Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Zamiana A8 na 159. Warto?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Nyku
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    10

    Domyślnie Zamiana A8 na 159. Warto?

    Witajcie alfaholicy! Wiem że tematów sporo odnośnie zakupu 159 ale mam jedynie dylemat odnośnie tego czy sprzedawać moją obecną A8 (d2) rocznik 2000 z silnikiem 4.2 V8 na rzecz Alfy 159 z silnikiem JTDm (bez różnicy czy 1.9 czy 2.4 chociaż wolałbym tego mocniejszego).

    Dylemat polega na tym że zaczyna mnie drażnić że miesiąc w miesiąc muszę w samochód ładować średnio z 400-500zł na jakąś usterkę, no chyba że siądzie coś poważniejszego to idzie w tysiącach. Auto leciwe i faktycznie średnio raz na miesiąc coś wypadnie.

    W półtorej roku eksploatacji samochodu (20tyś rocznie) włożyłem już prawie połowe wartości auta (ok 10tyś) na konieczne naprawy a usterek co chwila dochodzi i to nie jest tak że trafiłem na trefny model bo to moja druga a8, poprzednia była jeszcze gorsza

    Do rzeczy, polecilibyście ten samochód jako zwyczajny (to trzeba przyznać PIĘKNY) dupowóz który wiadomo jak to samochód od czasu do czasu będzie wymagał troski ale nie będzie się sypać co miesiąc.

    - Jak to wygląda z korozją? To też dla mnie mocny punkt dla A8 gdyż powstała W CAŁOŚCI Z ALUMINIUM i nie doświadczy się rdzy na karoserii teraz czy za kolejne 20lat.

    - Jaki jest średni koszt przejechania 100km po większym mieście dieselkiem 150 i 200 konnym?

    - Posiadałem kiedyś 156 i alfy naprawdę da się pokochać ciągnie mnie znów do tej włoszki ale tutaj kolejny dylemat czy za +/- 20tyś kupi się coś sensownego? Wiadomo, nikt w 100% sprawnego samochodu nie sprzedaje, dłubać przy samochodach lubię ale czy w takiej kwocie nie okaże się że to studnia bez dna i "zamienię siekierkę na kijek"?

    - Kolejnym zawahaniem to jest spadek cen, alfy non stop tanieją, A8 już tylko drożeją, po nowym roku gdy wejdzie akcyza na stare samochody z dużymi silnikami i sprowadzanie będzie nie opłacalne takie Audi zacznie zyskiwać na wartości a 9'tka co najwyżej stanie w miejscu.

    - W audi mam automatyczną skrzynie która była remontowana 3 lata temu (koszt 6000zł), jak wyglądają automaty w AR? Warto? Wolałbym dla odmiany manuala ale czytałem że nie są "za tanie w eksploatacji" i nie po to zaczynam się zastanawiać nad zmianą samochodu by pchać się w większe lub takie same koszty. Czy te manuale faktycznie są takie złe?

    - Jak ogólnie z komfortem? Nie miałem okazji jeszcze pojeździć 159, muszę się wybrać do jakiegoś komisu i się czymś przejechać, wiadomo w Audi najwyższa klasa, zero trzeszczenia, szumu, podwójne szyby... no limuzyna dlatego też czego i nie spodziewam się mega cudów po samochodzie niższej klasy ale czy nie będą mi dokuczać jakieś stuki puki, jakieś luzujące się plastiki, szum przy większych prędkościach itp?

    - Czy są jakieś takie punkty na które każdy przy zakupie 159 w JTDm'ce po prostu musi rzucić okiem? Jakieś słabe punkty które dyskwalifikują dany egzemplarz? Słyszałem że maglownice siadają ale spoko, w grudniu za regeneracje w A8 z demontażem/montażem i zbieżnością płaciłem 1600zł także...

    - Jak z doposażaniem samochodu? Lepiej kupić "golasa" w dobrym stanie mechanicznym czy kupić już coś w skórze, 2DIN ale np z błotniczkiem do poprawy, luzem na jakiejś końcówce itp?

    A może ogólnie ktoś z województwa śląskiego chce się zamienić ?
    A8 ma świeży lakier, kupa nowych częsci mechanicznych, wydech przelot, felgi 19" tył 9,5j przód 8,5j, zawieszenie niższe z wersji Sport (S8) itd itd... Zainteresowani mogą się odezwać, dobre wozidło ale wymaga troski

    Pozdrawiam i czekam na chłodne przywitanie starej gwardii że znów pisze podobne posty jak były PEACE!

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Zawsze chciałem mieć A8.. albo S8... możesz pokazać jakies fotki?

    Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Witamy zagranicę

    159 do A8 nie ma żadnego podejścia ale...
    Po co w mieście podwójne szyby? I 4.2?
    Do miasta lepiej 1.9 lub 2.0 JTD tyle, że one droższe.
    Pomimo, że w innym wątku toczę dyskusję o awaryjności 159, to jednak 500 na miesiąc na 99% nie będziesz musiał dokładać, chyba, że kupisz 'trupa'.
    Korozji jako takiej nie ma, na pewno nie jest to tak jak z aluminium ale to jednak inne auta niż 156.
    1.9 mają skrzynię manualną M32 która na pewno padnie. W Tychach kolega 'pampik' ogarnia taki temat pewnie za jakieś 2kPLN.
    Spadek ceny - no nie przeceniał bym nowych przepisów. A8 4.2 to jednak auto niszowe, rozkminione na każdy sposób i może będzie trzymał cenę, jednak ilość osób zainteresowanych może być stosunkowo mała.
    AR 159 jak nie była bita, rozkręcana, itp. itd. to nie ma tendencji do stuków-puków i skrzypienia. Zawieszenie też jest lepsze niż w 156 chociaż wg. mnie trochę brakuje do ideału

    AR doposaża się bardzo źle. Kiedyś były luźne wtyczki itp. itd. obecnie tego nie ma, a pewne elementy są dostępne tylko przy zamówieniu w fabryce.
    Dodam, że nawigacja to 'gadżet' i można spokojnie odpuścić.
    Ostatnio edytowane przez ap2 ; 01-01-2017 o 19:59

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Znajomy ma a6 c6 i tez sie bardzo psuje szczególnie elektronika czujniki. Wstaw fotki audi chciałbym ją zobaczyć.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Nyku
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytanowy Zobacz post
    możesz pokazać jakies fotki?
    Aby dodać posta z linkiem lub zdjęciem musze mieć conajmniej 10 postó na forum a mam tylko 3 fotek mam masę, każda jedna wymiana była dokumentowana, każdy wyjazd itd itd jestem fanatykiem Audi chociaż gdzieś głęboko zakorzenioną mam tą Alfe Romeo
    Wpiszcie sobie na OLX tak : "Audi A8 4.2 + LPG Doinwestowana!" - wczoraj ją wystawiłem.


    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    Po co w mieście podwójne szyby? I 4.2?
    Czasem na trase się też wyskoczy. Wiem że nie zawsze wykorzystam pełen potencjał mocy ale lubie jednak mieć świadomość że mam coś pod tym butem. Im więcej bajerów w sumie też tym fajniej, ja wiem że wtedy więcej do zepsucia się ale komfort i bajery masa elektryki robi robotę
    Obawiam się właśnie że takie 1.9 będzie za słabe, (przesiąść się z 310KM na 120KM) sam rozumiesz pewnie
    Co do wyposażenia to fajnie wiedzieć, będe zatem szukał czegoś lepiej doposażonego ale np z jakimś defektem lakierniczym który sobie ogarnę.

    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    Zawieszenie też jest lepsze niż w 156
    No nie gadaj!? Miałem w swojej karierze 11 przeróżnych samochodów ale tak genialnie jak 156 to się żaden nie prowadził! Poważnie może być lepiej?


    Te 2.4 są jakoś jakościowo gorsze od 1.9? W sensie czy bardziej awaryjne, że faktycznie lepiej rozglądać się za 1.9 bo takie opinie słyszałem. Silniki 2.4 nie posiadały skrzyń M32 które się sypały i można śmiało brać manuala?
    Ostatnio edytowane przez Nyku ; 02-01-2017 o 01:29

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    nie mam jeszcze
    Postów
    9

    Domyślnie

    Raczej bymnie zamieniła Audi A8 na 159, ale w sumie teraz sama jeżdzę A3 a szukam Alfy. No tylko, że to inna przesiadka jest.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Nyku
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    10

    Domyślnie

    Myslalem ze jak wejdę na forum Alfy to wszyscy bedą zachwalać ale póki co to każdy pisze ze by nie wymienił

    Dziś jeździłem jedną 2.4 w automacie. Małe to, ciasne ale stylistycznie super. Wiem jedno, automata nie chce bo wydaje mi sie ze ogranicza potencjał tego silnika.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Dawno minęły czasy absolutnego fanatyzmu. Wielu z nas próbowało czegoś innego, jedni wrócili, inni jeszcze nie dorośli do powrotu
    Mi np. Audi nie leży wcale, choć trudno powiedzieć, że to złe samochody. A8 to 'krowa' i we wszystkim co mniejsze będzie dla ciebie za ciasne. Pewnie Ferrari też

    Optymalne rozwiązanie to 1.9 z automatem. Ten automat aż taki zły nie jest. Jednak taka konfiguracja jest trudna do znalezienia.
    2.4 nie sprawdza się w mieście - będzie palił tyle co benzyna a ma 2 główne problemy: niektóre egzemplarze ciężko odpalają i zdarzają się pękające głowice. Rzadko, ale zdarzają się, a problem w tym, że na rynku wtórny są prawie nieosiągalne.

    159 prowadzi się dobrze, wiele osób twierdzi, że lepiej niż 156 ale ja uważam, że to indywidualna sprawa.

    Skrzynię M32 ogarniesz za 2 tyś. PLN i spokój na długi czas - jest teoria, że ona fabrycznie jest zalana zbyt małą ilością oleju, stąd problemy.
    1.9 można do 170KM podciagnąć i to już wystarcza do sprawnej jazdy - po mieście tym bardziej.

    Jest jeszcze silnik 2.0 JTDm 170KM (można zrobić na 200KM) oraz 1.75 Turbo benzyna 200KM. Moim zdaniem to są najlepsze opcje silnikowe, jednak występowały w młodszych rocznikach, stąd auto będzie droższe.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Nyku
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    Optymalne rozwiązanie to 1.9 z automatem.
    No właśnie wydaje mi się że to będzie za słabe


    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    1.9 można do 170KM podciagnąć
    Blisko zadawalająco aczkolwiek ja liczyłem na wirusa w 2.4 jeszcze


    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    Jest jeszcze silnik 2.0 JTDm 170KM (można zrobić na 200KM) oraz 1.75 Turbo benzyna 200KM. Moim zdaniem to są najlepsze opcje silnikowe, jednak występowały w młodszych rocznikach, stąd auto będzie droższe.
    No i tu jest właśnie to że rocznikowo młodsze i droższe a ja nie chce "dokładać" do interesu, albo zamiana fiftyfifty albo jak sprzedam moją to kupić jakieś Alfiątko za pozostałą gotówkę (jakieś drobne można dorzucić jak ciekawy okaz ale nie kilka tyś)

    Dziś udało mi się zaliczyć jeszcze jazde testową 2.4 w manualu. Jakoś bardziej się odnajdywałem, fajna opcja bo i skóry, grzane stołeczki z elektryką i pamięcią, navi, bose itp z tym że gość nie miał zimówek a w Sląskim sypało dziś śniegiem i nawet na 4 biegu przy dodaniu gazu zero trakcji także przyczepność poziom 0.

    Samochody piękne, na prawdę ale faktycznie.... "ciasne jakieś" (biorąc też pod uwagę że mam ponad 1,95m wzrostu )
    Zacząłem się zastanawiać dziś poważnie jeszcze nad Jeepem z 4.7 V8, może stylistyki to to ma tyle co pęknięta w pół cegłówka ale jednak coś mnie ciągnie do niezbyt rozsądnych decyzji i lubię jak samochód jest rozmiarów kontenera na gruz
    Ostatnio edytowane przez Nyku ; 03-01-2017 o 03:12

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Trudno kontynuować dyskusję, przy tak dynamicznych zmianach planów
    159 ma ten problem, że jest trochę ciężka jak na moce silników które tam montowali. Po lifcie zdjęli coś koło 45kg i wprowadzili 2.0 JTDm i 1.75 TBi.
    Bez 'grubych' modów z 2.4 też cudów nie wyciągniesz - to nie 335d w BMW

    Moja rada taka:
    Jak Ci moce rzędu 200KM nie starczają to nie ma sensu drążyć tematu AR.
    A jak potrafisz patrzeć na Jeep'a i czuć się normalnie to na to nic nie poradzę No i prowadzenie tego czegoś w stosunku do A8 czy 159 to, to nie wiem jak określić...
    BTW
    Czy taki klocek, jak ten Jeep z tym silnikiem (moc - 235KM?) to oprócz mega elastyczności coś zaproponuje?

    PS
    Chyba kolega z forum sprzedaje AR 164 V6 Q4 - 235KM Busso, napęd 4x4 - jak lubisz stare auta i takie klimaty to na pewno się nie zawiedziesz. Jest na otomoto za 22kPLN.
    Aaaaa... Możesz jeszcze szukać 159 3.2 JTS ale najpierw poczytaj, czy będzie taniej niż A8
    Ostatnio edytowane przez ap2 ; 03-01-2017 o 22:00

Podobne wątki

  1. Co warto obejrzeć w Poznaniu lub gdzie warto przysiąść?
    Utworzone przez Pietia w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 15:18
  2. warto czy nie warto Alfa Romeo GT 1.9
    Utworzone przez rifle w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 17:45
  3. Zamiana 156 na 146. Czy warto?
    Utworzone przez tomkap w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 16-04-2009, 15:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory