Strona 52 z 62 PierwszyPierwszy ... 24243444546474849505152535455565758596061 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 614

Temat: Alfa Romeo 159 TBi

  1. #511
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    jesteś z Krakowa?

  2. #512
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Brera 1750TBi
    Postów
    55

    Domyślnie

    Tak

    Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

  3. #513
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lord8
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Giulia Ti
    Postów
    293

    Domyślnie

    Jestem z sosnowca , jest ktoś z bliska?

  4. #514
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    159
    Postów
    1

    Domyślnie

    Panowie mam pytanie - mieszkam w Anglii. Robię rocznie jakieś 10000-12000 tys km. Kawałek przez miasto i krótka trasa 32 km w obie strony do pracy...i tu mam dylemat - każdy poleca diesla do 159, ale przy takich przebiegach to ten diesel mi się raczej nie kalkuluje. Dodatkowo pracuje na nocne zmiany więc jakiegoś stania w korkach też nie będzie. Czasem się gdzieś wybiorę z dziewczyną nad morze czy gdzieś, ale wiadomo, że nie będzie tak co tydzień.
    Tutaj mam pytanie - na co zwrócić uwagę przed zakupem? Czyli lepiej zainwestować w TBI czy 2.2 JTS?

  5. #515
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Jak masz tylko odpowiadnią kasę to tylko TBi

  6. #516
    Użytkownik Świeżak Avatar Tha
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    159 Berlina TBi '10 (Progression)
    Postów
    66

    Domyślnie

    @Sariel: Przy takich przebiegach i braku stania w korkach - tak jak napisał @duke75.
    Na co zwracać uwagę masz już wyczerpany temat tutaj na forum. Wkleję swoje notatki, które zrobiłem jak szukałem TBi dla siebie - oparte głównie na postach @Tomek_KRK:
    Dojazdówka
    System Fix&Go (obok dojazdówki)
    Bezpieczniki
    Maglownica - przy maksymalnym skręcaniu kół sprawdzić dźwięki [„Maglownica - sprawdzić, czy nie ma wycieków - dość kosztowny temat do naprawy i w porównaniu z tym EGR to jest naprawdę pryszcz. Maglownica w taniej opcji to 1400 PLN. Jeżeli jęczy pompa wspomagania - niekoniecznie może to oznaczać awarię pompy - warto zaobserwować wtedy, jak się zachowuje płyn w zbiorniczku do wspomagania. Jeśli płyn płynie przez zbiorniczek z siłą wodospadu, pieniąc się, to do wymiany jest sam zbiorniczek - całość operacji zamyka się w 200 PLN. Jeśli ktoś będzie dłużej jeździł z uszkodzonym zbiorniczkiem - przytrze pompę.”]
    Olej - Stan i wygląd, warto odkręcić korek wlewu oleju i zobaczyć, czy nie ma na nim białego osadu - wilgoć w oleju. Sprawdzić przedmuch (odkręcamy korek wlewu oleju przy włączonym silniku).
    Kierownica – zużycie + gałka zmiany biegów.
    Czy silnik pracuje równo, czy nie kopci, czy nie przenosi drgań na karoserię? Nie sugeruj się sporymi ilościami pary po rozgrzaniu silnika i nie pomyl ich z białym dymem, który się wydziela, kiedy płyn chłodniczy dostaje się do silnika (poznasz po zapachu).
    Elektryka: sprawdzenie czy działają wszystkie światła, lusterka, szyby
    Sprawdzenie czy na komputerze pokładowym i tablicy zegarów nie wyświetlają się żadne błędy i kontrolki
    Zapach w samochodzie
    Stan lakieru (pomiar grubości), wizualne defekty, wgniecenia, rysy itd., korozja w miejscach narażonych na wilgoć np, pod uszczelkami drzwi na dole.
    Czy wszystkie szyby są oryginalne i czy zgadzają się na nich roczniki, chociaż roczniki nie do końca świadczą, że szyba była wymieniana.
    Sprawdzenie podłużnic, czy nie są naprawiane, malowane, skorodowane
    Sprawdzenie stanu podłogi w bagażniku.
    VIN w samochodzie i dowodzie + telefon do ASO, żeby potwierdzić.
    Komplet dokumentów i kluczyków?
    Stan i rocznik opon oraz profil zużycia – czy jest równomierne, ścieranie wewnętrzne lub zewnętrzne to objaw obniżenia wozu, albo poważnych problemów z geometrią
    Stan śrub i elementów mocujących pod maską, czy lakier na śrubach nie jest zdarty od odkręcania np błotnika?
    Dwumasówka: „jeżeli przy gaszeniu auta słychać wyraźne, metaliczne telepanie z okolic sprzęgła, a nie słychać tego, jeśli auto zgasi się z wciśniętym sprzęgłem - to jest to objaw kończącej się dwumasówki.”
    Turbina – „jeśli bardzo głośno gwiżdże albo jest obrzygana olejem - trzeba założyć, że jest do wymiany - wersja optymistyczna - 1100 PLN znika.” Sprawdzić na zimnym i ciepłym.
    Skrzynia biegów – trasa na 5 i 6 biegu, pełen zakres obrotów. Posłuchać pracę na każdym z biegów. Najczęstszym objawem zbliżających się problemów (skrzynie M32) to hałas przy jeździe na 3 i 5 biegu.





    A poza tym - zbiorniczek wspomagania, też temat rzeka (u niektórych dosłownie ;] ).

    Przy oglądaniu samochodu i pierwszym odpaleniu powinien być zimny i o to poproś przed przyjazdem. Jeśli mimo tego właściciel przed Twoim przyjazdem go nagrzał - niech Ci się zapali lampka ;]. Ogólnie obejrzyj minimum 3-5 sztuk zanim coś wybierzesz, żebyś miał odniesienie jak ten silnik pracuje jak jest zimny i jak się ogrzeje. Dla mnie podczas osłuchiwania pierwszej sztuki dosyć nieprzyjemny był dźwięk z okolic pompy wspomagania, ale po trzecim obejrzanym egzemplarzu wiedziałem już, że to standardowy dźwięk.

    Jeszcze raz polecam poszukać forum ze słowem kluczowym TBi i zrobić zestawienie, co się u ludzi psuje najczęściej.

  7. #517
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pitek
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16v m-jet 2003, Alfa Romeo 159 SW Ti 1.75 TBI 2011
    Postów
    40

    Domyślnie

    Witam,

    mam możliwość nabycia Alfy 159 z silnikiem 1750 TBI.
    Problem w tym że ma dość duży przebieg (ponad 190 tyś km) czy powinienem bać się takiego przebiegu w tym silniku?
    Podobno dobrze serwisowana. Auto pochodzi z Holandii (więc przebieg raczej w większości autostradowy).
    Na coś szczególnego powinienem zwrócić uwagę (chodzi mi tylko o silnik)?
    Jak duży przebieg może mieć ten silnik zanim będzie zjadał olej (ten na razie tego nie robi)?

    P.S. Wiem, że odkopuje trochę ten temat ale robię to tylko po to, żeby nie dostać po głowie

    Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelkie porady,
    Piotr

  8. #518
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Jak turbo dobre, silnik nie bierze oleju, auto ciagnie to nie ma sie czego obawiac.Sprawdzic interwaly olejowe oraz skrzynie biegow czy nie szumi i tyle.
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  9. #519
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Mój kumpel, za tydzień, będzie wystawiał Tbi w sedanie, polski salon. Jak ktoś chce wyślę fotki. Dobra cena.
    Ostatnio edytowane przez duke75 ; 04-03-2017 o 21:59

  10. #520
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Cytat Napisał pitek Zobacz post
    P.S. Wiem, że odkopuje trochę ten temat ale robię to tylko po to, żeby nie dostać po głowie
    Zdecydowanie lepszy temat odkopany, niż zakładany kolejny nowy taki sam.
    Jeśli przebieg 190 tys. jest autentyczny, a olej był zmieniany co max 20 tys. km, to bym się nie obawiał. Prześwietlić ją jak każde auto przed kupnem i tyle. W TBi problemy z M32 zdarzały się już bardzo rzadko, kojarzy mi się tylko 1 przypadek na forum. Turbiny przez rzadką zmianę oleju (zapychające się sitko w kanale olejowym) potrafiły padać, ale nie ma tam zmiennej geometrii, więc ewentualna regeneracja powinna się zamknąć poniżej 1000zł.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory