Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Zakup AR 156 2,4JTD 1998 r. Prośba o pomoc

  1. #1
    sargal
    Gość

    Domyślnie Zakup AR 156 2,4JTD 1998 r. Prośba o pomoc

    Witam po długim rozstaniu, tak długim że zapomniałem danych dostępowych do mojego konta stąd też nowe

    Byłem szczęśliwym (nie zbyt) posiadaczem AR 155 1,8 TS teraz mam okazje zakupić za niewielkie pieniądze od kolegi belle 156 z silnikiem Diesla 2,4 JTD kolega zakupił ją 2 lata temu i od tamtej pory zrobił w niej nowe sprzęgło wymienił przód zawieszenia oraz klocki hamulcowe czyli nie wiele lecz piękna spisywała się dobrze a problemów z nią większych jakiś nie miał... sunia ma przebieg 280 tyś. km więc chyba niezbyt dużo jak na taki silnik...

    Moje pytanie brzmi co należy w pierwszej kolejności w niej wymienić aby w najbliższej przyszłości nie puściła mnie z torbami ?

    Poprzedni właściciel zmieniał rozrząd od tamtej pory ma niby przejechane 45 tyś. km kolega który sprzedaje ją jest ufny ja już sporo mniej więc stwierdziłem że wymiana rozrządu to priorytet i będzie wymieniony w ciągu 2 tygodni od zakupu.

    Powiedzcie mi szczęśliwcy co powinienem wymienić i zwrócić uwagę aby cieszyć się jazda a nie psioczyć i nie wracać do jazdy tramwajem Nigdy nie miałem styczności z klekocikiem będzie to mój pierwszy raz... wiem że to Alfa i tu wszystko może się zdarzyć ale wiem też że jak się nie dba o auto to się psuje to tak jak z kobietą... jak nie spełnisz jej oczekiwań ona również Cię zawiedzie Mała nie będzie sięraczej męczyć będzie w 90% służyła na dojazdy do pracy (5km. w jedną strone) a 2-3 razy w roku będzie musiała dowieść mnie z Gdańska do Opola czyli jakieś 500-600 km...

    Od pary tygodni rozmyślałem czy wsiąść jakiegoś TS i zgrzeszyć czyli zagazować (1.8) czy szukać 2,4 JTD fakt że kolega wyjeżdża z kraju i nie chce maleńkiej zostawić bez opieki przekonał mnie do wyboru 2,4JTD



    NAjważniejsze
    Panowie jeszcze jedna sprawa powyżej 3 tys. obrotów silnik opada z sił tzn. obroty spadają trzeba wbić niższy bieg i od nowa go kręcić to jedyny mankament tego auta pojawia się to na biegach 3 4 i 5 kolega wspomniał coś o dziurze w intercooler`ze czy to możliwa przyczyna ?
    Ostatnio edytowane przez sargal ; 19-03-2013 o 22:15

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Londyn
    Auto
    .
    Postów
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał sargal Zobacz post
    Mała nie będzie sięraczej męczyć będzie w 90% służyła na dojazdy do pracy (5km. w jedną strone) a 2-3 razy w roku będzie musiała dowieść mnie z Gdańska do Opola czyli jakieś 500-600 km...
    Czyli własnie będzie sie męczyć - na takie przebiegi diesla odpuść bo szybko go zajedziesz. 5km to on się nawet nie rozgrzeje. Ten brak mocy takze jest dość niepokojący. Moim zdaniem daj ja jakiemuś zaufanemu mechanikowi do obejrzenia przez zakupem...

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Zafira b 1.9 120
    Postów
    195

    Domyślnie

    Ten brak mocy to pewnie przepływomierz. Odłącz i zobacz jak auto jeździ. Na luzie powyżej 3tys. pewnie też się nie kręci.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kandy
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS '08r
    Postów
    416

    Domyślnie

    Jak dla mnie to przy takim przebiegu nie opłaca Ci się brać diesla, bo cały czas będziesz jeździć na zimnym silniku co nie dla niego jest zdrowe. Lepiej kup benzyniaka i jeśli byś miał zbyt duże koszta utrzymania to dopiero wtedy zagazuj. Pamiętaj o tym, że zwrot instalacji gazowej następuje po ok 20-30tys km (w zależności od ceny instalacji).

Podobne wątki

  1. Zakup AR 2.4JTD - proszę o opinie oraz pomoc
    Utworzone przez ecol w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-07-2014, 18:19
  2. Zakup MiTo 1.4 155KM - full opcja, PROŚBA O POMOC.
    Utworzone przez cosiestalosie w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 11:26
  3. [156 2,4JTD 98r] Zakup wtryskiwaczy
    Utworzone przez mku1980 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 20:37
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 09:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory