Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: zakup nowej Alfy 159

  1. #1
    robeem
    Gość

    Domyślnie zakup nowej Alfy 159

    cześć, chcę nabyć nową ALfę 159 (1.9 diesel). Czy ktoś może coś doradzić co warto wytargować czy upewnić się - co warto z góry ustalić w salonie czy serwisie co potem się przyda...? Będzie to moja pierwsza Alfa (w końcu!) więc każda rada mile widziana...

  2. #2
    Kate
    Gość

    Domyślnie

    robeem, przede wszystkim zwróć uwagę na dodatkowe wyposażenie. Pewne opcje wykluczają inne,a inne wymuszają jeszcze inne. Przy czym, nie są to "pakiety" w konkretnej cenie, a za każdy dodatkowy element płacisz osobno. Możesz trochę "potargować się" o jakieś dodatkowe rabaty lub usługi w serwisie. Wszystko zależy od osoby która będzie Cię obsługiwała w salonie.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Po pierwsze jazda próbna, przejedz sie autem z tym silnikiem który cie interesuje.Zawsze bede polecal najwyzsze pakiety wyposazenia dlatego że używaja tam lepszych materialów niz w wersjach Impression i Progression.Napewno warto kupic 159 z bixenonami, warto wziac taki drobiazg jak grzałka do silnika(ok. 300 zl dopł),alfatex materiał imitujacy zamsz ,audio BOSE niekoniecznie bo fabryczny zestaw gra przyzwoicie ale możesz wziac swoją ulubioną płytę na jazde próbną i sam ocenisz.No i oczywiście targować sie im drozsza wersja tym wiecej moga zejsc z ceny.Dowiedz sie ile max możesz osiagnac zniżki i daj głos na forum to znajdziemy kogos kto zaproponuje ci jeszcze mniej do zapłaty.

  4. #4
    robeem
    Gość

    Domyślnie 159 new

    dzięki - narazie dostałem ofertę na 112.700zł za wersję max (z Alfatex'em) czyli Distinctive Q-tronic 1.9 jtdm (czy jakoś tak;-)) z nawigacją i biksenony oraz w tym BOSE. Pewnie ktoś by to przebił ale czy na tyle wysoko żeby jeździć w Polskę kupować auto - nie wiem czy warto - w Niemczech dostałbym taką nową ok. 10.000zł taniej (już po opłatach) ale wolę chyba kupić u lokalnego dealera z serwisem itd... Jutro jazda próbna, dam znać:-)!!

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar Wierzba
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TCT i AR Spider 916 2.0 TS
    Postów
    186

    Domyślnie

    Pamiętaj tylko że Alfa 159 jest ciut cięższa niż dotychczasowe konstrukcje Alfy - koniecznie zweryfikuj poprzez jazdę próbną- lepiej mniej bajerów a silniejszy silnik
    no i diesel- hmm rozważ 2,2 JTS - nie wiem ile jeździsz ale może różnica pomiędzy JTD a JTS zamortyzuje cię się po paru latach
    “You cannot be a true petrolhead until you’ve owned an Alfa Romeo – it’s like having really great sex which leaves you with an embarrassing itch.” – Jeremy Clarkson

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    A mnie najbardziej ciekawi to połączenie z Qtronicem nienajmocniejszego przecież diesla :?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Ktoś może napisać jak wyglądały salony AR kiedy była poprzednia gama modelowa. Co było na wystawie. Jakie było podejścia do klienta. Czym alfa zachęcała kupujących. Jakie argumenty przedstawiali handlowcy na kozysc alfy.

Podobne wątki

  1. regeneracja turbiny czy zakup nowej w 147 1.9JTD?
    Utworzone przez Taśalfa w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 12:14
  2. [Zapowiedź] Prezentacja nowej Alfy Romeo 4C (Katowice)
    Utworzone przez Ganinex Gazda w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-05-2014, 14:41
  3. [159] Wentylator chłodnicy - demontaż i zakup nowej
    Utworzone przez wave_pl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-08-2013, 06:23
  4. kilka pytan na temat nowej alfy 147
    Utworzone przez misior82 w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 19-10-2012, 18:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory