Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: obcierka - prośba o rady

  1. #1
    Natolin
    Gość

    Domyślnie obcierka - prośba o rady

    Witam,

    Wczoraj przez własną głupotę zrobiłem belli małe kuku. Jest to obcierka (o betonowy słup w garażu). Możecie mi poradzić co z tym zrobić? (we własnym zakresie).





    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Jak dla mnie to we własnym zakresie już nic tu nie zrobisz. Zdarte do podkładu, tylko szukać jakiegoś w miarę taniego lakiernika./

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie

    Trzeba by było widzieć to na żywo, ale mogę się założyć, że gdzieniegdzie miejsca gdzie to nie podkład tylko powierzchowne rysy lub kolor ze słupka. Jeżeli nie chcesz teraz tego malować możesz spróbować polerować. Powinno trochę zejść. Naszykuj papier ścierny wodny 2500, wiadro wody i dobra pastę polerską. Poleruj element z dużą ilością wody kolistymi ruchami, nie używając zbyt dużej siły. Element musi być cały czas mokry. Na koniec pasta polerska. Powinno trochę zniknąć, ale zapewne nie wszystko.

  4. #4
    Natolin
    Gość

    Domyślnie

    To co jest zółte i miejscami czerwone to kolory słupka.
    Czy powinna to być jakaś szczególna pasta polerska?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20120204135858201.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	48.7 KB
ID:	46027

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie

    Tempo i automax nie polecam.
    Jezeli masz troszke pieniążków do wydania, a i czasami lubisz polerować auto polecam z całego serca Imperial - hand glass do ręcznej polerki firmy 3M(są i do automatycznej. litr tego specyfiku kosztuje w granicach 65zł, ale jest bardzo wydajny. Wystarczy na koło 12-14 razy wypolerowania całej 156.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Zacznij od polerki.. Może się okazać że tragedii nie ma.. poza tym nic Ci to nie zaszkodzi a lakiernik będzie już kosztował..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Młody 25
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Gostyń wlkp.
    Auto
    Alfa romeo 156 2.0 - 155 KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    witaj kolego ja mialem identyczny przypadek i w tym samym miejscu przy swojej Belli wiec pojechalem do zakladu gdzie dorabiaja farby komputerowo i dorobili mi identyczna farbe w sprayu i delikatnie zmatowalem miejsce ktore przytarlem papierem wodnym o grubosci 2000 a pozniej odtluscilem rozpuszczalnikiem uniwersalnym ( Nie NITRO) a nastepnie delikatnie psiknalem sprayem ale caly czas kontrolujac ilosc farby i odcien. Po dwoch tygodniach spolerowalem ten element pasta polerska TEMPO oraz K2 i teraz nie ma sladu ze co kolwiek bylo przytarte i lakierowane. Jesli chcesz to pomysl o takim usunieciu tez obcierki - u mnie poskutkowalo pozdrawiam.

  8. #8
    Natolin
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki Koledzy za te wszystkie rady.
    Będę walczył i ew. pochwale się efektami.
    tylko jeszcze pytanka:
    - rozumiem że chodzi o normalny papier ścierny jaki dostane np. w obi? (grubość 2500 - 2000)
    - w sklepach motoryzacyjnych widziałem taki małe tubki z lakierami, czy to si nadaje do czegoś?
    - czy niska temperatura (w garażu ok 2-0 st C) nie będzie przeszkodą jeśli skuszę się na nałożenie lakieru po polerce ?

  9. #9
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    Narazie daruj sobie papier ścierny jak nie chcesz tego szpachlować i malować. Spróbuj to spolerować (tylko proszę Cię nie rób tego pastą Tempo - chyba że nie lubisz swojego samochodu). Jeżeli chcesz to wejdź na stronkę MX Nowicki. To sklep niedaleko Ciebie (Milanóek). Widziałem jak dobrali kolor do prawie nowego Maserati. Mają w ofercie zaprawki które w komplecie dostaniesz kolor i bezbarwny (w buteleczkach jak dziewczyny mają lakiery do paznokci) do tego zestaw papierków i patyczków do zaprawek. Jeżeli masz oryginalny kolor to wystarczy że podasz im nazwę i Ci dobiorą. Nie jestem żadnym ich przedstawicielem ale nieraz kupuje u nich kosmetyki do samochodu i udzielają się również na forum o detailingu więc ich polecam.
    Temperatura jak dla mnie za niska. Nie tylko jak na malowanie i na polerowanie. Na polerkę musi być conajmniej 17*C inaczej pasta się roluje i pad zapycha (nie mówię tu o Tempo).

  10. #10
    Krolik
    Gość

    Domyślnie

    najpierw zobacz czy nie masz przetarcia do blachy, bo jak jest to odrazu zaprawka a nie polerowanie na mokro bo po zimie bedziesz mial po blotniku.

Podobne wątki

  1. 159 z Lublina, prośba o rady
    Utworzone przez Mokatte w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-08-2014, 20:39
  2. Zakup AR 147 - prośba o rady
    Utworzone przez Zenon w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 11-05-2014, 10:20
  3. Mito dla kobiety, prośba o rady/ pomoc w kupnie
    Utworzone przez KarolinaS w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-01-2013, 18:16
  4. Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 21:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory