Strona 2 z 27 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 264

Temat: Alfa Romeo 166

  1. #11
    zdziba
    Gość

    Domyślnie

    Mówiąc Krótko , Chcesz Alfa Romeo, musisz mieć jaja)( albo ikrę, jak kto woli))
    A jeśli nie czujesz się na siłach , zmień upodobanie )

  2. #12
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    Gratuluje narzeczonej kobieta wie czego chce. Aha i jeszcze jedno nie kupuj 156 (bez urazy posiadacze 156-tek) 166 to bajka , ja w swojej mam tera zawiehe do roboty a mimo to bajka . Wyposażenie i luksus kosmos , nagłośnienie jak sali kinowej . W środku jak w bolidzie , styl , szyk i elegancja. Natępną wciągam po lifcie jak uzbieram pieniążki . Polecam gorąco.

  3. #13
    ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD, Mazda CX-7 2,3
    Postów
    402

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrado
    bulkasz napisał/a:
    aktualnie sie skupiam na szukaniu odpowiedniej, na razie same 156 mi sie trafily ale jestem troche podłamany stanem:/


    Zacznij kolego szuakc powyzej 15.000
    Ja szukałem 156 i ostatecznie znalazłem- w sumie coś ok. 18tys. mnie kosztowała i mówiąc prawdę, po tym co oglądałem wcześniej(ok. 10 sztuk 1999 i 2000, 1,9 i 2,4), to z całą odpowiedzialnością muszę powiedzieć, że poniżej tych 18tys. to szanse znalezienia samochodu "do jazdy" sa znikome ;//
    Alfa Romeo GT 1,9JTD, Mazda CX-7 2,3,

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    słuchaj jeśli się wahasz to przeczytaj tego posta http://www.forum.alfaholicy.org/topi...ic-vt14316.htm
    w zasadzie kawałek o tym jak zakochałem się w alfie i obejrzyj filmik do którego link znajdziesz właśnie w tym poście.

    jesli już przeczytasz i nadal będziesz się wahał to odpuśc i kup sobie VW Passata kombi diesla. Zyskasz respekt tych wszystkich kolesiów którzy ci mówią o fatalnej alfie.
    To nie ważne, że w środku będziesz miał zamiast pięknie zaprojektowanej konsoli - parapet na pelargonie na którym idealnie trzyma się kurz. Zyskasz również pięknie na niebiesko świecące zegary Fotele w tej niemieckiej fortecy będą miały idealne trzymanie boczne ponieważ już się ubiły a metalowy stelaz bedzie podtrzymywał twoje idealnie w nim ułożone ciało. Złuszczająca się gumowa czarna farba z wszystkich przełączników będzie tworzyła piękne nowe podświetlane wzory.
    Ponadto stuki z zawieszenia nie będą ci przeszkadzały. inne usterki tego auta też będziesz przemilczał i nie przejmował się nimi. To jest domena VW, AUDI i BMW wlaściciele nie rozmawiają o usterkach. Wszystkie naprawy nazywają się eksploatacyjnymi. Podczas gdy w alfie przepalenie żarówki to udręka, stukające zawieszenie to fatalna włoska robota która nie wytrzymuje na polskich drogach i musisz na nie bluzgać.

    Poważnie mówiąc to tak jak kiedyś już pisałem - wszystko co zepsuje ci się kiedykolwiek w alfie będzie NIEMIECKIE, siemens, bosch, zachs, zf itd

    Ponadto musisz zastanowić się czy STAĆ cię na alfę 166. VW to auto dla ludu, stoją ich dziesiątki na szrotach a dostępnosc do używek i części tanich nowych jest ogromna.
    Alfa to samochód zaprojektowany dla osiągnięcia maksymalnej przyjemności z jazdy ale nic za darmo. Oryginalne części są drogie a podrobki na rynku mają kiepawą jakość. Dlatego 95% spotkanych przez ciebie Alf z ogłoszeń będzie w stanie agonalnym bo porzedni właściciele dojeżdzali je do końca i jak już alfa wymaga wymiany zawieszenia amorów spręzyn lub coś innego padło to je sprzedają.

    jedno jest pewne kiedy uda ci się zakupić alfę w dobrym stanie i sam o nią zadbasz to ona odda ci z nawiązką pozytywne emocje. Pokochasz ten samochód i przy następnej zmianie będziesz już myślal tylko o alfie. Jeśli wcześniej Koledzy nie odwrócą się od ciebie bo nie kupiłeś VW Passata

  5. #15
    bulkasz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrado
    Cytat Napisał bulkasz
    aktualnie sie skupiam na szukaniu odpowiedniej, na razie same 156 mi sie trafily ale jestem troche podłamany stanem:/
    Zacznij kolego szuakc powyzej 15.000

    o tym doskonale wiem, nic dobrego za darmo sie nie dostanie
    jednak cena wcale nie gwarantuje jakosci, ogladalem na razie kilka sztuk i samym stanem w srodku mnie zniechecily, oraz totalna niewiedza sprzedajacych

  6. #16
    csscss
    Gość

    Domyślnie

    hehe. blacharka do bani. Wiedza Twoich Doradów opiera się na bardzo dawnych faktach . Tak samo można powiedzieć o VW. nie kupuj bo silnik z tyłu i zimą zarzuca.

  7. #17
    arczimi
    Gość

    Domyślnie

    Odpowiem tak,Dałem robić sobie konserwację i okazało się,ze trzeba zrobić pięć łatek (podwozie i nadkola). Części do AR166 są bardzo drogie ale to jest segment aut klasy wyższej. Ja jestem biedny więc kupiłem 156. Rocznik 1999 za 14,500 i dopieściłem ją kwotą ok. 3500zł. Więc wiesz co cie czeka. A teraz jeszcze módl się o w miarę zadbany egzemplarz bo alfa nie wybacza..I to każda alfa. Co śmieszne mnie również do kupna belli namawiała żona..

  8. #18
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelboru
    Witam
    Noszę się z zamiarem kupna "nowego" wozu.
    Wspólnie narzeczoną wybraliśmy już konkretnie Alfe 166 lecz pojawiło się dużo wątpliwości, gdyż każdy odradza mówiąc, że ,a to zawieszenie, a to blacharka do bani(żaden z nich nie miał nigdy alfy)
    Proszę o jakieś rady czy warto kupić, a jeżeli tak to na co zwracać szczególną uwagę i jaką wersję silnikową
    Ja mam 164 z roku 94ego i zero korozji. Także "znafcy" opierają swoją wiedzę o mitologię. Zaiweszenie to wielowahacz, a jeśli chcesz pancerne zawieszenie to kup Ładę- one mają wspólną płytę podłogową z T34.

    Jeśli mam Ci doradzic silnik- jak dużo jeździsz to diesel, jak mało jeździsz to V6. Jeśli cenisz sobie przyjemnośc z jazdy(np wkurza cię charakterystyka ropniaka) to bierz V6. Twin Spark to za mało na ten samochód. A jak przeraża Cię koszt ubezpieczenia za 2.5 i 3.0 to były jeszcze 2.0 V6 Turbo- tylko trzeba chwycic zadbaną, albo dla św. spokoju na sam przód sprawdzic turbinę. A co do diesli, to jak w każdym HDi, Dti, TDI i CDI- Turbina, koło dwumasowe i jak jeżdzone na syfie to wtryskiwacze.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  9. #19
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiergloo
    jeśli chcesz pancerne zawieszenie to kup Ładę- one mają wspólną płytę podłogową z T34.
    i tu sie mylisz. Zawieszenie mocarne, ale juz plyta malo sztywna. Szczegolnie po paru latach. To ekologioczne auto, ulega biodegradacji w 10 lat.
    Wiem, co mowie. Z czlogiem niewiele ma wspolnego.

  10. #20
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał adasco
    i tu sie mylisz. Zawieszenie mocarne, ale juz plyta malo sztywna. Szczegolnie po paru latach. To ekologioczne auto, ulega biodegradacji w 10 lat.
    Wiem, co mowie. Z czlogiem niewiele ma wspolnego.
    Z T34 i tak ma wiele wspólnego- bo gdyby nie rzygający olej z silnika T34 to i tego żelastwa nie miało by co zakonserwowac. (no wiadomo kadłub, wieża gdzie warstwa żelastwa jest najgrubsza trzeba kilka lat więcej, ale nieco mniejsze osłony i elementy zżera również szybko) A mówiąc o "wspólnej" płycie miałem na myśli zawias.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory