Strona 9 z 19 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 184

Temat: Alfa Romeo 159 1,9 JTD

  1. #81
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar sebsob
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DW
    Auto
    jest: Lancia Ypsilon 1.2 16V, Ford S-Max 2.0 TDCi, była: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    292

    Domyślnie

    To jeden z elementów Blue&Me.
    Ściągnij sobie instrukcję (jeżeli nie masz) i poczytaj na spokojnie - takich niuansików znajdziesz jeszcze dużo

    Pozdrawiam,

  2. #82
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Nawigacji nie mam - ale jak nacisnalem na kierownicy po lewej ten telefon czy ten obok, nie pamietam, to zaczelo do mnie gadac po "Holendersku"... Czy moge sie podpiac jakos telefonem po BT? No i czy mozna to przestawic by po Polsku gadalo?

  3. #83
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar maciek13
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał aro_1977 Zobacz post
    Nawigacji nie mam - ale jak nacisnalem na kierownicy po lewej ten telefon czy ten obok, nie pamietam, to zaczelo do mnie gadac po "Holendersku"... Czy moge sie podpiac jakos telefonem po BT? No i czy mozna to przestawic by po Polsku gadalo?
    Jasne, że można - http://www.fiat.pl/index.php?pid=122
    Wkładasz tylko pendrive'a do portu usb w schowku i leci aktualizacja - zmieniałem u siebie z włoskiego na polski - zero problemów. W linku dokładna instrukcja.

  4. #84
    art79
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem alfy 159.
    Czy ktoś wie może coś o tym autku:
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-sal...C15782698.html

    Będę wdzięczny za pomoc.

  5. #85
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar maciek13
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał art79 Zobacz post
    Witam,
    Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem alfy 159.
    Czy ktoś wie może coś o tym autku:
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-sal...C15782698.html

    Będę wdzięczny za pomoc.
    Trochę tania jak za 150 KM i 2007r. Ale nie ma co przekreślać. Ja za swoją dałem 36tys. - wersja 120 KM i do opłat - na początku roku. Nie wiem, czy to kwestia światła, ale rura wydechowa wydaje się strasznie okopcona - raczej nie powinna tak wyglądać. Na pewno do ASO do sprawdzenia. Okazje rzadko się zdarzają

  6. #86
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Szczerze odradzam ten egzemplarz. Byłem nim zainteresowany gdy szukałem belli. Chętnych zapraszam na PW.
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  7. #87
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał aro_1977 Zobacz post
    Automat dziala fajnie i wcale nie jest tak ciezko ruszyc, moze jestescie przyzwyczajeni z lzejszych aut ale ja nie odczuwam dyskomfortu. Wciskam gaz i po sekundzie wciska w fotel tylko trzeba nie odpuszczac, a dociskac
    Jest dokładnie tak jak piszesz, tylko dla wielu osób na początku barierą będzie ich psychika i stąd opinie o mułowatości. Dla mnie na początku to też był problem, bo wcześniej przez 7 lat jeździłem Selespeedem w 147, który przy ruszaniu "zwijał" asfalt i można go było rozbujać do setki na drugim biegu , ale dzisiaj po dwóch latach jazdy na Q-Tronicu już tego problemu nawet nie zauważam. Nauczyłem się jedynie nie wciskać w każdą możliwą przerwę przy wyjeżdżaniu z podporządkowanej drogi.

    Za to widzę inne zalety połączenia Q-Tronic+diesel: praktycznie przestałem korzystać z trybu manualnego z uwagi na większą elastyczność. W Selespeedzie trzeba było czasem zrobić manualną redukcję, żeby szybciej wkręcić silnik na wyższe obroty.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 22-10-2010 o 10:57
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #88
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał art79 Zobacz post
    Witam,
    Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem alfy 159.
    Czy ktoś wie może coś o tym autku:
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-sal...C15782698.html

    Będę wdzięczny za pomoc.
    Oglądałem ja w GD... Tak tak, w sierpniu stała w Autohandlu w Gdańsku

    Opis poszedł na PW, ogólnie coś nie tak z silnikiem, hałasy na jałowym, jakby terkotanie, stukanie po odpuszczeniu gazu... po rozgrzaniu hałasy ustały. Drobne usterki lakiernicze, i coś było na rzeczy z przodu od strony pasażera

  9. #89
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    Byłem ogladac to auto w Olkuszu http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-1-9...C15926835.html. Pojechal ze mna mechanik. Po telefonie do ASO okazalo sie ze jest to auto z 2005 r.(styczen) ale gosc sie zapieral i napewno 2006,a nawet wszystkie szyby sa z 2005 roku. Pozatym na tylnym prawym blotniku rysa na ok.20 cm i glebokosc ok.1 mm.Prawe tylne drzwi tez lekko zarysowane.Pod maska moj mechanik stwierdzil przerdzewiale podluznice ktore go zaniepokoily.Maska krzywa od strony kierowcy wystaje kant od strony pasazera wchodzi w glab.Przednie drzwi pasazera wedlug mojego mechanika byly malowane.Zerwany plastik od otwierania maski.Pozatym wnetrze dosc zadbane,kilka otarc na plastikach i skora na przednim prawym fotelu odstaje ale to mozna powciskac z tego co widzialem na zasadzie woreczka strunowego.Przy przednich slupkach zaniepokoily mnie tez dosc widoczne szczeliny pomiedzy podsufitka a nakladka slupka.Mialem zamiar zabrac auto do ASO w Krakowie(Wiamot chyba) ale moj mechanik stwierdzil ze nie ma chyba sensu zawracac sobie glowy tym autem.Mam takie pytanie...moze byl ktos ogladac to auto??Jakie odniosl wrazenie.Ja je narazie odpuszczam.Gosc zgadza sie na diagnostyke w ASO oczywiscie na koszt kupujacego.Zrobie mu diagnostyke i bedzie wiedzial co jest,a jakby cos nie tak to pewnie nie odda kasy.Dodam jeszcze tyle ze sprzedajacy niezbyt mily.Ksiazke serwisowa ponoc posiada i wszystkie dokumenty ale zbyt wielu informacji mi nie udzielil.Przy probie negocjacji powiedzial ze nie ma mozliwosci i ze bylo juz 10 chetnych(tak w ciagu tygodnia od ogloszenia haha).Zadalem mu pytanie to dlaczego nikt nie kupil z tych 10??Odpowiedzial ze zalatwiaja kredyty...hahaha.Usmiechnalem sie i mu podziekowalem.Cena 36 tys(oplacony).Ogolnie autko prezentuje sie pieknie ale zaskoczylo mnie ze ukrywa tak widoczne sprawy jak ta rysa ktora dopiero zobaczylem jak pojechalem do Olkusza a mam 200 km.

  10. #90
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Wydaje mi się ,że wkradł się jakiś błąd . Alfa 159 zadebiutowała na salonie w Genewie w marcu 2005 roku . Sprzedaż w EU ruszyła maj-czerwiec 2005 , w PL od września więc w mojej opinii to auto nie może pochodzić ze stycznia 2005 roku .
    Logiczne natomiast wydaje się ,że jeśli pochodzi ze stycznia 2006 to szyby mogą mieć rok produkcji 2005 to całkowicie normalna sytuacja .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory