Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 136

Temat: Alfa Romeo 156

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Impuls
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Piła, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156, 1.9 JTD
    Postów
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_murawski Zobacz post
    Qwa impuls ile Ci ta Bella chla... Moja 115KM ciągnie z baku ok 6,5 po mieście, a w trasie tak do 120km/h w lato zeszłą do niecałych 5 literków...


    Kurna, ja ponizej 9 po miescie zejsc nie moge... moze to kwestia czestych, ale krotkich odcinkow, gdzie wolno nie jezdze. Regularnie rozgrzewana przed startem i studzona przed postojem. Moze cos sie teraz zmieni, po wymianie sprzegla i rozrzadu.



    Budzet 6 tysiecy wydaje mi sie troche maly, ale moge sie mylic i w zaleznosci jaki stan auta sie trafi... ja po miesiacu czasu, posiadania alfy, musialem wsadzic, troche kasy, wiec...warto miec oprocz kupna jakies zaplecze finansowe takie moje male zdanie

  2. #12
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    6 tysięcy, to maławo... dozbieraj albo nie licz na cuda

  3. #13
    alfinka
    Gość

    Domyślnie

    Zdecydowanie 1.9 jtd Mam 2000r 200tys trzasniete pali b.malo,przed sniegami za 60zl zrobila 300km oczywiscie ropka z cpn'u z bmki5 w nia wskoczylam moze nie ten sam komfort jazdy ale komfort kieszeni pozdrawiam ,jeszcze raz Polecam p.s nigdy 2.5 jtd!!!!!!

  4. #14
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar proh
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    szukam V6/JTS/JTDm
    Postów
    116

    Domyślnie

    A dlaczego nie 2.4JTD?
    I co powiecie o 2.5 V6? (poza spalaniem ).
    Z tego też co widzę 1.6 są bardziej awaryjne od jednostek 1.8, które mogą cieszyć długo, długo.

  5. #15
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    2.5 V6 24V... mruczy....

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_murawski Zobacz post
    2.5 V6 24V... mruczy....
    I nie pali tylko połyka

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    w 6 tysiącach rocznie powinieneś się zamknąć

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie

    co do V6, daje coś czego nic ci nie da, gwałtowne wbicie w fotel, bez względu na jakim biegu jedziesz i ile masz obrotów, ciche mruczenie które przeradza się w ryk.
    V6 uzależnia. ja się przesiadłem z V-ki tle że 3 litrowej, na 1.8 i już planuję powrót.
    Ale ona kosztuje, i moze nie tyle serwis co paliwo. Lubi wypić, owszem potrafi być delikatna i oszczędna, jeżeli oszczędnoscią jest 13l/100... Ale wówczas umiera..z nudów. I Alfa i kierowca.

    Co do Alfy za 6 tysięcy..nikłe szanse by kupić coś dobrego.
    Właśnie tacy jak Ty psują opinię Alfom. Tacy jak ty którzy wierzą że kupią za 6000 samochód w 100% sprawny. A potem narzekają ze kupili igiełkę a ona już stoi w serwisie.
    Jak ktoś sprzedaje tanio, to najczęściej rekompensuje to sobie oszczędnością na wizytach w warsztacie. A przecież nikt Ci nie powie , że sprzedaje tani złom, który o własnych siłach jest w stanie dojechać najwyżej do najbliższego warsztatu.
    To samo handlarze, ściągają bite, uszkodzone samochody których nie umieją naprawić, a potem sprzedają alfopodobny produkt.

    Ale alfę warto kupić, zadbana, nawet TS odwdzięczy się.
    Zadbana , wielu myśli że to jakiś straszny cyrk, tu wystarczy pilnować poziomu oleju, nie katować na zimnym silniku. Czy to tak dużo? chyba tyle samo co w każdym innym.

    Nie wiem jak diesel, ale mogę polecić Ci 1.8 TS.
    Dlaczego?
    1.6 jest wystarczający by się sprawnie poruszać , ale..nie daje takiej frajdy jak 1.8.
    2.0? zaledwie 10KM więcej, co przekłada się na ok 1 s szybciej do 100, i 20 km/100 do maksymalnej prędkości.
    Coś czego nie zauważysz, ale za to spala kilka litrów więcej,
    TS spalanie, u mnie wychodzi w granicach 8-9l/100 i poniżej 7 w trasie. Jak na benzynę nie jest źle.
    No i jest jeszcze klasa sama w sobie czyli 2.5 V6...

    ---------- Post dodany o godzinie 20:09 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:00 ----------

    Cytat Napisał alfinka Zobacz post
    Zdecydowanie 1.9 jtd Mam 2000r 200tys trzasniete pali b.malo,przed sniegami za 60zl zrobila 300km oczywiscie ropka z cpn'u z bmki5 w nia wskoczylam moze nie ten sam komfort jazdy ale komfort kieszeni pozdrawiam ,jeszcze raz Polecam p.s nigdy 2.5 jtd!!!!!!

    to tak na oko wychodzi 5/100km.
    W zasadzie pozostaje pogratulować osiągnięcia spalania mniejszego niz zakłada producent. A mówią że producenci zaniżają.

    Nie chcę tutaj wszczynać dyskusji ,ale proszę zanim zaczniecie twierdzić że wasza Alfa pali mnij niż w idealnych warunkach testowych ustalił producent, zastanówcie się ..ile Alfa jest gotowa zapłacić Wam za samochód z najekonomiczniejszym silnikiem na świecie.

    Ostatnio stałem się ofiarą bajki i własnej naiwności. Musiałem pojechać w trasę Mondeo 1.8 TDI co to w 6l się zamyka....
    Na szczęście na trasie są stacje.

  9. #19
    vinnie
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie o tego typu odpowiedz mi chodziło. Że w pełni sprawnej w cenie do 6 tys nie kupie ale biorę pod uwagę jeszcze utrzymanie drugiego samochodu który ni jak też potrzebuje wkładu finansowego. Czy jeśli powiedzmy poczekam z zakupem parę 4-5 miesięcy czyli czyli wtedy mniej więcej na ten model będę mógł już na auto przeznaczyć 9-11 tys, to już będzie konkretny model w dieslu np ?

  10. #20
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Impuls
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Piła, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156, 1.9 JTD
    Postów
    284

    Domyślnie

    11tys. to mysle ze juz ladne 1.9 jtd dostaniesz 8-9 autko+rozrzad oleje i takie tam co po drodze moze wyjsc.

    A tak przy okazji bedac przy kupowaniu taniego auta, ja za swoja belle dale 7k (malo jak za 12.2000r) niby igla po za zawieszeniem i poprawkami lakierniczymi (na ktore 1k wytargowale, bo stala za 8) a autem nacieszylem sie miesiac czasu, po miesiacu padlo sprzeglo....a bylo w takim stanie jak je zobaczylem, ze szkoda slow.... troche do tej pory w nia wsadzilem jak na 2 miesiace, ale mimo to nie zaluje, bo radosc jaka daje podczas jazdy wynagradza wszystko

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory