Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Alfa Romeo 156 1.9 JTD, pewne wątpliwości po zakupie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    1

    Domyślnie Alfa Romeo 156 1.9 JTD, pewne wątpliwości po zakupie

    Witam!

    Nie wiem czy tak w dobrym miejscu to zamieszczam.
    Szukaliśmy od pewnego czasu Alfy 156 z Ojcem. Trochę pojeździliśmy za nimi, żeby zobaczyć jak się one prezentują jako używane, żeby mieć jasność i jakieś odniesienie. Wszystkie, które oglądaliśmy, były z zachodu, no każda tam coś miała, że trzeba było ją dopieścić, żeby wyglądała .
    Zdecydowaliśmy się na jedną, najdroższą z których oglądaliśmy, oczywiście ma tam też jakieś drobiazgi do zdrobienia, blacharskie, ale tragedii nie ma. Oferta była na Otomoto. Bella z Belgii, I właściciel, faktycznie zadbana, sprzedajacy gwarantował przebieg i oryginalny lakier, tak było w ogłoszeniu. Przebieg ponieżej 200k, no powiedzmy tutaj nie wierzę do końca jak to bywa z dieslami. Dokładnie oglądaliśmy auto z ojcem, byliśmy na diagnostyce nią, wchodzilśmy pod spód, skrupulatnie ogladalismy auto, 2 razy. No środek zadbany, tył jakby nieużywany w ogóle, kanapa niewygnieciona, skóra jak nowa w zasadzie, ograniczniki drzwi chodzą jak nowe nawet. Wnetrze piekne, na siedzeniach przednich widać, jakieś tam ślady uzycia, wszelkie plastki ok są, widać gdzieś co nie coś, że było uzywane. Kierownica widać, ze używana, przyciski troszkę wytarte, ale nie na maxa, no wiadlomo na kierownicy, lewarku, pedałach wiadać, że są uzywane, ale to takie elmenty, które można podmienić. Większość szyb sie zgadza rocznikowo. Ładnie ten diesel pali, choć tutaj doświadczenia nie mamy, bo zawsze mieliśmy beznyniaki, a mamy pojecie o autach jednka, szczególnie ojceiec, zajmował się tym za czasów prlw latach 80, no ale teraz sa inne auta.
    Dziś się będziemy doszukiwać jeszcze . Troszkę mnie VIN zastanawia, bo to jest 156 II w sedanie pierwsza rejestracja w Belgii 2004 grudzień, a tak według tego czo czytałem jak rozkodawać VIN to jakby 2002, weryfikowałem VIN na jednej ze stron płatnych, dla aut z Belgii, no i faktycznie się zgadza data pierwszej rejestracji i ważność przeglądu. Ale o dacie produkcji nie ma danych, dlatego sam nie wiem. Co sądzicie o tym wyszystkim.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Wrzuć VIN w eper i będziesz miał wszytko dane auta. Wpisz eper w Google, któryś link na pewno będzie dział. Na fiat clubie jest między innymi działający eper.
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


Podobne wątki

  1. Drobne usterki, pytania i wątpliwości po zakupie.
    Utworzone przez lukasekg w dziale GT
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 13:43
  2. Konsultacja w sprawie oceny AR 159 - komora silnika i pewne wątpliwości...
    Utworzone przez swoloszczuk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-10-2014, 19:03
  3. [159] Pierwsza alfa, pierwsze pytania i wątpliwości, na co zwrócić uwagę przy zakupie
    Utworzone przez megauchuch w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 08:34
  4. Parę wątpliwości przy zakupie 156
    Utworzone przez Kucz w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-02-2014, 17:01
  5. Parę wątpliwości przy zakupie 147
    Utworzone przez krzychu2114 w dziale 147
    Odpowiedzi: 209
    Ostatni post / autor: 26-08-2011, 11:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory