Strona 43 z 62 PierwszyPierwszy ... 333435363738394041424344454647484950515253 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 614

Temat: Alfa Romeo 159 TBi

  1. #421
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,577

    Domyślnie

    co do mojego profesjonalizmu zalecam ostrożność , piszac w ten sposób i tak sie zachowujac sympatii na forum nie zdobedziesz , tyle z mojej strony , jak zuważyleś nie mam nic do powiedzenia , a le chociaż nie chwale sie motoryzacyjną ignorancja, milego pobytu na forum

  2. #422
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał mz3545 Zobacz post
    Co do lenistwa motoryzacyjnego nie interesuje mnie motoryzacja, wiem gdzie wlewa się płyn do spryskiwacza i sprawdza olej i to mi wystarcza.
    To zazdroszcze portfela :-) w przypadku alfy
    Bo jak sam troszke nie lizniesz zeby wiedziec.chociaz co powinni zrobic to oni ( serwis jakis ) beda robic.co beda chcieli a ty bedziesz placil za ich zachcianki
    No i potem lament jakie.to ujowe i drogie








  3. #423
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    2010 rok 159 silnik 1.75tbi
    Postów
    16

    Domyślnie

    Nie wiem co odpisać gdyż sa tu sami profesjonaliści i znawcy, ale nadal nie znam odpowiedzi np. odpowiedni zamiennik oleju to będzie taki. Klikamy już prawie dwa dni i tylko klikamy i nikt nie umie odpisac . Bocian właśnie chciałem się dowiedzieć jakiego oleju uzywac aby ,nie dorabiać serwis ale problemem jest to ze nikt nie umie mi doradzić .

  4. #424
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Witam. Nie jestem ekspertem, zawodowym mechanikiem ale postaram się odpowiedzieć na Twoje pytanie. Każdy producent w instrukcji obsługi samochodu podaje normy jakie musi spełniać olej silnikowy, olej do skrzyni biegów. Moim zdaniem jaki byś nie kupił olej w sensie jakiej marki, spełniający wymagania producenta będzie dobry. Ludzie dorabiają ideologię, kupują wynalazki a nie biorą pod uwagę prostych czynników. Po pierwsze kupujesz samochód używany więc już swoje przejechał. Po drugie sam będziesz nim jeździł ile? 2-3 lata, przez ten czas przejedziesz ile 50kkm? 70kkm? przecież nie możliwe jest żeby przez taki dystans miało znaczenie jakiego od jakiego producenta będziesz miał olej. O wiele ważniejszy jest fakt co ile kkm wymieniasz ten olej. Ja zawsze wymieniam co 10-12kkm, nie wierzę w durne longlife. Wielu ludzi szczególnie za granicą wymienia olej co 30kkm, przez co po 150kkm silnik masz cały zaszlamiony (o lie jest takie słowo ). Jeździłem na agipie, mobilu, castrolu, teraz mam znów mobila i w żadnym samochodzie nie odnotowałem negatywnych skutków używania któregokolwiek z tych olejów. Reasumując moim zdaniem to parcie na zakup jak najdroższego "najlepszej marki" oleju to kwestia bardziej psychologiczna. Wymieniaj częściej kupuj olej spełniający normy, różnicy w jeździe nie odczujesz.

  5. #425
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    2010 rok 159 silnik 1.75tbi
    Postów
    16

    Domyślnie

    Ok rozumie i dzięki za bardzo konkretna odpowiedz co do oleju jaki mam zastosować do Alfy 159TBI abezus bardzo jasno mi wytlumaczyłeś. Widze ze najlepiej wyjde na tym jak pojade jednak do serwisu dziekuje wszystkim za udzieloną mi pomoc i wskazówki i oczywiście poradę jeszcze raz dziekuje , co do wymiany zawsze wymieniam olej co 15 tys km nie ważne czy osobowy czy dostawczy . Uważam mój problem za załatwiony a temat zamknięty

  6. #426
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Brera 1750TBi
    Postów
    55

    Domyślnie

    Zalej Motul, mam ten sam silnik...

  7. #427
    Użytkownik Romeo Avatar Mandziel
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    147 & 166
    Postów
    658

    Domyślnie

    Dokładnie, Motulem na pewno krzywdy nie zrobisz.






  8. #428
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    No tak ale cały sęk w tym że żadnym olejem nie zrobi krzywdy dopóki będzie spełniał wymagania producenta. Fakt że to jest samochód turbo doładowany więc trzeba jednak zwracać uwagę na normy, natomiast ja do służbowego seicento leję co mam pod ręką, wczoraj sprawdzałem stan oleju nie było nic. Bagnet był tak suchy że w głowie się nie mieści. Dolałem litrę jest na minimum, wniosek? W silniku był niecały litr oleju od co najmniej 5kkm i samochód jakoś jeździł. Tak że generalnie z przymrużeniem oka trzeba traktować te spinki z zalewaniem jak najlepszego oleju. Z samochodem się nie żenisz, pojeździsz dwa, trzy lata, jeśli przez ten czas będziesz lał normalny olej nie od kosiarki, nic złego się z silnikiem nie stanie. Jakbym już chciał się bawić w wyrzucanie pieniędzy w błoto wolałbym liqui moly, millersa...

  9. #429
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    A ja polecam po prostu częste wymiany oleju, który spełnia wymagania producenta. Osobiście leję do Tbi mobil1 i mam zamiar wymieniać go co 10 tys. (mam zamiar bo mam to auto dopiero parę miesięcy i wymieniałem olej przy pierwszym serwisie w PL). Mam jeszcze 166 jtd i tam też olej co 10 tys. wymieniam.

  10. #430
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    Alfa romeo 1750 TBI
    Postów
    26

    Domyślnie

    Witam!Posiadam taki samochód z tym silnikiem i jak do tej pory jestem zadowolony z oleju który zaleca producent czyli Selenia . Mam też zaufanego człowieka w alfie i powiedział ze te oleje są po prostu dobre. Wiem że niektórzy decydują się na Mobila i tez jest ok. Wiec uważam że jak masz problem z dostępem do serwisu to możesz zalać Mobilem ale decyzja jest Twoja jak i twój samochód.

    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory