Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Pierwsza alfa, pierwsze pytania i wątpliwości, na co zwrócić uwagę przy zakupie

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    120km
    Postów
    5

    Domyślnie Pierwsza alfa, pierwsze pytania i wątpliwości, na co zwrócić uwagę przy zakupie

    Witam wszystkich Alfoholików !
    Jestem nowy na forum ponieważ dopiero teraz chce zdecydować się na zakup swojej pierwszej ALFY.
    Jutro jestem umówiony na pierwsze oględziny AR 159 z silnikiem 1.9 jtd i 120km (2007r.) Jest to z czego zdołałem się już zorientować dość bezpieczny zakup. Auta nie potrzebuje do wyścigów tylko do spokojnej miejskiej jazdy i raz w miesiącu na dłuższą trasę, wiec myślę, że to wystarczy. W razie znudzenia w grę w przyszłym roku wchodzi Chip tuning. Jednak to już odległe plany.
    Na razie chciałbym się skupić na tym co rzeczywiste.
    Właściciel alfy udziela takich informacji :
    " Przebieg 151 tys km. Po wymianie przednich wahaczy i łączników stabilizatora, Użytkowana w Polsce od 4 lat bez problemów technicznych. Wymieniane na bieżąco byłytylko elementy naturalnie zużywające się w trakcie eksploatacji (elementy zawieszenia, klocki, filtry itp). "
    Jest to przepiękny model z dużymi czarnymi felgami, i jego wygląd urzekł mnie od razu. Jednak nauczony częstymi porażkami przy oględzinach i za szybką ekscytacją do tego lekkim dystansem do silników diesla; chciałbym Was zapytać na co zwrócić uwagę, o co zapytać, od czego zacząć oględziny? Oczywiście auto chce również sprawdzić w serwisie, przed zakupem, ale sam muszę posiadac choc podstawowa wiedzę dot. AR 159


    Z GÓRY DZIĘKUJE ZA POMOC

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM DISTINCTIVE +
    Postów
    157

    Domyślnie

    Kolega pierwszy post i pierwsza wtopa Masz cały dział na forum poświęcony Twoim pytaniom http://www.forum.alfaholicy.org/159_...dy_czytaj.html

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    ALFO ROMEO 159 SW 1.9
    Postów
    82

    Domyślnie

    Wg mnie masz trochę błędne założenie co do mocy silnika jak dla mnie 120 KM w mieście to za mało, samochód jest "ociężały" co przy częstym ruszaniu spod świateł staje się po pewnym czasie męczące i odbiera przyjemność z jazdy. Jeśli jednak jest to zadbany i dobry egzemplarz to kupuj i chipuj 150-160 KM pewnie da się uzyskać...

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sedan 1.9 190 KM & 430 nm
    Postów
    294

    Domyślnie

    Osobiście to uważam, że 120 KM to musi być tragedia. Moja 159 ma 150 KM i uważam, że to jest za mało. Także szukaj wersji minimum 150 KM.

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM DISTINCTIVE +
    Postów
    157

    Domyślnie

    Zależy kto jakie ma oczekiwania. Ktoś przesiadający się z 60 konnego pocisku nie powinien narzekac na osiągi 120 konnej Alfy. Nie każdy też lubi zrywy spod świateł Do spokojnej jazdy moc zdecydowanie wystarczająca, w celu większej frajdy chip i po sprawie.

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    120km
    Postów
    5

    Domyślnie

    czy te silniki posiadają filtr cząstek stałych ? jeśli tak to od którego roku ?

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM DISTINCTIVE +
    Postów
    157

    Domyślnie

    Wszystkie alfy w dyszlu mają dpf niezależnie od roku produkcji

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    120km
    Postów
    5

    Domyślnie

    Koledzy dorzucam link z ogłoszeniem . Bardzo proszę o opinie :
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-gwa...C34124501.html

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    ALFO ROMEO 159 SW 1.9
    Postów
    82

    Domyślnie

    Zgadzam się z Ernestem w 100% nie chodziło mi o robienie zrywów spod świateł tylko o normalną i dynamiczną jazdę. Też mam aktualnie 150 KM i zastanawiam się nad chipem bo jazda po mieście męczy…

    Choć przyznam że egzemplarz na pierwszy rzut oka jest całkiem fajny i nie drogi...

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM DISTINCTIVE +
    Postów
    157

    Domyślnie

    Na zdjęciach każda wygląda dobrze, jechać i obejrzec. Szkoda tylko, że wersja dość uboga. Widzę, że auto z Krakowa z tego co pamiętam na forum jest Kolega, który sprzedaje Alfy właśnie w Krakowie i cieszy się dobrą opinią.

Podobne wątki

  1. na co zwrócić uwagę przy zakupie Alfy GT 2.0 JTS
    Utworzone przez Dusior w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-09-2013, 20:16
  2. Na co zwrócić uwagę przy zakupie - Alfa GT
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-10-2011, 09:59
  3. Na co zwrócić uwagę przy zakupie 147
    Utworzone przez Guzol w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 14:04
  4. Na co zwrócić uwagę przy zakupie 156-tki 2.5 V6
    Utworzone przez Emenems w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-04-2007, 10:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory