Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 105

Temat: Ciemna strona SuperAlfa Częstochowa

  1. #51
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Koledzy straszący prawnikami widzą oczernianego pana S.A , ale problemu autora watku juz nie zauważają. Czy jest jakis paragraf na SA za to , że nie uregulował płatnosci w takim razie?
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 20-11-2014 o 07:39
    [C

  2. #52
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Koledzy straszący prawnikami widzą oczernianego pana S.A , ale problemu autora watku juz nie zauważają. Czy jest jakis paragraf na SA za to , że nie uregulował płatnosci w takim razie?
    Bo ja wiem czy każdy prawnik. Jest na to paragraf z kodeksu cywilnego. Ale powodzenia w cywilnej sprawie w polskim sadzie. 2 lata jak w mordę strzelił. A każdy radca prawny chętnie się tego podejmie bo niezależnie będziesz mu musiał najpierw zapłacić za niego, koszta sądowe, itp.
    Z KK bym nie wyjezdzal, bo co jak policja/prokuratura zastosuje umorzenie ?

  3. #53
    Użytkownik Znawca Avatar szkodnik
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Radom,okolice
    Auto
    była 156:)jest GT Q2
    Postów
    1,551

    Domyślnie

    Cytat Napisał brown Zobacz post
    Jakie by racje nie były to tytuł tego wątku nie powinien być tak sformułowany. W tej sprawie SA spokojnie może wystartować z pozwem z art. 212 KK. Forumowicze mają tutaj ubaw, czują sensację, ale nie tak się powinno takie sprawy załatwiać. Wydaje mi się, że jakby sytuacja była taka oczywista to można by skorzystać z innych środków aniżeli zakładać taki wątek na forum. Nie broniąc nikogo, przeglądałem dziś allegro i ofertę używanych 159. Mix poliftingowych z przedliftingowymi zegrami a większość przebiegi 140-160 tysi, z tym że fotel kierowcy w skórze bardziej wysiedziany niż w Astrze z przebiegiem 200tysi. Czy to nie jest aby zwykł "hejt" w kierunku SA bo większość nie stać lub żałuje aby kupić odpicowaną Alfę za 30+ od Autka.pl czy SA i musi się cieszyć Alfą za 20+.
    " odpicowane" alfy z SA dobrze napisałes innaczeji bym nienapisałwolałbym zadbaną niz odpicowaną))

  4. #54
    S.A.
    Gość

    Domyślnie

    W kwestii wyjaśnienia dla osób, które nie doczytały całego wątku!

    Na zdrowy rozsądek - czy ktokolwiek z Was oddałby swój towar handlowy obcej osobie nie otrzymując zapłaty?! Jestem pewien, że nie i tak też było w tym przypadku. Powtarzam jeszcze raz, zapłaciłem za części, które dostarczył handlarz. Umówiliśmy się na dopłatę w kwocie 1000 zł po wystawieniu pisemnej gwarancji na silnik i faktury vat na wszystkie zakupione części. Po kilku dniach dotarła faktura jedynie na sam silnik i bez pisemnej gwarancji. Mogę snuć jedynie przypuszczenia, że gwarancja nie została wystawiona celowo. Proszę nie szukać sensacji i czytać uważnie wątek.

    Z poważaniem,
    SuperAlfa

    Dodano po 2 minutes:

    Cytat Napisał brown Zobacz post
    Jakie by racje nie były to tytuł tego wątku nie powinien być tak sformułowany. W tej sprawie SA spokojnie może wystartować z pozwem z art. 212 KK.
    Dziękuję za podpowiedź, ale odkąd przeczytałem ten wątek, sprawa jest w toku...
    Ostatnio edytowane przez S.A. ; 20-11-2014 o 14:39 Powód: Dodano

  5. #55
    Użytkownik Rowerzysta Avatar minusbb
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Bielsko
    Auto
    AR 155 1.8 TS 16V Sport 1996
    Postów
    254

    Domyślnie

    SA na zdrowy rozsądek to chłop we wsi umarł. Ale ja nie o tym. Nie rozumiem dlaczego niektórzy myślą, że pisanie w internecie najprawdziwszych nawet historii, ale w sposób niezgodny z prawem (np. bez prawomocnego wyroku sądu) jest bezkarne. Zdarza się nawet tak, że czasami prawo "zniekształca" rzeczywistość i ten który miał teoretycznie rację, w praktyce musi przepraszać. I nic się na to nie poradzi. Czyli - zanim ktoś coś napisze, polecam się dwa razy zastanowić nad formą i treścią.
    Ostatnio edytowane przez minusbb ; 20-11-2014 o 16:09 Powód: wyjasniono

  6. #56
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał S.A. Zobacz post
    W kwestii wyjaśnienia dla osób, które nie doczytały całego wątku!

    Na zdrowy rozsądek - czy ktokolwiek z Was oddałby swój towar handlowy obcej osobie nie otrzymując zapłaty?! Jestem pewien, że nie i tak też było w tym przypadku. Powtarzam jeszcze raz, zapłaciłem za części, które dostarczył handlarz. Umówiliśmy się na dopłatę w kwocie 1000 zł po wystawieniu pisemnej gwarancji na silnik i faktury vat na wszystkie zakupione części. Po kilku dniach dotarła faktura jedynie na sam silnik i bez pisemnej gwarancji. Mogę snuć jedynie przypuszczenia, że gwarancja nie została wystawiona celowo. Proszę nie szukać sensacji i czytać uważnie wątek.

    Z poważaniem,
    SuperAlfa

    Dodano po 2 minutes:



    Dziękuję za podpowiedź, ale odkąd przeczytałem ten wątek, sprawa jest w toku...
    Kłamać i ustawiać sytuacje na swoją korzyść potrafisz ! Z takim postępowaniem daleko nie zajdziesz...

  7. #57
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał minusbb Zobacz post
    Nie rozumiem dlaczego niektórzy myślą, że pisanie w internecie najprawdziwszych nawet historii, ale w sposób niezgodny z prawem (np. bez prawomocnego wyroku sądu) jest bezkarne. Zdarza się nawet tak, że czasami prawo "zniekształca" rzeczywistość i ten który miał teoretycznie rację, w praktyce musi przepraszać. I nic się na to nie poradzi. Czyli - zanim ktoś coś napisze, polecam się dwa razy zastanowić nad formą i treścią.
    racja

  8. #58
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    prawników, ci u nas wysyp ostatnio

  9. #59
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał S.A. Zobacz post
    Powtarzam jeszcze raz, zapłaciłem za części, które dostarczył handlarz. Umówiliśmy się na dopłatę w kwocie 1000 zł po wystawieniu pisemnej gwarancji na silnik i faktury vat na wszystkie zakupione części. Po kilku dniach dotarła faktura jedynie na sam silnik i bez pisemnej gwarancji. Mogę snuć jedynie przypuszczenia, że gwarancja nie została wystawiona celowo
    Nie dopłaciłeś 1000zł tylko dlatego że nie otrzymałeś gwarancji na zakupione części bo jakbys dostał gwarancję to bys zapłacił, tak to mamy rozumieć?

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  10. #60
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał minusbb Zobacz post
    SA na zdrowy rozsądek to chłop we wsi umarł. Ale ja nie o tym. Nie rozumiem dlaczego niektórzy myślą, że pisanie w internecie najprawdziwszych nawet historii, ale w sposób niezgodny z prawem (np. bez prawomocnego wyroku sądu) jest bezkarne. Zdarza się nawet tak, że czasami prawo "zniekształca" rzeczywistość i ten który miał teoretycznie rację, w praktyce musi przepraszać. I nic się na to nie poradzi. Czyli - zanim ktoś coś napisze, polecam się dwa razy zastanowić nad formą i treścią.
    Nie jestem prawnikiem, ale chyba nie trzeba nim być, aby sądzić, że pisanie _najprawdziwszych_ historii , które można poprzeć dowodami, jest dozwolone. I wcale nie trzeba przedstawiać dowodów publicznie, przedstawić można je w sądzie, jeśli do tego dojdzie.I co wówczas - oskarżać o bezpodstawne oskarżenie, stratę czasu , nerwó, zdrowia itd. ? Dobre.
    Nie popadajmy w absurdy rodem z hamerykańskich filmów.
    Bo później mamy efekty tego choćby w postaci zapchania się sądów pierdółkowatymi sprawami, czy podpisywania dziesiątek zgód przy byle zabiegu medycznym itp., buchalterię i biurokrację. Ślepa uliczka, choć dla danej grupy zawodowej owszem korzystna.

    Czego by prawnicy (realni czy wyimaginowani) nie robili, to po sposobach prowadzenia rozmów, po tym że są upubliczniane, jak itp., to każdy swoje wnioski wyciągnąć może i to na pewno robi.

    A w ogóle, to może warto byłoby podzielić forum na "'Alfaholicy Hobby" i drugie zupełnie oddzielne "Alfaholicy Handel i Inne Brudy". Lub raczej to drugie już bez "Alfaholicy" w nazwie. I najlepiej pod innym adresem internetowym, aby nie być z nim kojarzonym.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Klimatyzacja - strona kierowcy działa, strona pasażera dmucha ciepłym powietrzem
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 03-04-2024, 17:26
  2. "SuperAlfa" częstochowa - sprostowanie / oświadczenie
    Utworzone przez pampik w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-06-2014, 11:57
  3. jasne skóry, ciemna podłoga??
    Utworzone przez wojtcem w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 18:01
  4. Ciemna 164 q4, Kraków
    Utworzone przez bimsky w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-01-2009, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory