii po tym minilifcie. Dziś oglądałem 2.0 Twinspark u siebie w mieście (swoją drogą niezła padlina to była) to miała skrzynię 5 biegów a auto rocznik 99. Silnik albo JTD albo 2,5

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2001 r. jest VW Passat 2.0 TDI 2006 r.
    Postów
    241

    Domyślnie

    obejrzyj też auto od spodu, czy nie ma rdzy bo lubi się od podwozia za 166 zabierać
    ANGELS & AIRWAVES ... AND ALFA

Podobne wątki

  1. Zakup AR 166
    Utworzone przez dachu w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-05-2014, 17:40
  2. Zakup AR GT
    Utworzone przez Austin w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2014, 10:33
  3. Zakup AR 156 FL
    Utworzone przez kolo99 w dziale 156
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 20:44
  4. Zakup 156 GTA
    Utworzone przez Niski w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 13-12-2009, 10:34
  5. zakup 159
    Utworzone przez kubus_stunt w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 11:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory