Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Temat: Giulietta vs. Lancia Delta

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Żuczek zawieszenie wielowachaczowe jak to nazwałeś to chyba julka ma ale tylko z tyłu ,przodem nie różni się niczym od fiata (konstrukcyjnie)

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,798

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Żuczek zawieszenie wielowachaczowe jak to nazwałeś to chyba julka ma ale tylko z tyłu ,przodem nie różni się niczym od fiata (konstrukcyjnie)
    Oczywiście ze wielowahacz jest tylko z tyłu . Chyba żaden kompakt obecnie produkowany nie ma wielowahacza z przodu

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    Wnętrze Delty kapitalne zresztą Lancie od dawna miały ładniejsze wnętrza niż karoserie

  4. #14
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Bravo 2 mam na codzień w domu i musze powiedziec ze z silnikiem mjtd naprawde jest dynamiczne, oszczędne i kulturą pracy bije nowe 2.0tdi(porównane organoleptycznie) Silnik prosty, bezawaryjny (auto 2007r.), praktycznie cały czas w ruchu Dziury mu nie straszne. Ma tylko jedną wade, prowadzi się gorzej niż stara, poczciwa już 156, która równiez posiadam Jak dla mnie ma dość twardą kanape z tyłu, bo po 400km jazdy bez przerwy, wyszedłem, a raczej wywlokłem się z tyłu z silnym bólem dupy, co mnie w 156 nie spotkało.
    To tak poza tematem

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biala
    Auto
    Alfa Giulietta Veloce - biała :-)
    Postów
    245

    Domyślnie

    Z racji tego, że trochę jeździłem Giuliettą 1.4 170 TCT i obecnie posiadam Deltę 1.8 TBI, posilę się na kilka porównań.
    ● Miejsce w kabinie: tutaj zdecydowanie wygrywa Delta. Odnosi się to zwłaszcza do tylnej kanapy, ale i z przodu jakby ciut więcej.
    ● Bagażnik:też bez porównania. Już przy najdalej odsuniętej do tyłu kanapie w Delcie miejsca jest co najmniej tyle samo co w Giuliettcie, a przy dosuniętej do przodu
    robi nam się małe kombi... z tym, że z dużym progiem załadunkowym.
    ● Ergonomia kabiny - tutaj wygrywa Giulietta. Może nie jest to szczyt ergomii, ale np. uchwyty na kubki są głębokie, a podłokietnik funkcjonalny. W Delcie jedno i drugie jest, żeby było, ale funkcjonalności to nie ma żadnej. Podłokietnik jest zdecydowanie za nisko, nie da się go regulować inaczej niż tylko poprzez wysunięcie do przodu. Porażka. Na minus również niesłyszalne pykanie kierunkowskazów.
    ● Właściwości jezdne: znowu Giulietta. Niby Delta ma regulowaną twardość amorków, ale nie ma co ukrywać, to jednak taka trochę kanapa na kołach i jest mocno podsterowna. Giulietta, jak moja stara 147, niemal przyklejona do asfaltu i żaden wiraż jej nie straszny.
    ● Skrzynia biegów: w Giuliettcie TCT, w Delcie klasyczny Aisin. I teraz tak: jeśli zrezygnujemy z przerzucania biegów łopatkami, to Aisin w Delcie zmienia biegi nawet płynniej niż TCT, wskazówka prędkościomierza nawet się nie zatrzymuje podczas rozpędzania. No, ale panie... jeśli kupiliśmy wóz w automacie dla zabawy łopatkami, to zdecydowanie polecam Julkę. Klasyczny automat w Delcie cierpi chyba na tę samą dolegliwość co inne klasyki - nie bardzo radzi sobie z polecaniami dawanymi mu przez kierowcę. Jest to zwłaszcza widoczne przy zmianie z jedynki na dwójkę, kiedy mijają niemal DWIE sekundy zanim po naciśnięciu łopatki, automat zmieni bieg. Na innych biegach jest dużo lepiej - jakieś pół sekundy od naciśnięcia łopatki.
    ● Serwis - trudno mi się na ten temat wypowiedzieć, ale części do Delty w wielu przypadkach dużo tańsze niż do Giulietty.
    ● Wow factor - hm: miałem do czynienia z białą Julką z czarnym dachem, a moja Delta to Hard-Black. Powiem tak: zawsze chciałem mieć tę pierwszą w takiej kolorystyce, ale matowa Delta, zwłaszcza z czarnymi kołami dedykowanymi, z ręką na sercu wzbudza zainteresowanie gapiów. Niby Fiat a jednak

    Podsumowując, gdyby Delta miała wielowahacz i TCT, byłaby dla mnie autem idealnym.
    Następne auto, za jakieś 4 lata to będzie zapewne powrót do Alfy. Białej, z czarnym dachem, ksenonami, TCT i silnikiem 1.8 po lifcie. Taką sobie wymarzyłem

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    210

    Domyślnie

    Chciałem kupić Deltę, kupiłem Giuliettę. Potem jeździłem trochę Delta i nie wiem czy żałować czy nie. Każdy z tych samochodów ma to coś. Dla mnie remis.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Fiat Marea
    Postów
    37

    Domyślnie

    Witam- jestem nowy i na temat natrafiłem calkiem przypadkowo szukając informacji w necie . Pozwole sobie odgrzebać temat i zapewne aktualnie wasza wiedza na temat tych aut jest dużo bardziej obszerna i pomożecie mi w wyborze

    Planuje zakup auta i biorę pod uwage tylko 3 auta ( w sumie wszystkie poniekąd są ze sobą jakoś powiązane ) prosze o porady co wybrać ( największą role odgrywa serwis, ceny utrzymania , eksplotacji i napraw, dostępności części ) Budżet około 30000 , tylko benzyna lub LPG fabryczny - średnio przebieg roczny max 4000 km po mieście do pracy i w wakacje gdzieś więcej się jeździ .

    Fiat Bravo 2 rocznik +- 2012/13

    Alfa Giulietta rocznik +- 2011

    Lancia Delta rocznik +- 2012

    Bardzo prosze o porady i dziękuje

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Kolego jak trafisz LPG fabryczny w aucie odpowiadającym Ci konfiguracją, to się pochwal, bo to jak trafić 6 w Totka. Poza tym po co ci gaz w aucie, które przejedzie 4000 km rocznie? Toż to poniżej 400 km miesięcznie. Moja 120 KM na jednym zbiorniku benzyny za 240 zł przejeżdżał od 500 do ponad 700 km. Zakup LPG bądź montaż przy takim rocznym przebiegu jest całkowicie nieopłacalny ekonomicznie. Ale rób jak chcesz. Chyba że chodziło CI o 40000 km rocznie? To co innego. Ja u siebie gaz mam od czwartku zeszłego, ale u mnie przebiegi ponad 20000 km rocznie.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Fiat Marea
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Kolego jak trafisz LPG fabryczny w aucie odpowiadającym Ci konfiguracją, to się pochwal, bo to jak trafić 6 w Totka. Poza tym po co ci gaz w aucie, które przejedzie 4000 km rocznie? Toż to poniżej 400 km miesięcznie. Moja 120 KM na jednym zbiorniku benzyny za 240 zł przejeżdżał od 500 do ponad 700 km. Zakup LPG bądź montaż przy takim rocznym przebiegu jest całkowicie nieopłacalny ekonomicznie. Ale rób jak chcesz. Chyba że chodziło CI o 40000 km rocznie? To co innego. Ja u siebie gaz mam od czwartku zeszłego, ale u mnie przebiegi ponad 20000 km rocznie.
    U mnie w mieści jest fiat bravo 2 2011 z lpg fabrycznym - nie musze miec LPG i na pewno montażu nigdy bym nie rozważał , napisałem tylko opcje ze taka biore pod uwage jak już się trafi , ale sama benzyna głównie wchodzie w gre , fakt co do przebiegu bo średnia miesięcznie to około 300km ( do pracy 2x 6km dziennie + jakieś weekendy i wakacje więcej )

  10. #20
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Wybrałbym deltę i unikałbym jak ognia fabrycznej instalacji lpg.
    Tego nikt po za serwisami nie robi.A koszty są trochę z kosmosu.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. AR 155 Q4 czy Lancia Delta Integrale HF
    Utworzone przez SEm w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 12-04-2009, 11:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory