Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Temat: Alfa Romeo Brera

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał williamdrake Zobacz post
    Może i jtd jest dobrą jednostką ale co z trakcją?
    No niestety jak ktoś lubi ostro brać zakręty, to nie jest pod tym względem najlepiej...

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar slejerek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawie
    Auto
    Alfa Romeo:)
    Postów
    536

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    No niestety jak ktoś lubi ostro brać zakręty, to nie jest pod tym względem najlepiej...
    Potwierdzam. Miałem przyjemność jeździć JTD i kolejna rzecz jaka od razu rzuca się w "oczy" to zbyt duży moment obrotowy. Przeniesienie napędu nie ogarnia go zbytnio i strasznie koła boksują. Być może Q2 sprawę rozwiąże, ale nie miałem możliwości przetestować. Niemniej uogólniając nie jest to wyścigówka. Brera to stylowe piękne auto a nie rajdowe brzydkie takie jak np subaru impreza Więc wystarczy sobie odpowiedzieć na pyt. do czego ma to auto służyć i tyle. Jeśli chodzi o silniki to ja bym wolał jednak V6 z uwagi na doznania dżwiękowe. Ale to moje prywatne zdanie
    145 1,7 16V - była
    147 1,9 8V - była
    GT 1,9 16V - była
    156 SW FL 1,9 8V - była
    164 3.0 V6 super - była
    90 2.5 V6 quadrifoglio oro - jest
    159 1,9 16V- jest

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    No niestety jak ktoś lubi ostro brać zakręty, to nie jest pod tym względem najlepiej...
    Coś więcej? Bo Brera znajduje się na mojej liście :-)
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń Zobacz post
    Coś więcej? Bo Brera znajduje się na mojej liście :-)
    Krótko : 200 KM z napędem FWD + komfortowe zawieszenie ,pół biedy jeśli na przedniej osi leży stosunkowo lekkie TBi ale z ciężkim dieslem 2.4 auto na każdym szybko pokonywanym ciasnym łuku chce pojechać prosto mimo skręconych kół . Z 4X4 w zakrętach auto mimo przechyłów ,jedzie jak po sznurku .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń Zobacz post
    Coś więcej? Bo Brera znajduje się na mojej liście :-)
    Brera z napędem na przód - podobnie jak zresztą praktycznie każde auto FWD - jest podsterowna. Im lżejszy silnik, tym ta podsterowność jest mniejsza.
    Przy normalnej jeździe, dla większości użytkowników, są to tak naprawdę mało istotne szczegóły, natomiast jak ktoś lubi ostro jeździć w zakrętach, to niestety ta podsterowność okazuje się spora w Brerach z silnikami 3.2 JTS, 2.4 JTDm i 2.2 JTS. Ze względu na najniższą masę silnika 1.75 TBi właśnie w tym przypadku ta podsterowność jest najmniejsza. Oczywiście też ją czuć, ale nawet przy ostrym pokonywaniu zakrętów nie ma większych problemów z utrzymaniem kierownicy. Na pustych drogach publicznych w każdym razie nie miałem problemu z utrzymaniem toru jazdy, nawet przy ostro pokonywanych zakrętach. Chętnie bym jeszcze zobaczył jak to wygląda na torze, ale do normalnej jazdy, nawet dosyć ostrej, jest naprawdę super

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał simeone Zobacz post
    Mam pyt. w imieniu znajomego- "zachorował" na Brerę.

    -Ile conajmniej trzeba wydać na dobry egzemplarz?
    -
    Pytałeś ile trzeba wydać na dobry egzemplarz ??? Tu masz link do dobrego egzemplarza a za taki uważam bezwypadkowe auto z polskiego salonu z minimalnym przebiegiem :
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-brera-1...C17190758.html
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Płock / DE Butzbach
    Auto
    Renault Vel Satis 3.0 dci
    Postów
    2

    Red face Zakup Brery

    Witam,

    podobnie jak zalozyciel tego watku, zachorowalam na Brere, ogladam ja juz kilka miesiecy, ale niestety jako kobieta nie mam tak duzej wiedzy jak wy panowie, co jak po co i dlaczego...

    Interesuje mnie Alfa Brera 2,4 Diesel.

    Obecnie jezdze juz staruszkiem Vel Satisem 3.0, wiem wiem piekny nie jest, ale rowniez jak Alfy ma dusze Co chwile do mnie gada z jakims bledem
    Czy dla singielki ten samochod by sie nadawał? Ogolnie spalanie mnie nie interesuje, ale wiem jedno, nie przejde na pojemnosc nizsza niz 2.0 L. Nie moge... Nie umiem i nie chce.

    Chcialabym generalnie dowiedziec sie od Panow jakie sa podstawowe dane na temat tego samochodu. Jakie oznakowanie silnika, skrzyni biegow, zawieszenie itd.

    Bylabym dozgonnie wdzieczna

    Pozdrawiam

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pani_Skorpion Zobacz post
    Witam,

    podobnie jak zalozyciel tego watku, zachorowalam na Brere, ogladam ja juz kilka miesiecy, ale niestety jako kobieta nie mam tak duzej wiedzy jak wy panowie, co jak po co i dlaczego...

    Interesuje mnie Alfa Brera 2,4 Diesel.

    Obecnie jezdze juz staruszkiem Vel Satisem 3.0, wiem wiem piekny nie jest, ale rowniez jak Alfy ma dusze Co chwile do mnie gada z jakims bledem
    Czy dla singielki ten samochod by sie nadawał? Ogolnie spalanie mnie nie interesuje, ale wiem jedno, nie przejde na pojemnosc nizsza niz 2.0 L. Nie moge... Nie umiem i nie chce.

    Chcialabym generalnie dowiedziec sie od Panow jakie sa podstawowe dane na temat tego samochodu. Jakie oznakowanie silnika, skrzyni biegow, zawieszenie itd.

    Bylabym dozgonnie wdzieczna

    Pozdrawiam
    Witamy
    Najważniejsze pytanie-jakim budżetem dysponujesz ?

  9. #19
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jak Cie spalanie nie interesuje to po co Ci dizel? 2.4 JTDm to fajny silnik ale jak się cokolwiek wysra to kosztuje kilkukrotnie więcej niż do 1.9. Do walenia codziennych tras w sam raz ale do kręcenia wokół komina bez sensu. Z tą pojemnością też trafiłaś jak kulą w płot. Brera z benzynowym 1,75TBi jest o wiele lepsza niż z 2.4jtdm. Lżejsza, ma lepszy rozkład masy i jest szybsza...

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Płock / DE Butzbach
    Auto
    Renault Vel Satis 3.0 dci
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Witamy
    Najważniejsze pytanie-jakim budżetem dysponujesz ?

    Witam, budzet ktorym dysponuje to 10 tys EUR.

    Wybralam ta brere bo jak widac obecny samochod tez mam malo typowy i fartowny. Strasznie podoba mi sie jej wyglad. Moze wybor nie jest do konca trafny, moze bedzie z nia za duzo problemow...

    Prosilabym o jakas rade... moze Brera, moze 159. Nie chce nic malego...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Jak Cie spalanie nie interesuje to po co Ci dizel? 2.4 JTDm to fajny silnik ale jak się cokolwiek wysra to kosztuje kilkukrotnie więcej niż do 1.9. Do walenia codziennych tras w sam raz ale do kręcenia wokół komina bez sensu. Z tą pojemnością też trafiłaś jak kulą w płot. Brera z benzynowym 1,75TBi jest o wiele lepsza niż z 2.4jtdm. Lżejsza, ma lepszy rozkład masy i jest szybsza...
    Troche zostalam zbita z tropu... I lekko sie przy tym zniesmaczylam przy okazji...

    A diesel bo nie lubie benzyn i nie bede nimi jezdzic! I jezeli prosze o rade to oczekiwalabym kulturalnej odpowiedzi a nie ataku!

    Pozdrawiam kolege...

Podobne wątki

  1. [Brera]Alfa Romeo Brera 2.2JTS warto kupić?
    Utworzone przez leon w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 14:09
  2. Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez Szwajcar w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-07-2010, 07:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory