Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: [gtv/spider] jakieś porady dla szukającego?

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar venioo
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Międzychód wlkp
    Auto
    była AR 156 1.6TS
    Postów
    116

    Question [gtv/spider] jakieś porady dla szukającego?

    Tak sobie patrzę za jakąś zabawką na weekendy, dobrze jakby miało LPG i nie było za drogie. Nie szukam salonówki, a mam trochę czasu i chęci (kabelki i programiki do TS również ) na dłubanko czasem
    Na co zwrócić uwagę w tych modelach (miałem 156 1.6ts to o silnikach trochę wiem, więc na pewno przepływka ori musi być), ale jak wygląda sprawa z zawieszeniami?
    Jakie są newralgiczne punkty tych aut na które patrzeć przy zakupie?
    była Alfa Romeo 156 1.6ts, teraz jest 156 1.9jtd

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Ciężko mi powiedzieć coś więcej o Spiderze, bo mam go tydzień dopiero. Też na weekend kupiłem. Auto z gazem. Silnik 2.0 TS. Na razie nie jeździ bo zima. Ale zwracać chyba trzeba uwagę jak przy każdym TS. Przede wszystkim się przejechać. Czy się zbiera. Czy na podjazdach trzyma obroty. Dach czy szczelny. Ogólnie na pierdoły nawet nie patrz ( ja u siebie też mam kilka do ogarnięcia), Przede wszystkim silnik i dach. Dach jak w każdym bezdaszniku jest drogi. Zawieszenie? Nie wiem jakie jest. U mnie super trzyma w zakrętach Ogólnie polecam. Zrobiłem 200km i nie chcę się z niego wysiadać. Na wiosnę będzie szaleństwo.
    A jest jeszcze jeden Spider z gazem na sprzedaż. Ja go nie oglądałem, bo nie pasował mi kolor a więcej z LPG nie uświadczysz niestety ;/ auto mocno deficytowe. Chyba, że kupisz gołe, i z czasem założysz LPG. Ogólnie polecam furę.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cuma_borek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    była 145 BX Zender, jest 166 2.4jtd progression, GTV 2.0TS oraz 3.0v6 Cup
    Postów
    492

    Domyślnie

    Zawieszenie w 916 to prosta konstrukcja przynajmniej z przodu, bo z tylu juz nie koniecznie, przod to wachacz dolny pasujacy od 145/6 tipo gtv marea, ogolno dostepny i tani, koncowka drazka standardowa przy ts-ach, i łacznik stabilizatora tez od 145 i pochodnych, tyl niestety troche bardziej skomplikowany i niestety indywidualny, jedynie tuleje wachliwe chyba od starego mercedesa 124 podpasujesz, uwage zwrocil bym na elektryke, czy dziala, oraz ogledziny podluznic, bo maska zderzak i blotniki plastikowe wiec miernik lakieru nic nie powie, wiadomo dach i tylna szyba czy nie jest juz na tyle zmeczone ze az peka ze starosci, silnik mowisz ze wiesz co i jak wiec nie pisze, po za tym, przyjemny samochod, moze nawet sprawie sobie taki na lato

Podobne wątki

  1. Odpryski na drzwiach i rdza przy tylnej lampie. Jakieś porady?
    Utworzone przez Slizu w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-06-2015, 20:11
  2. porady ;) potrzebne porady ;P
    Utworzone przez chao0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 18:24
  3. [155] Porady, sugestie...jakieś wskazówki
    Utworzone przez olek_jaw w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2010, 15:53
  4. [33] Hamulce....może ktoś ma jakieś porady?
    Utworzone przez DaniioDTB w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-01-2009, 22:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory