Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: ile z Brery 2.4 ?

  1. #1
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie ile z Brery 2.4 ?

    jak w temacie

    ale nie bardzo mam zamiar czytać "teoretyków"
    czekam na info od właścicieli
    ile na seryjnych gratach mogę
    ile na nowym dolocie i większym IC ?


    w sumie czekam na ogólne info ale nie od "wujków goglów"

    przykład :
    seria 2,4 jtdm
    2.4 JTDm 2387 210/4000 400/1500 R5 20
    co dalej ?


    niecałe 400 to mom we mojej "ujowej gyty"








  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar julowalker
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    Alfa 159 SW Ti , Stelvio 2.0 Q4, Giulia Ti Q4
    Postów
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    jak w temacie


    ile na nowym dolocie i większym IC ?

    IC masz w serii już duże wiec lepiej z DPF-em "powalczyć"

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Czesc,

    Nie bardzo widze sens zmian IC czy dolotu w tym modelu, podobnie jak np turbiny ktora juz fabrycznie jest calkiem calkiem.
    Mimo ze silnilk 2.4 jest srednio rozwojowy jesli chodzi o mody (nie to co np 2.0 Jtdm 170kucy), to wlasnie chip da Ci najwiekszy przyrost bez ingenerncji w mechanike.

    Raczej warto skupic sie na tym co da najwieszy przyrost stosunkowo nieduzym kosztem czyli wlasnie na modzie (zakladajac sprawny osprzet silnika i ukl wtryskowy) - z tej wersji wyciagniesz ok 245 koni i 500 lub 510 NM.

    Moze byc troche wiecej jak wywalisz DPF. Osoby po modzie ale ciagle z DPF na pokladzie meldowaly 242 konie i 509 NM, po wywaleniu pewnie jest troche lepiej (ktos pisal ze cos 245 koni i 530 NM).

    Z doswiadczenia powiem, ze po zakupie nie bedziesz chcial robic chipa - naprawde fajnei sie jezdzi i mocy nie brakuje (choc to indywidualna sprawa ja mam porownianie z 159 1.9 185 koni po chipie). Moda fajnie zrobic dopiero po jakims czasie.
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 06-12-2011 o 14:32

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    675

    Domyślnie

    Bociek, a ty na Brere sie przesiadasz?

    P.S.brak polskich znakow

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  5. #5
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał julowalker Zobacz post
    IC masz w serii już duże wiec lepiej z DPF-em "powalczyć"
    dpf to raczej out chyba nie ? nie mam tego cudaka u siebie więc w sumie nawet i o tym g... wiem

    ---------- Post added at 09:22 ---------- Previous post was at 09:22 ----------

    Cytat Napisał prymie Zobacz post
    Bociek, a ty na Brere sie przesiadasz?
    nawet gdybym to nic nie napiszę teraz

    ale teraz na pewno nie , za wiele pracy poszło w GT żeby ją teraz komuś oddać

    ---------- Post added at 09:25 ---------- Previous post was at 09:22 ----------

    Cytat Napisał szewi Zobacz post
    Moze byc troche wiecej jak wywalisz DPF.

    Z doswiadczenia powiem, ze po zakupie nie bedziesz chcial robic chipa
    dpf - tak jak pisałem - z tego co wiem poszedłby out od razu raczej

    "nie będziesz chciał"- a kurde będę
    jak będę miał taką możliwość
    ...








  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    ANo jak bedziesz to na zdrowie ! chip to dobra rzecz tylko madre glowy radza pocieszyc sie autem bez chipa zeby potem docenic MOC
    Co do pozbywania sie GT to sluchaj - zawsze mozna zatrzymac GT i dokupic Brere

    tak off topowo: mi sie marzy druga alfa w garazu tylko ciezko wybrac bo za duzo koncepcji sie sciera od GT 3.2 V6 (ew 2.0 JTS salespeed) po 156 crosswagona i na Bera Spiderze skonczywszy pewnie 2.2 lub V6... Jedno jest pewne ma być czerwona i najchetniej z automatem
    (Jak ze drugie auto a jedno w dieslu juz jest to mozna by zaszalec i cos z benzin wybrac
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 07-12-2011 o 12:30

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    A ja bym się bardzo nie palił do chipowania 2.4 JTDm. Znowu mam do czynienia z 2.4, w którym przy fabrycznej mocy pękła głowica. To już bodajże 6-te auto z tym silnikiem i takim problemem. Przy podwyższeniu ciśnienia doładowania szybciej dojdzie też do wykrzywienia kolektora wydechowego i wskutek tego urwania skrajnych szpilek, mocujących kolektor. A to z kolei oznacza konieczność demontażu całego przedniego pasa (zderzak, belka, chłodnice), żeby mieć dojście gwintownikiem do otworów na szpilki. Tanio nie jest, bo roboty kupa - opcja druga to zrzucanie głowicy, ale to jeszcze większe koszty.
    Oprócz tego widziałem silniki 2.4 JTDm 210KM, który nie dożył 100 tysięcy kilometrów, po programie na ok. 240 KM, wgranym przez dealera dla auta na gwarancji. Powód? Rozwalona głowica.

    Jednostka 2.4 to silnik, który (jeżeli chodzi o zastosowane materiały), niewiele różni się od 1.9 JTDm. Przy czym stopień wysilenia 1.9 JTDm to 79KM z litra pojemności. 2.4 JTDm przy 210 KM ma stopień wysilenia 87.5KM z litra pojemności. Niby nieduża różnica, ale gdyby chcieć tak samo "pociągnąć" 1.9 JTDm, to otrzymalibyśmy silnik o mocy 167 KM. Zaczynamy się więc zbliżać do bezpiecznej granicy potencjału tuningowego, przy założeniu, że silnik ma pozostawiony DPF.
    Jeżeli w 2.4 chcemy osiągnąć moc rzędu 240 KM - to oznacza 100 KM z litra pojemności. Przy 1.9 byłoby to 190 KM. A taka moc to już progi zbyt wysokie dla większości 1.9 JTDm 150KM.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    KWA
    Auto
    2 x Giulietta 1.4tb i 1.75qv, GT 3.2v6
    Postów
    373

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    A ja bym się bardzo nie palił do chipowania 2.4 JTDm. Znowu mam do czynienia z 2.4, w którym przy fabrycznej mocy pękła głowica. To już bodajże 6-te auto z tym silnikiem i takim problemem. Przy podwyższeniu ciśnienia doładowania szybciej dojdzie też do wykrzywienia kolektora wydechowego i wskutek tego urwania skrajnych szpilek, mocujących kolektor. A to z kolei oznacza konieczność demontażu całego przedniego pasa (zderzak, belka, chłodnice), żeby mieć dojście gwintownikiem do otworów na szpilki. Tanio nie jest, bo roboty kupa - opcja druga to zrzucanie głowicy, ale to jeszcze większe koszty.
    Oprócz tego widziałem silniki 2.4 JTDm 210KM, który nie dożył 100 tysięcy kilometrów, po programie na ok. 240 KM, wgranym przez dealera dla auta na gwarancji. Powód? Rozwalona głowica.

    Jednostka 2.4 to silnik, który (jeżeli chodzi o zastosowane materiały), niewiele różni się od 1.9 JTDm. Przy czym stopień wysilenia 1.9 JTDm to 79KM z litra pojemności. 2.4 JTDm przy 210 KM ma stopień wysilenia 87.5KM z litra pojemności. Niby nieduża różnica, ale gdyby chcieć tak samo "pociągnąć" 1.9 JTDm, to otrzymalibyśmy silnik o mocy 167 KM. Zaczynamy się więc zbliżać do bezpiecznej granicy potencjału tuningowego, przy założeniu, że silnik ma pozostawiony DPF.
    Jeżeli w 2.4 chcemy osiągnąć moc rzędu 240 KM - to oznacza 100 KM z litra pojemności. Przy 1.9 byłoby to 190 KM. A taka moc to już progi zbyt wysokie dla większości 1.9 JTDm 150KM.
    Z tym silnikiem 2.4 co nie dozyl 100tys po programie to mowisz o alfie żyły ze swiatnik?

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebo18188 Zobacz post
    Z tym silnikiem 2.4 co nie dozyl 100tys po programie to mowisz o alfie żyły ze swiatnik?
    Być może teraz on jest jej właścicielem.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post

    Jednostka 2.4 to silnik, który (jeżeli chodzi o zastosowane materiały), niewiele różni się od 1.9 JTDm. Przy czym stopień wysilenia 1.9 JTDm to 79KM z litra pojemności. 2.4 JTDm przy 210 KM ma stopień wysilenia 87.5KM z litra pojemności. Niby nieduża różnica, ale gdyby chcieć tak samo "pociągnąć" 1.9 JTDm, to otrzymalibyśmy silnik o mocy 167 KM. Zaczynamy się więc zbliżać do bezpiecznej granicy potencjału tuningowego, przy założeniu, że silnik ma pozostawiony DPF.
    Jeżeli w 2.4 chcemy osiągnąć moc rzędu 240 KM - to oznacza 100 KM z litra pojemności. Przy 1.9 byłoby to 190 KM. A taka moc to już progi zbyt wysokie dla większości 1.9 JTDm 150KM.
    Jednostka 1.9 150 (zaznaczam SPRAWNA i prawidłowo eksploatowana) bez problemu znosi okolice 190ps czyli jak kolega napisał 100ps z litra przy bezpiecznym dla 1749vb doladowaniu tj 1.5bara.
    A przypadku 2.4 bardziej podatna na mody jest wersja 210ps należy jednak pamiętać że motory 5cio cylindrowe są bardziej obciążone termicznie. 240ps z 2.4 też jest możliwe i zaznaczam przy sprawnym motorze większego wrażenia na nim nie robi.
    Szczególnie w 2.4 zdarzają się problemy urwanych szpilek w głowicy trzymających kolektor z dwóch powodów - EGT tj zbyt wysoka temp spalin w następstiwe przegrzanie i tu uwaga zazwyczaj przez częste reaktywacje DPFu powodowane niesprawnym recyrkulatorem i klapami. Drugi powód w 2.4 to brak solidnej podpory pod turbo. Miałem sporo 200tek na hamowni i większośc nie trzymała parametrów - powód EGR, klapy, gnój w kolektorze oraz sam filtr. Ekstremalne przypadki przyturlały się z zatartymi sprężarkami (wirniki stały zarówno 1.9 jak i 2.4) przewody olejowe praktycznie niedrożne.
    Ad wytrzymałości klekotów fiata - mam pierwsze JTD 105 obecnie z przebiegiem prawie 490tyś km po modzie na 125ps i 290nm; dalej jeździ na syntetyku, turbo do zeszłego tygodnia było jeszcze oryginalne...
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

Podobne wątki

  1. [Brera] Nadkole z 159 do Brery
    Utworzone przez PHOENIX w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2015, 12:31
  2. 166 z kołami od Brery???
    Utworzone przez GrzesiuSiedlce w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-02-2012, 12:47
  3. [159] lustera brery do 159?
    Utworzone przez wujek_stunt w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 15:28
  4. [Brera] Kupno Brery
    Utworzone przez sskamilss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-10-2011, 06:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory