Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Temat: Giulietta vs. Lancia Delta

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    może alfa 156
    Postów
    110

    Domyślnie Giulietta vs. Lancia Delta

    Witam,

    Poszukiwania idealnego samochodu trwają. Z biegiem czasu wzrastają wymagania i zachcianki. Mam czym jeździć (audi A4 B5) więc wybrzydzam: nie chcę już 147 ani 156 olałem 166, 159 też mnie już nie urzeka. Zostały auta relatywnie nowe - Mito i Giulietta.
    Giulietta strasznie mi się podoba, ale jest to nowe auto i chyba nie chcę aż tak dużo płacić. Ostatnio zobaczyłem na ulicy Lancię Delta. Autko strasznie mnie urzekło. Niby też z koncernu fiata, gabarytowo jak Giulietta i raczej tańsza.
    Czy ktoś miał do czynienia z tą Lancią? Jak co radzicie, szukać Delty, czy dopłacić i brać Giuliettę? Może ktoś miał porównanie lub jeździł dwoma tymi autkami. Będę wdzięczny za opinię użytkowników którzy przejechali już kilka km takimi autkami. Siedziałem w jednym i w drugim i sam już nie wiem.

    Ps: Generalnie to jeżdżę ok 30 000 km rocznie po różnych drogach, w aucie przeważnie wożę laptopa i torbę ;-)

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Delta to Bravo II w innej budzie. Przedłużona płyta, bardzo dużo miejsca wewnątrz, zawieszenie identyczne jak w Bravo (czyli o bardzo niskich kosztach ew. napraw). Tylna kanapa przesuwana, oparcie pochylane, generalnie jeśli chcesz mega ekonomicznego w eksploatacji kompakta, z obszernym wnętrzem - to z Deltą niewiele co może konkurować.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    może alfa 156
    Postów
    110

    Domyślnie

    Czyli rozważania między Giuliettą a Deltą sprowadzają się do wyboru miedzy sportem a komfortem.
    A jak wygląda jakość wykonania Delty. Może ktoś ma porównanie z Audi? Teoretycznie delta i A3 to ta sa


    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    zawieszenie identyczne jak w Bravo (czyli o bardzo niskich kosztach ew. napraw)
    To jest jakiś wyznacznik "niezawodności" W audi, którym obecnie jeżdżę (A4 B5) zawieszenie jest awaryjne. Średnio co 15 000km coś jest do wymiany. Generalnie to co pół roku robię coś w zawieszeniu. Miałem już kilka samochodów i w żadnym tak często zawieszenie się nie sypało. To zaczyna być nudne ;-)

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    jeśli chcesz mega ekonomicznego w eksploatacji kompakta, z obszernym wnętrzem - to z Deltą niewiele co może konkurować.
    No to autko będzie trzymać cenę.

    A jak wygląda sprawa serwisowania Giulietty vs. Delty? Rozumiem, że delta wychodzi dużo taniej.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał miksell Zobacz post
    Czyli rozważania między Giuliettą a Deltą sprowadzają się do wyboru miedzy sportem a komfortem.
    A jak wygląda jakość wykonania Delty. Może ktoś ma porównanie z Audi? Teoretycznie delta i A3 to ta sa



    To jest jakiś wyznacznik "niezawodności" W audi, którym obecnie jeżdżę (A4 B5) zawieszenie jest awaryjne. Średnio co 15 000km coś jest do wymiany. Generalnie to co pół roku robię coś w zawieszeniu. Miałem już kilka samochodów i w żadnym tak często zawieszenie się nie sypało. To zaczyna być nudne ;-)


    No to autko będzie trzymać cenę.

    A jak wygląda sprawa serwisowania Giulietty vs. Delty? Rozumiem, że delta wychodzi dużo taniej.
    Zadne auta koncernu fiata nie trzymaja ceny
    Ale rzeczywiscie delta jest dosyc oryginalna. A co do zwiazkow z bravo II to rownie dobrze mozna powiedziec to samo tez o julce ze mechanicznie to prawie to samo. Zreszta plyta i silniki tez. Tylko zawieszenie inaczej zestrojone i wieszy wypas

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    może alfa 156
    Postów
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieta Zobacz post
    Zadne auta koncernu fiata nie trzymaja ceny
    Z wyjątkiem Ferrari i Masetati ;-)

    Generalnie to auta ceny nie trzymają, jednak z czegoś to musi wynikać. Może po prostu te auta są tak produkowane by się zużyć po 10 latach ;-) Ciekawi mnie jednak jak to się ma do delty ;-)

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał miksell Zobacz post
    Z wyjątkiem Ferrari i Masetati ;-)

    Generalnie to auta ceny nie trzymają, jednak z czegoś to musi wynikać. Może po prostu te auta są tak produkowane by się zużyć po 10 latach ;-) Ciekawi mnie jednak jak to się ma do delty ;-)
    Ogolnie fiat po 2006 roku mocno jakosc podciagnal co jakos nie dociera do Polskiej gawiedzi. W sumie to i lepiej dla mnie.
    Bravo II to jedno z najbardziej niedocenianych aut w segmencie C, jedno z mniej awaryjnych a ze narod chce kupowac panzerwany to ich problem a nie moj


    Bravo, julka, deltasuper auta za super cene. Kazde o innym rysie. Co kto lubi. Jak dla mnie nie maja konkurencji na rynku.

    - - - Updated - - -

    a delta wychodzi duzo taniej bo jest wczesniej na rynku wiec i zdolal juz troche potaniec do ceny bardziej przystepnej

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał miksell Zobacz post
    Czyli rozważania między Giuliettą a Deltą sprowadzają się do wyboru miedzy sportem a komfortem.
    A jak wygląda jakość wykonania Delty. Może ktoś ma porównanie z Audi? Teoretycznie delta i A3 to ta sa
    Powiem tak - jeździliśmy w firmie przez prawie rok Audi A3 Sportback z 1.9 TDI z 2008 roku. Auto z przebiegiem 150 tysięcy kilometrów, bez żadnych wypadków, serwis tylko i wyłącznie ASO Audi. Kolega po 2 tygodniach eksploatacji tego auta stwierdził, że trzeba mieć nierówno pod sufitem, żeby kupić to coś za takie kwoty, jak te auta są wyceniane (nie mówię już o nowych A3, bo to jest jakieś cenowe nieporozumienie, ale o używanych). Dobrego diesla w tym się nie uświadczy, 1.9 TDI o mocy 105KM wystarczy do poprawnego poruszania się po drodze, o jakiejś dynamicznej jeździe raczej nie ma mowy, głośne to jak cholera, ciasne wewnątrz, kradną na potęgę, a w wersji bez wyposażenia kosztuje tyle, co Delta 2.0 JTDm 165KM w praktycznie pełnym pakiecie wyposażeniowym. Pomijam dynamikę silników - bo Fiatowski JTDm bije na głowę zarówno 1.9 jak i 2.0 TDi, natomiast żywotność zarówno 1.9 TDI jak i 2.0 TDI to jest jakaś kpina z nabywców tych aut.

    A jak wygląda sprawa serwisowania Giulietty vs. Delty? Rozumiem, że delta wychodzi dużo taniej.
    Delta będzie w zakupie tańsza, niż Giulietta i o wiele prostsza do ogarnięcia serwisowego. To naprawdę jest wierna kopia techniczna Fiata Bravo w ładniejszym nadwoziu, z fajniej wykończonym wnętrzem i trochę innym "odbiorem" auta - Lancia jest kojarzona z klasą premium, Fiat nie bardzo. Moim zdaniem trudno na rynku o równie ładny i OBSZERNY kompakt, którego koszty eksploatacji będą na tak niskim poziomie, jak przy Delcie. Giulietta niestety ma zawieszenie projektowane tylko dla Giulietty i teraz sobie np. porównaj koszt i dostępność nowych wahaczy przednich (bardzo podobne do tych z Delty, a jednak inne) i koszt + dostępność wahaczy do Delty. Przy tylnym zawieszeniu w ogóle już jest kosmiczna różnica, bo auta mają zupełnie inne rozwiązania tylnego zawiasu. A niestety - nasze drogi najbardziej wpływają na kondycję elementów zawieszenia.
    Ostatnio edytowane przez Tomek_KRK ; 17-01-2013 o 11:58
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,790

    Domyślnie delta

    Cytat Napisał pieta Zobacz post
    A co do zwiazkow z bravo II to rownie dobrze mozna powiedziec to samo tez o julce ze mechanicznie to prawie to samo. Zreszta plyta i silniki tez. Tylko zawieszenie inaczej zestrojone i wieszy wypas
    To co napisałeś nie jest prawdą. Delta jest faktycznie bardziej spokrewniona Technicznie z Bravo, Giulietta jest już na nowszej płycie podłogowej, ma wielowahaczowe zawieszenie które pewnie będzie droższe w naprawie, każdy silnik choć pokrewny innym w koncernie ma rozwiązania stosowane tylko w Alfie (np. inne turbo, system MultiJet II w dieslach itp.). Delta ma silniki żywcem przeniesione z Bravo.
    Moge coś podpowiedzieć odnośnie tych dwóch samochodów, gdyż mój brat ma Deltę T-jet 150 KM, ja miałem Bravo Tjet 150 KM a teraz jeżdzę Giuliettą 1.4 MA 170 KM.

    Po pierwsze każdy z tych samochodów inaczej się prowadzi i celuje trochę w innego klienta. Opiszę pokrótce najważniejsze cechy Alfy I Lancii:

    Nadwozie i wnętrze- obydwa samochody to kompakty ale Delta w podczas jazdy sprawia wrażenie większego wozu,szerszego i dłuższego, bliższego klasie D. W rzeczywistości jest dłuższa o kilkanaście centymetrów, na szerokość jest podobna Alfie.
    Użytkowo bije Giuliettę na głowę - duuużoo miejsca z tyłu, spory bagażnik, przesuwana tylna kanapa. Jakość wykonania w obu modelach jest dobra, w Delcie może nawet trochę lepsza Szkoda tylko że szpeci ją pomalowany na srebrno plastik na środku deski rozdzielczej, powinni dać tam aluminium jak w Alfie.

    Prowadzenie i charakterystyka - Deltą ma charakterystykę bliższą limuzynie - mocno wspomagany układ kierowniczy, silnik T-Jet harmonijnie rozwija moc dbając o to żeby nie było zbyt dużych przeciążeń na fotelu. Alfa to sportowa żyłka, jeden z najbardziej "ognistych" kompaktów dostępnych obecnie na rynku, zachowując jednocześnie niezły komfort podróżowania. Obecna Delta nie jest już "kanapowozem" i zawieszenie ma dość sprężyste przez co komfort resorowania jest na podobnym poziomie co w Alfie.
    Jeśli chodzi o prowadzenie to Lancia prowadzi się przyzwoicie - nie buja się i jest stabilna ale nie jest pogromcą zakrętów. Do tego układ kierowniczy nie daje odpowiedniego czucia drogi, przy wyższych prędkościach progresja wspomagania jest za mała. Alfa ma za to jeden z ciekawszych układów kierowniczych - bardzo bezpośredni i z dwoma trybami pracy (Normal i Dynamic) który można sobie ustawić w zależności od preferencji i warunków na drodze. Skrzynia w Alfie ma krótsze drogę pracy lewarka i jest bardziej precyzyjna.

    Osiągi - Delta nie jest tak szybka ja Alfa - i to w każdej wersji silnikowej o podobnej mocy. Zawsze jest w plecy około sekundy, w realnym świecie różnica wydaje się być jeszcze większa. To jednak cały czas i tak dynamiczny samochód.

    Podsumowując: główne różnice samochodów to fakt ,że Delta korzysta na poprawionych rozwiązaniach Fiata dostosowanych do charakteru Lancii, Alfa ma więcej własnych "patentów". Przez to Alfa wydaje się być samochodem bardziej dopracowanym, bardziej "Premium", Lancia za to powinna być tańsza i prostsza w serwisowaniu w przyszłości. Do tego jest samochodem dużo lepszym pod względem użytkowym, w swojej klasie jednym z lepszych pod tym względem. Żaden inny kompakt nie oferuje z tyłu tyle miejsca na nogi a bagażnik może pomieścić aż 465 litrów.
    Alfa za to daje niepowtarzalny "Fun" z jazdy, co musiał przyznać też mój brat po dłuższej przejażdzce moim wozem

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    może alfa 156
    Postów
    110

    Domyślnie

    Żuczek dzięki, takiej opini szukałem.
    W sumie serce ciągnie do alfy a rozsądek do Lanci ;-) Mam nadzieje, że jak kupie lancie to mnie koledzy nie wyrzuca z klubu AR ;-)

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    Delta werskja 0 tak. Delta wersja 1 nie. Skopali całkowicie to auto,zmieniając mu grilla.
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

Podobne wątki

  1. AR 155 Q4 czy Lancia Delta Integrale HF
    Utworzone przez SEm w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 12-04-2009, 11:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory