Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Zimowa przygoda z AF 166

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 v6
    Postów
    49

    Domyślnie Zimowa przygoda z AF 166

    Witam wszystkich Alfaholików...
    Chciałem przedstawic mój problem z AF 166...
    Pewnego zimowego poranka kilka dni temu smialem sie w nieboglosy jak wszyscy z mojego miasteczka wystartowali do uruchamiania swoich jak twierdza super aut. Wiekszość niezapalila silny mróz ich pokonał.Ja za to delektowalem sie przepieknym mruczeniem V6-stki.Nawet moja ukochana zapalila swojego zamarznietego z zewnatrz punciaka I. Moja radosc i duma nie trwala zbyt dlugo. Po chwili moja Bella zaczęła wydawac przerazajace dzwieki (grzechotanie kamieni w metalowym garnku). Pomyslalem ze to chwilowe i zaraz sie uspokoi ale nic z tego.Zaczalem szukac z kad dochodzi to przerazajace gruchotanie ale nie sposob bylo zlokalizowac ten dzwiek był wszędzie.Sprawa zaczela sie wyjasniac tuz po wyjechaniu z posesji.To skrzynia biegów mysle ale co z nia sie stalo?Wymienilem sprzegiełko 2miechy temu i cos by sie urwalo niemozliwe.Podjechalem do znachora (mechanik)a on wiesz moze byc zle wyjmujemy skrzynie.Co sie okazało.Walnęło koło dwumasowe i uderzało o obudowe skrzyni dramat.Coz wiecej mówic cena dwumasy na terenie wojewodztwa łódzkiego to koszt około +,- 3000tys.Zbladłem ale poszukałem wszedzie gdzie tylko mogłem i znalazłem cena dla zainteresowanych to 1600zl i tyle.Kocham swoją Belle i wsadziłem w nia juz majatek ale nie sprzedam bo ma dusze, silnik V6 i ta radosc z jazdy. Zadne auto nie dalo mi tyle radosci co moja AF 166.
    Pozdrawiam wszystkich trzymajcie sie ciepło i dbacie o swoje Alfetki...

  2. #2
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Cholera, a myślałem, że tylko w JTD mam dwumas - nie wiedziałem, że w V6 też jest. Wiadomo ile wytrzymuje średnio w tych silnikach ?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Niestety dwu masę maja także v6 i r5v turbo w Lancii Kappie!
    Też jestem ciekawy ile znoszą te koła dwumasowe?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR 166 2,4 JTD
    Postów
    175

    Domyślnie

    Witam jak to miło się czyta ze ktos tak entuzjastycznie pisze o swoim samochodzie.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 v6
    Postów
    49

    Domyślnie W nawiązaniu do przygody

    Witam i już odpowiadam na wasze pytanka.
    W mojej AF166 dwumasa wytrzymala 194tysiace km.
    Dzis dostałem telefon od swojego mechanika mowi ze wszystko gra i buczy wiec teraz moja skrzynia biegów wyposazona jest w caly komplet valeo począwszy od dwumasy konczywszy na sprzegiełku.
    Pozdrawiam cieplo i tesknie juz za wiosna mam dosc tej zimy a i moja Bella teskni za czyszczeniem, myciem i swiecacym wygladzie w blasku wiosennego słonca.
    Trzymajcie sie i dbajcie o auta nawet kiedy macie juz ich dosc bo sprawiaja bol finansowy.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [145] Zimowa przygoda
    Utworzone przez nec2nd w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 19:59
  2. zimowa akcja serwisowa 2011
    Utworzone przez mrq w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-11-2011, 16:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory