Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 105

Temat: Ciemna strona SuperAlfa Częstochowa

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    E90, Dedra, Berlingo
    Postów
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał S.A. Zobacz post
    Po czwarte – WISIENKA NA TORCIE! W całym tym swoim użalaniu się i robieniu ze mnie oszusta, chciałbym nadmienić, że ten Pan zwrócił się do mnie z zapytaniem, czy mógłbym mu pomóc cofnąć licznik, ponieważ jak to stwierdził, że kupił Alfę 159 TI, która ma za duży stan licznika (ta rozmowa też jest nagrana).
    Do autora wątku – ja muszę się pofatygować do sąsiada, żeby „obszyć” skórą siedzenia, natomiast Panu jest łatwiej odnawiać auta, biorąc części z własnego podwórka.

    Z poważaniem,
    SuperAlfa
    Poważnie? Gość nie spytał znajomych, nie znalazł fachowca w Internecie tylko pytał obcego człowieka o pomoc w skręceniu licznika?

  2. #32
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał vanisch Zobacz post
    Poważnie? Gość nie spytał znajomych, nie znalazł fachowca w Internecie tylko pytał obcego człowieka o pomoc w skręceniu licznika?
    Przyznać się, który szczęśliwiec kupił ten bolid?
    :-)
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  3. #33
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał vanisch Zobacz post
    Poważnie? Gość nie spytał znajomych, nie znalazł fachowca w Internecie tylko pytał obcego człowieka o pomoc w skręceniu licznika?
    Lekki OT bo w samym temacie nie mam nic do powiedzenia - dziesiątki razy miałem okazję klientów a i paru z forum specjalistów uświadamiać że to że posiadam kable do diagnostyki wozów nie powoduję że mogę skręcać im liczniki ludzie kompletnie się nie hamują w takich wypadkach bo nie jest to ścigane u nas w żaden sposób. A to niestety najtańszy sposób jak to Pan z Super Alfy ładnie napisał na odmłodzenie auta

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar wkamil
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 SW 2.4 JTD Ti '05, 159 SW 2.0 '11
    Postów
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    Lekki OT bo w samym temacie nie mam nic do powiedzenia - dziesiątki razy miałem okazję klientów a i paru z forum specjalistów uświadamiać że to że posiadam kable do diagnostyki wozów nie powoduję że mogę skręcać im liczniki ludzie kompletnie się nie hamują w takich wypadkach bo nie jest to ścigane u nas w żaden sposób. A to niestety najtańszy sposób jak to Pan z Super Alfy ładnie napisał na odmłodzenie auta
    Taaaaak, potrafię, ale tego nie robię, prawda? (żeby nie było, nie mówię tutaj o tobie )

  5. #35
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o gwarancję to nie było pisemnej bo sam Pan Robert powiedział, że jeśli jest faktura to nie potrzeba gwarancji. Po dwóch miesiącach chyba już o tym zapomniał ?!
    U mnie wystarczy gwarancja na słowo i tego też się trzymam. Pan musi mieć wszystko na papierze i nagrane rozmowy- tylko po co ? Pewnie po to, jak sam twierdził- wszyscy go ciulają- ale jak to się mówi- każdy sądzi wg siebie...

    Cen nie mówię za każdym razem innych- a ten kto mówi to np tutaj: http://www.alfaclub.pl/forum/viewtop...ight=superalfa
    Okazało się, że są śrubki w silniku to po prostu trzeba było go nie brać- widać Panu Robertowi to nie przeszkadzało tak samo jak to, że u jednego z forumowiczów właśnie w AR 159 znalazło się masę igiełek z piesków przez co zaraz po zakupie uszkodziło mu silnik- tutaj można poczytać: http://www.forum.alfaholicy.org/pora...uper_alfa.html

    Co do wisienki na torcie- czyli cofanie liczników to historia jest ciekawa...kiedyś będąc w Niemczech oglądałem auta na placu u handlarza. Podjechał człowiek z Polski i od słowa do słowa okazało się, że w/w pan pracuje w SuperAlfa. Trochę rozmawialiśmy i temu właśnie panu wygadało się, że tam właśnie w Częstochowie to mają sprzęt warty kilkadziesiąt tyś. zł., którym można zrobić dosłownie wszystko, a m.in. robić korekty liczników, tak że nikt tego później nie jest w stanie sprawdzić(np temat Lancii po korekcie licznika był poruszany na forum). Utkwiło mi to w głowie więc dlatego o to później z czystej ciekawości spytałem.
    Panie Robercie- chyba Pan skąpisz wypłaty nawet swoim pracownikom skoro mówią takie rzeczy obcym ludziom.

    BTW- nigdy nie miałem u siebie Alfy 159 TI...

    Jest Pan, Panie Robercie pierwszym klientem, z którym są takie problemy. Współpracuję z wieloma forumowiczami i jakoś nigdy nie było dramatów w transakcjach. Jednak Panu lepiej kombinować i tłumaczyć się korektami liczników niż dojść do porozumienia i zająć się faktycznym problemem.
    Ostatnio edytowane przez CARENZO ; 18-11-2014 o 14:31

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wuziu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Radostowice
    Auto
    Alfa Crosswagon
    Postów
    90

    Domyślnie

    Ale panie jo to mom nagrane No weź pan Normalnie już wiemy Kto rozkręcał afere w "sawa i przyjaciele"

  7. #37
    S.A.
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał majersco Zobacz post
    Jeśli chodzi o gwarancję to nie było pisemnej bo sam Pan Robert powiedział, że jeśli jest faktura to nie potrzeba gwarancji. Po dwóch miesiącach chyba już o tym zapomniał ?!
    U mnie wystarczy gwarancja na słowo i tego też się trzymam. Pan musi mieć wszystko na papierze i nagrane rozmowy- tylko po co ? Pewnie po to, jak sam twierdził- wszyscy go ciulają- ale jak to się mówi- każdy sądzi wg siebie...

    Cen nie mówię za każdym razem innych- a ten kto mówi to np tutaj: http://www.alfaclub.pl/forum/viewtop...ight=superalfa
    Okazało się, że są śrubki w silniku to po prostu trzeba było go nie brać- widać Panu Robertowi to nie przeszkadzało tak samo jak to, że u jednego z forumowiczów właśnie w AR 159 znalazło się masę igiełek z piesków przez co zaraz po zakupie uszkodziło mu silnik- tutaj można poczytać: http://www.forum.alfaholicy.org/pora...uper_alfa.html

    Co do wisienki na torcie- czyli cofanie liczników to historia jest ciekawa...kiedyś będąc w Niemczech oglądałem auta na placu u handlarza. Podjechał człowiek z Polski i od słowa do słowa okazało się, że w/w pan pracuje w SuperAlfa. Trochę rozmawialiśmy i temu właśnie panu wygadało się, że tam właśnie w Częstochowie to mają sprzęt warty kilkadziesiąt tyś. zł., którym można zrobić dosłownie wszystko, a m.in. robić korekty liczników, tak że nikt tego później nie jest w stanie sprawdzić(np temat Lancii po korekcie licznika był poruszany na forum). Utkwiło mi to w głowie więc dlatego o to później z czystej ciekawości spytałem.
    Panie Robercie- chyba Pan skąpisz wypłaty nawet swoim pracownikom skoro mówią takie rzeczy obcym ludziom.

    BTW- nigdy nie miałem u siebie Alfy 159 TI...

    Jest Pan, Panie Robercie pierwszym klientem, z którym są takie problemy. Współpracuję z wieloma forumowiczami i jakoś nigdy nie było dramatów w transakcjach. Jednak Panu lepiej kombinować i tłumaczyć się korektami liczników niż dojść do porozumienia i zająć się faktycznym problemem.


    To co Pan teraz wypisuje jest moim zdaniem żałosne. Nie wiem, z którym pracownikiem rzekomo Pan rozmawiał, skoro sam osobiście jeżdżę po samochody ze swoim wspólnikiem. A bajka o jakimś sprzęcie do korekty liczników wartym kilkadziesiąt tysięcy zł. rozbawiła mnie do łez. Może tak często korzysta Pan z takich usług, że usługodawcy się Panu pomylili. Jedyny sprzęt jaki posiadam za kilkadziesiąt tysięcy zł. to oryginalny komputer diagnostyczny Examiner Smart HD, którym cofnąć licznika się nie da. Brak Panu jakichkolwiek argumentów, więc odgrzewa Pan jakieś "stare kotlety", które zapewne wszystkim forumowiczom są już znane. Chciałbym nadmienić, że tytuł wątku, który Pan założył powinien być: "Jestem handlarzem oszustem, oszukałem firmę SuperAlfa". To ja od Pana kupiłem towar, a nie Pan ode mnie, więc nie rozumiem tej dyskusji. W tym wypadku ja powinienem założyć wątek pt. "Uwaga na handlarza z Będzina - sprzedaje silniki ze śrubkami w misce i pękniętymi głowicami".
    Gdzie Pan szuka takich klientów, że kupują towar z gwarancją na słowo?! Nie wiem ile prowadzi Pan działalność, ale powinien Pan wiedzieć, że przy fakturze wystawionej na firmę nie ma gwarancji, więc jakim cudem mogłem chcieć zrezygnować z pisemnej gwarancji, skoro jest to jedyne zabezpieczenie.
    Do w miarę świeżego wątku, który Pan przytoczył, mogę się odnieść tj. dotyczący igiełek w silniku z nazwanych przez Pana "piesków" - handluje Pan częściami, a nawet nie zna ich nazewnictwa. Nie udzielam bezpłatnych porad. W Pana przypadku zrobię wyjątek. Nie wiem jak w Pana silnikach, ale u mnie zwierzątek nie ma. Zamiast "piesków" są dźwigienki zaworowe. Co do samego wątku, którym próbuje mnie Pan nieudolnie skompromitować, wyjaśniam:
    Nabywca kupił samochód z przebiegiem prawie 200 000 km (egzemplarz TI z największym przebiegiem i najtańszy jaki miałem na placu). Przed planowanym przyjazdem, udostępniłem mu nr nadwozia, o który prosił. W systemie była wyraźna informacja, że w samochodzie zostały dokonane dwie interwencje związane z zerwaniem paska rozrządu. Samochód został zakupiony z pełną świadomością. Padło także oskarżenie o korektę licznika, ponieważ została stwierdzona ingerencja w sterownik silnika. Jeżeli nabywca byłby bardziej inteligentny, niż wskazuje post na forum - zdziwiłoby go kilka rzeczy: 1) sterownik był nowy i błyszczał, a sterownik, który ma 6 lat jest cały zaśniedziały i są widoczne ślady korozji 2) co to za korekta na prawie 200 000 km? 3) na tym forum jest nawet wątek o tym, jak sterownik w silniku 2,4 z czasem przestaje "widzieć" dwa wtryskiwacze - istnieją na naszym rynku firmy, które oferują nowe sterowniki, ale żeby wgrać do nich oprogramowanie ze starego sterownika, należy je rozkleić, choćby po to, aby zachować oryginalność przebiegu 4) z systemu wynika, że samochód serwisowany był prawie do samego końca, więc skąd pomysł o korekcie licznika? Chciałbym także zacytować dwa sms-y, które otrzymałem od nabywcy: "Rozszczelnil sie simering na wale od strony kola pasowego i prawie caly olej poszedl", po jakimś czasie kolejny "Jednak to pompa oleju. Dostaly sie tam igielki od konikow i zniszczyly ja od srodka" (kolejny fanatyk zwierząt w silniku). W tym wypadku właściwie nie wiem czego dotyczyła awaria. Odniosłem wrażenie, że chodzi jedynie o wyłudzenie pieniędzy. Wartym uwagi jest także fakt, że Pan przyjechał do mnie Alfą 156 z silnikiem 2,4 JTD 175KM, w którym podniósł moc do 280KM, więc kto może wiedzieć jaką ingerencję wykonał po zakupie Alfy 159 ode mnie?
    Kończąc swoją wypowiedź, chciałbym nadmienić, że nie zapytał mnie Pan z ciekawości o korektę licznika, ale zwrócił się Pan z prośbą o konkretną usługę, której ja nie wykonuję.

    Z poważaniem,
    SuperAlfa

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wuziu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Radostowice
    Auto
    Alfa Crosswagon
    Postów
    90

    Domyślnie

    Obiektywnie patrząc nie widać na forum żadnych osób oszukanych przez kolege Majersco
    Przynajmniej nikt się tu nie uskarżał
    Z kolei argument że wcześniejszy samochód kolegi miał 280KM jest z dupy.
    Co to ma do tego?
    To tak samo jak by Teraz zarzucić że w S.A są same ulepy bo ktoś kiedyś nabył bitą od Was.
    Z tego co czytałem to nie padło bezpośrednie oskarżenie o korektę.
    Jedyne to to co Pan wyżej napisał że była ingerencja w obudowę sterownika.
    A to jak każdy nazywa sobie podzespoły silnika nie musi oznaczać wcale o jego braku kompetencji.
    A co do wyżej wspomnianych alf to robił je jeden z najlepszych fachowców ale pewnie i jemu sie zaraz oberwie

  9. #39
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał S.A. Zobacz post
    Chciałbym nadmienić, że tytuł wątku, który Pan założył powinien być: "Jestem handlarzem oszustem, oszukałem firmę SuperAlfa". To ja od Pana kupiłem towar, a nie Pan ode mnie, więc nie rozumiem tej dyskusji. W tym wypadku ja powinienem założyć wątek pt. "Uwaga na handlarza z Będzina - sprzedaje silniki ze śrubkami w misce i pękniętymi głowicami".
    A od kiedy słowo KUPIĆ oznacza wziąć coś bez płacenia? Bo z tego co wynika z pierwszego postu, towar zmienił właściciela, ale kasa nie ...

  10. #40
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał S.A. Zobacz post
    Gdzie Pan szuka takich klientów, że kupują towar z gwarancją na słowo?!
    Dość często to oni mnie znajdują i zwracam uwagę na to, aby wykazać się z jak najlepszej strony w transakcjach. Sęk w tym, że sporo klientów mi ufa i staram się być zawsze wiarygodny. Być może dlatego nikt nie nagrywa moich rozmów i sporadycznie ktoś chce mieć gwarancję na piśmie, z czym nie ma problemu.

    Śrubka była w misce i się tego nie wypieram. Nie wiem jak się tam znalazła, nie grzebałem w nim. Szkód na pewno nie zrobiła i wiemy o tym oboje. Plus dla Was, że go otworzyliście przy mnie. Silnik był z auta całego, sprawnego, którym osobiście jeździłem. Śrubka wyciągnięta była podczas odbioru silnika- zawsze można było się wycofać z zakupu widząc takie rzeczy...a nie pakować takich silników do "superalfy" za 30% więcej niż najdroższa na rynku polskim.

    Co te korekty licznika tu mają do całokształtu?! Co się Pan tak uczepił? Czyżby brak argumentów? Nawet jakbym chciał to zrobić to chyba to nie jest przestępstwo ?! Może klient kupił ode mnie licznik z dużym przebiegiem i potrzebuje korekty lub cały zestaw do odpalenia auta, gdzie był zapisany większy/mniejszy przebieg niż ma w aucie...a może do swojego auta chcę to zrobić ?! Przestępstwem jest kręcić licznik, sprzedać auto i nie powiedzieć tego nowemu nabywcy, a nikt mi nie zarzuci takiej czynności. Poza tym napisałem już wcześniej dlaczego o to zapytałem, a że użyłem takich a nie innych słów czy zdań w tym pytaniu to moja sprawa.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Klimatyzacja - strona kierowcy działa, strona pasażera dmucha ciepłym powietrzem
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 03-04-2024, 17:26
  2. "SuperAlfa" częstochowa - sprostowanie / oświadczenie
    Utworzone przez pampik w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-06-2014, 11:57
  3. jasne skóry, ciemna podłoga??
    Utworzone przez wojtcem w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 18:01
  4. Ciemna 164 q4, Kraków
    Utworzone przez bimsky w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-01-2009, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory