Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: JTS czy TS?

  1. #21
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    producent Selenii Racing 10W60 dedykowanej do 2.0JTS nakazuje jej wymianę co 10kkm lub częściej (zaleznie od warunków) - jednak max to 10kkm !!! zalecenie dotyczy m.in silników wielozaworowych (czyli m.in. 2.0JTS)

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Z tym się zgodzę, ale trzeba dodać uwagę że w instrukcji obsługi Alfy 156 do silnika 2.0 JTS wpisane jest owszem 10w-60, ale już interwał wymiany 20 tyś km. Zresztą tak samo jak z paskiem rozrządu co 120 tyś km

    A że szkoda mi i panewek i wałków rozrządu to wymieniam co 10 kkm

  3. #23
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    20kkm to wymóg lobby ekologicznego i czysty marketing , po 20kkm zostaje drobny ułamek właściwości oleju nowego - zresztą producent oleju nie na darmo nakazuje jego wymianę co max 10kkm - jednocześnie producent samochodu zalecając wymianę oleju co 20kkm i zalecając Racing 10W60 przeczy zaleceniom producenta tego oleju ciekawa sytuacja od strony prawnej...

    była kiedyś w Łodzi srebrna GT - po 60kkm miała 2 szlif - no ale olej co 20kkm
    120kkm rozrząd w TS/JTS - to nie brzmi nawet jak dowcip... to co producent wypisuje w instrukcji ma się nijak do rzeczywistości

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał obserwator737 Zobacz post
    20kkm to wymóg lobby ekologicznego i czysty marketing , po 20kkm zostaje drobny ułamek właściwości oleju nowego - zresztą producent oleju nie na darmo nakazuje jego wymianę co max 10kkm - jednocześnie producent samochodu zalecając wymianę oleju co 20kkm i zalecając Racing 10W60 przeczy zaleceniom producenta tego oleju ciekawa sytuacja od strony prawnej...

    była kiedyś w Łodzi srebrna GT - po 60kkm miała 2 szlif - no ale olej co 20kkm
    120kkm rozrząd w TS/JTS - to nie brzmi nawet jak dowcip... to co producent wypisuje w instrukcji ma się nijak do rzeczywistości
    Żeby nie być gołosłownym:



    A co do tej srebrnej GT, to może jeździła na Selenii 20K ?? Taki mi nawet w ASO zalali i dopiero po mojej interwencji raczyli wlać prawidłowy

  5. #25
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    cuoreventi - przecież nie neguję , wiem i potwierdzam że producent samochodu zaleca wymianę co 20kkm tyle że jak ktoś pogrzebie w specyfikacji Selenii Racing to przeczyta o max 10kkm

    tamto zacierające się GT użytkowała kobieta która ani nie robiła dolewek ani nie interesowało jej że należy inaczej niż podaje instrukcja - zmiany co 20kkm i efekt był jaki był

    co do 20K to do GT producent nigdy nie zalecał tego oleju , od początku zalecano 10W60

    ...ale ciekawostka - do 156 z 2.0JTS początkowo producent zalecał inny olej niż 10W60
    a później zmienił zalecenie i nakazywał przejście na 10W60 !!!

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał obserwator737 Zobacz post

    ...ale ciekawostka - do 156 z 2.0JTS początkowo producent zalecał inny olej niż 10W60
    a później zmienił zalecenie i nakazywał przejście na 10W60 !!!
    Ciekawostką to jest że na swojej pod maską w dalszym ciągu mam taką nalepkę
    Mało tego w ASO dalej taki olej zalewają. No może nie w każdym ASO.

    Tak więc książka może sobie być. A i tak musisz wszystkiego dopilnować sam.

  7. #27
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    widziałem oficjalny plakat dla serwisów wydany przez AR z zalecanymi płynami eksploatacyjnymi - wyraźnie podkreślono zalecenie zmany oleju na 10W60 w 2.0JTS

    zapewne w ASO mają to w dupie , kiedyś byłem w ASO (centrum Łodzi) i chciałem kupić 3 puchy 10W60 Selenii - pan powiedział że nie ma ale da mi inny też dobry (inna lepkość , inny producent...) mówię mu że nie przyszedłem po porady co jest też dobre tylko po Selenię... pan że nie ma - no to pytam go co leją do gwarancyjnych ?? pan mówi że "ten inny dobry" i co tu się dziwić że silniki padają biednym ludziom wierzącym w ASO ?? właściwy olej musiałem zamówić - bo przecież mieć na półce parę puszek tak powaznej instytucji jak ASO AR nie przystoi...

  8. #28
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    W moim przypadku było podobnie. Uprzedzałem by mi zalali 10w-60 nawet kilkukrotnie. Przyszło do odbierania auta, pytam co mi do silnika zalali (poprzednio był Selenia 20K) a oni na to że Selenie 20K
    No i cóż. Musiałem Panu pokazać wydruk z książki i dopiero wtedy skumał.
    Oleju oczywiście nie było na półce, tylko po 3 dniach.
    Hehe, a olej ten który mi wymienili, zlali do czystego wiadra bo przecież świeży był.... Ciekawe co się z nim później stało
    Jak ja kocham ASO....

    Btw, co do oleju, myślę nad zmianą Selenii na Valvoline'a 10w-60 - Polecasz, odradzasz?

  9. #29
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    ile dolewasz Selenii na 1kkm ?

    ---------- Post dodany o godzinie 01:55 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 01:51 ----------

    jak to co - sprzedali bez wiadra

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    W serwisach leją takie oleje, w zależności z kim mają umowę na dostawę podpisaną.
    Zalecenie producenta ich za bardzo nie interesują, tylko nabicie sobie kabzy.
    Ostatnio edytowane przez Wujek ; 14-01-2010 o 08:18
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory