Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Sprowadzenie Alfy z Włoch

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Mito
    Postów
    65

    Domyślnie Sprowadzenie Alfy z Włoch

    Przywitałem się w odpowiednim dziale i tam zadałem poniższe pytanie.
    Ponawiam je zatem w dziale porad zakupowych bo chyba tutaj pasuje najbardziej.

    Chciałbym sprowadzić samochód z Włoch - 147 lub GT. Informacje dostępne w internecie są sprzed kilku lat a interesują mnie obecne opłaty we Włoszech. Jakie trzeba mieć dokumenty to wiem. Prawdopodobnie będę mógł skorzystać z lawety. Jeżeli się nie uda to będę próbował opcji "na kołach". I tu pojawia się problem. Koszty paliwa i winiet są mi znane ale ponoć obecnie bardzo podrożały opłaty ubezpieczenia i tymczasowej rejestracji by móc przyjechać do kraju. Może wtedy to już nie będzie opłacalne.
    Czy ktoś może mi coś na ten temat powiedzieć? Próbowałem szukać w obecnych tematach ale mi się nie udało - może dlatego, że nie byłem jeszcze zarejestrowany. Ewentualnie proszę o wskazanie aktualnego tematu w tej kwestii.



  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar zapsu
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    w planach
    Postów
    206

    Domyślnie

    Trudno tu mówić o opłacalności sprowadzania, bo Alfy 147 są droższe na zachodzie niż u nas, za to teoretycznie kupując od osoby prywatnej masz samochód pewny ze znaną historią. Chyba ciężko to przeliczać na pieniądze.

    To takie moje uwagi. Chętnie się dowiem jakie są opłaty itd bo też rozważam wyjazd po samochód.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Piszcie do użytkownika Szerszeń. Ma wiedzę i praktykę w temacie więc pewni będzie mógł pomóc.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar dimasinho
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Lębork
    Auto
    Spider 2.4, GT 1.9, 147 3.0 V6
    Postów
    122

    Domyślnie

    Ma chyba obecnie na sprzedaż 147 TI z tego co pamiętam, własnie z Włoch.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 166 3.2
    Postów
    489

    Domyślnie

    Ta jego 147 jest zajebista !! zainteresuj sie tym autkiem bo naprawde warto , stos faktur , koleś który miał to autko nawet koła zmieniał w ASO

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Mito
    Postów
    65

    Domyślnie

    Mam znajomego we Włoszech i tam samochody mają autentyczny przebieg. Są różne egzemplarze - zadbane i takie, których właściciele nie przywiązują większej wagi do wyglądu. Na lakierze są rysy itp. wynikające z niedbałego parkowania i dużego ruchu w miastach. Niemniej są to środkowe Włochy i samochód trudne warunki zimowe miałby po raz pierwszy w Polsce. Będąc tam oglądałem różne samochody i w różnym wieku ale rdzy to się nie doszukałem nawet na samochodach po lekkich przygodach. Myślę, że jest to duży plus. Dlatego próbuję sprowadzić samochód. W Polsce boje się że trafię na auto z mocno odkręconym przebiegiem.

    - - - Updated - - -

    Koledzy jestem nowy na forum więc proszę o informację jak można skontaktować się z użytkownikiem Szerszeń? Nie mogę wyszukać opcji do bezpośredniego kontaktu.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar zapsu
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    w planach
    Postów
    206

    Domyślnie

    Napisz mi wiadomość prywatną. Korespondowałem ostatnimi czasy z Szerszeniem, więc taka kontakt jest możliwy.

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ScorpioPL
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Mini Cooper S Kuga 2.5T
    Postów
    149

    Domyślnie

    100e tablice bezpośrednio w "Motorizzazione" ubezpieczenie około 200e ale dość trudno znalesc chętnych na sprzedanie nam takiego ubezpieczenia na 5 dni niestety, unikaj ubezpieczeń online to zazwyczaj oszuści.
    było Giulietta 1.8 '83 LPG, 164 2.0TS '94 LPG, 166 FL V6 2.5 24v LPG , 159 2.0JTDm 170km
    jest Mini Cooper S 170 KM, Kuga 2.5T 250KM bo benzyna musi mieć doładowanie

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Mito
    Postów
    65

    Domyślnie

    Znajomy mi mówił, że opłaty urzędowe to około 70e a ubezpieczenie 400e więc drugie tyle.Czy te 200e to pewna cyfra? Można to załatwić w urzędzie?
    Nie będę miał problemów z ewentualnym załatwianiem formalności bo znajomy biegle włada włoskim.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ScorpioPL
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Mini Cooper S Kuga 2.5T
    Postów
    149

    Domyślnie

    70-100 ok może zaokrągliłem w gore , co do ubezpieczenia to jak znajdziesz, ale wiem ze od 200 można szukac , pewnie i za 400 się znajdzie
    było Giulietta 1.8 '83 LPG, 164 2.0TS '94 LPG, 166 FL V6 2.5 24v LPG , 159 2.0JTDm 170km
    jest Mini Cooper S 170 KM, Kuga 2.5T 250KM bo benzyna musi mieć doładowanie

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  2. Sprowadzenie auta z USA - pomoc/sugestie
    Utworzone przez kobielczak w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 20:53
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory