Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Alfa Romeo Spider

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Gniezno
    Postów
    38

    Domyślnie Alfa Romeo Spider

    Witam,
    Przymierzam się do zakupu kolejnej alfy, tym razem Spider rocznik, hmmm 95-2000, wszystko zależy od stanu autka, ale mam kilka pytań:

    1) jaki silnik ? najważniejsza jest frajda z jazdy, preferowany to 3.0 V6
    2) czy składanie dachu w tym modelu jest tylko ręczne, czy występowały również wersje "elektryczne" ?
    3) jaki może być przybliżony koszt naprawy/wymiany poszycia dachowego ?
    4) czy autkiem da się wyjechać w zimie bo jednak jest to kabriolet i nie chciałbym zamarznąć w środku ?
    5) jak wygląda sprawa z zawieszeniem zwłaszcza z tylnym bo przednie to chyba podobne jest do znanego z Fiata Bravo I ?

    Za wszelkie odpowiedzi i dodatkowe informacje na temat tego modelu z góry dziękuję.
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Alfa Romeo 166 2.5 V6

  2. #2
    ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    szczerze mówiąc chyba u nas nikt spiderka nie ma ;//
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

    2002 Opel Zafira OPC


    1999 Volvo V70

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Gniezno
    Postów
    38

    Domyślnie

    szczerze mówiąc chyba u nas nikt spiderka nie ma
    Oj, to wielka szkoda, ale może chociaż ktoś miał okazje czymś takim jeździć, wszelkie uwagi, spostrzeżenia ułatwią decyzje.
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Alfa Romeo 166 2.5 V6

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    wroclaw
    Auto
    166 2.4jtd spider 3,2v6
    Postów
    217

    Domyślnie

    Jestem szczesliwym posiadaczem spidera 3.0 v6 98r .
    silnik tylko v6 brzmi i jezdzi oblednie
    dach mam elektryczny
    zima jrszcze nie jezdzilem ale jestem pewien ze ogrzewanie jest dobre
    jak kupowac to model od 98 r po liftingu [duzo ladniejszy srodek ] i oczywiscie czarny lakier
    samochud zdecydowanie polecam [mialem 9 alf z ruznymi v szustkami ]ale ta jest totalnie obledna
    pawel164

  5. #5
    Ciamek
    Gość

    Domyślnie

    Witam. Ja mam Spiderka, ale szczerze mówiąc, to jeździłem nim tylko wokół domu, bo był niezarejstrowany i nie miał ubezpieczenia. Z tego, co zauważyłem to jest o wiele bardziej miekki niż kadett 2,0 GSi cabrio. Mój ma niewybite zawieszenie, więc w środku jest cicho. do zego trzeba się przyzwyczaić, to na wertepach drgające słupki przedni, ale to jest standard we wszystkich cabrio. Jeszcze jednym to bardzo nisko ułożone nogi i ciężko się wysiada. zaletą jest jednak przemyślany schowek za fotelami...

  6. #6
    Kubańczyk
    Gość

    Domyślnie

    Korzystając z bliźniaczego tematu jaki chciałem zrobić zapytam się was co sądzicie o tym egzemplarzu http://www.autoscout24.pl/Details.aspx?id=vybsdswwg4dm ?? Jestem w trakcie szukania jak na razie, czy teraz jest dobra pora na takie auto czy lepiej kupic w zimie, moja druga lepsza połówka zachorowała na Spidera i mnie zaraziła...

  7. #7
    Ciamek
    Gość

    Domyślnie

    Witam. Powiem Ci szczerze, że ceny Spiderów w Niemczech spadły już po sezonie, ale to niewiele. W Niemczech tymi autami jeździ się na codzień, ponieważ używają tam chociażby innych środków do odśnieżania i niewiele osób niszczy z zazdrości. W zimę będzie podobna cena, choć zawsze kilkaset euro to zawsze coś. Pamiętaj też, że pod koniec roku auto starzeje się. Ja już trochę lat spędziłem w Niemczech i przeważnie kupowałem auto pod koniec lutego lub w maju.

  8. #8
    Czarek
    Gość

    Domyślnie

    Ładny Pajączek ale tylko 1,8 V6 to jest dopiero to....

  9. #9
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Bardzo fajny, mały przebieg, koleś pisze że książka serwisowa i przeglądy robione
    na czas. A silnik?
    Cytat Napisał Czarek
    Ładny Pajączek ale tylko 1,8 V6 to jest dopiero to....
    No cóż, V6 może Cię zjeść kosztami, 1.8 TS jest dużo tańszy w eksploatacji,
    mniej zużywa paliwa a moc całkiem całkiem, 144KM to nie mało jak na auto ważące 1.3tony.
    No i jak Ci się coś popsuje w TS to też problem dużo mniejszy.
    A nikt nie mówi głośno że w 3.0 V6 wymiana oleju to 6.1 L, a w 2.0TS 4.4L (w 1.8TS pewnie jeszcze mniej ).
    Jeżeli wymienia się jak zależy, co 10kkm... no cóż niby nic, ~2L różnicy, ale jak lejesz
    porządny syntetyk to tanio nie jest. A przepływomierz do 3.0V6 850zł. Nie ma zamienników. Itd...
    Nie wiem jakie masz możliwości finansowe, ale to auto Cię nie zrujnuje.
    Jak kiedyś będzie ciężej, to nie będziesz musiał auta zmieniać, bo pali tyle co 156 1.8 TS, lub mniej
    Warto chyba pomyśleć o awariach, bo auto ma już 9 lat. Pomimo niskiego
    przebiegu z awariami należy się liczyć. Chyba wybrałeś najbezpieczniejszą
    wersję silnikową.

    Trochę daleko do tego Göttingen jest, ponad 700km, ale auta z zachodnich Niemiec
    zawsze były w lepszym stanie.

    Ja bym jechał, obejrzał, podjechał na jakiś Werkstatt i odżałował 100Euro
    za jakiś przegląd, tak na wszelki wypadek... I wracał do kraju szczęśliwy nowym autem :mrgreen:
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  10. #10
    Kubańczyk
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki koledzy za podpowiedzi ale V6 nawet nie wchodzi w grę eksploatacja i jeszcze raz eksploatacja

    między 1.8 a 2.0 nie widzę wielkiej różnicy w mocy więc 1.8 wydaje się rozsądniejsza.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 4C Spider
    Utworzone przez SCHNNAZZI w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-01-2015, 21:57
  2. Alfa Romeo 8C Spider
    Utworzone przez Hammer w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 15:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory