Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Subwoofer w Alfa ROmeo 156 sedan

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Okolice Olsztyna
    Auto
    156 sedan 1,9
    Postów
    97

    Domyślnie Subwoofer w Alfa ROmeo 156 sedan

    Witam.
    Aktualnie w aucie posiadam subwoofer z głośnika 30cm lecz bas z niego uzyskiwany już mi się znudził. Jest mocny ale za wolny. Wpadłem na to, żeby kupić jakiś mniejszy, 20cm głośnik (lub dwa) aby uzyskać przyjemniejszy i szybszy bas.
    Moje pytanie.
    Czy w tej alfie bas głośnika o mocy 150-200w rms i 20cm średnicy da rade przebić się do kabiny przez tylną kanapę? Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

  2. #2
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD
    Postów
    6

    Domyślnie

    Ja mam w sedanku 156 subwoofer 30 cm. Miałem problem, bo głośnik wielki, mocny JBL jak bagażnik był otwarty to dawał czadu, ale w środku lipa. Zdjąłem wygłuszenie to z pod półki gdzie są tylne głośniki, tam były pianki wygłuszające - wywaliłem je. Ta operacja rozwiązała problem. Teraz mi basik wali aż lusterko wsteczne drży! Pomimo że wzmacniacz mam ustawiony tylko na 65 % mocy.
    Pozdrawiam!

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Wg. Mnie optimum to by bylo jakies 10 cali - czyli 25cm.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jbkobziak
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rząśnik
    Auto
    AR 156 2.4 JTD CF2 136KM Cosmo Blue
    Postów
    276

    Domyślnie

    Zamkniętego głośnika 25 cm (Powerbass s-10) w środku Alfy ledwo co słyszłam. Powiedziałbym uzupełniał pasmo delikatnym basikiem. Musisz szukać jakiegoś jakościowego 25 cm subwoofera o mocy około 400 W. Pewnie coś takiego byłoby najlepszym rozwiązaniem oczywiście wg. mnie. Obawiam się, że 150 W się nie przebije do kabiny, bo jest dosyć dobrze oddzielona od bagażnika.

  5. #5
    Rafal2222
    Gość

    Domyślnie

    Otwórz podłokietnik (jeśli masz) w tylnej kanapie i odwróć głośnik membraną do wnętrza. Nieporównywalnie lepiej sobie radzi, bagażnik przy tym tez mniej dudni od basu.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Ozzzi
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Modliborzyce/Janów Lubelski. LJA
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2000 Była, Teraz Alfa Romeo 156 1.8TS Sportwagon FL, Opel Astra G OPC
    Postów
    428

    Domyślnie

    A jak by grały głośniki basowe 16 w np tylnych drzwiach podpięte nie prosto z radia tylko od wzmacniacza który ma przyłącze na sub? nie widzę sensu wożenia tuby która zawala pół bagażnika a efekt marny..

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar luniuu
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Strzelce Op.
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 1.8 TS
    Postów
    129

    Domyślnie

    Przy dobrze wytłumionych drzwiach, odpowiednich głośnikach i wzmacniaczu nie powinno być źle. Sam w Gtv mam mid-woofery z zestawu Helix Dark Blue w tylnej półce pod wzmacniaczem cięte na bodajże 120Hz i nie ma najgorzej.

    Ale dziwi mnie, że Powerbass S-10 był ledwo słyszalny, sam miałem ten głośnik w skrzynce zamkniętej i bardzo fajnie się sprawował... Pod czym był podpięty ??

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Okolice Olsztyna
    Auto
    156 sedan 1,9
    Postów
    97

    Domyślnie

    Kupiłem kilka dni temu lepszy jakościowo a także pod względem mocy głośnik Vibe Space 12, gra mocno i dość ładnie lecz tylna półka drży od basu. Spróbuję wyłożyć jakąś gąbką przestrzeń między blachą nad bagażnikiem a poszyciem na niej. Jak poszycie jest przymocowane? Tylko te zatrzaski przy zagłówkach? Żadnych śrubek? Bo oglądałem (na razie jest za zimno żeby grzebać) i widać tylko spinki z przodu.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wasyl
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 2002
    Postów
    490

    Domyślnie

    Ja jestem bardzo zdziwiony waszymi opiniami, ze trzeba woofery "czterystuwatowe" bo mniejsze sie nie przebija. Mam jbla 250 watowego i sieje on spustoszenie w kabinie bez trickow z otwieraniem podlokietnika.

    Jesli chcesz szybszy bas to tylko skrzynka zamknieta. W poprzedniej Alfie (155) kombinowalem z wooferem. Kupilem Infinity kappe 30cm, nie pamietam modelu, chyba nie perfect ale reki uciac nie dam. Byl to model ze srebrna membrana. Mianowicie zbudowalem skrzynke w oparciu o wyliczenia z programu winisd. Chcialem zeby naprawde nisko to schodzilo. Skrzynka spora prawie 40l i tunel bass reflex jakies 60cm, 30 bylo poza skrzynka Bas byl niesamowity, fenomenalny do muzyki typu rap. Schodzil tak nisko ze sie tego nie slyszalo lecz czulo. Niestety przy szybszej muzyce bas taki jest rozlazly i przeciagniety, jednym slowem nieprzyjemny. Od tamtej pory nie kombinuje, mala skrzynka zamknieta.

  10. #10
    N...SALTO
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasyl Zobacz post
    Ja jestem bardzo zdziwiony waszymi opiniami, ze trzeba woofery "czterystuwatowe" bo mniejsze sie nie przebija. Mam jbla 250 watowego i sieje on spustoszenie w kabinie bez trickow z otwieraniem podlokietnika.

    Jesli chcesz szybszy bas to tylko skrzynka zamknieta. W poprzedniej Alfie (155) kombinowalem z wooferem. Kupilem Infinity kappe 30cm, nie pamietam modelu, chyba nie perfect ale reki uciac nie dam. Byl to model ze srebrna membrana. Mianowicie zbudowalem skrzynke w oparciu o wyliczenia z programu winisd. Chcialem zeby naprawde nisko to schodzilo. Skrzynka spora prawie 40l i tunel bass reflex jakies 60cm, 30 bylo poza skrzynka Bas byl niesamowity, fenomenalny do muzyki typu rap. Schodzil tak nisko ze sie tego nie slyszalo lecz czulo. Niestety przy szybszej muzyce bas taki jest rozlazly i przeciagniety, jednym slowem nieprzyjemny. Od tamtej pory nie kombinuje, mala skrzynka zamknieta.

    Zwykly stereotym ktorym nie ma sensu sie kierowac... Kazdy glosnik ma scisle okreslone poprzez parametry T-S obudowy i to pod te parametry trzeba obliczac rodzaj obudowy jej pojemnosc i ewentualnie strojenie. Jest wiele glosnikow ktore w skrzynie closed nie zagraja a mam kilka ktore doslownie nie graja bo producent odradza takie skrzynie.

    Co do 156 w sedanie to nie widze problemu zeby sie przebic do kabiny , pytanie oczywiscie czego ktos oczekuje czy poprostu bezsensownego dudnie nia , przewagi basu przy rownowagi tonalnej , jezeli tego ostatniego ( czyli slucha muzyki ) to mysle ze STX 8' w skrzyni 25litrow Br ze strojeniem na 30-32Hz przebije sie bez problemu i zagra szybko do tego nisko zejdzie jak na tak mala powierzchnie membrany i to do tego wszystkiego jest tak tani ze mozna sobie go posluchac bez ryzykowania pieniedzy... Jezeli kasy chcesz wiecej przeznaczyc to oczywiscie znajdzie sie cos innego ale dla mnie STX w klasie subow nowych do 300zl jest w czolowce

Podobne wątki

  1. AR 159 sedan Dodatkowy Wzmacniacz i Subwoofer
    Utworzone przez Dacex w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-01-2015, 23:39
  2. [Sprzedam] Skrzynie, subwoofer w boczek bagażnika - ALFA 156 sedan
    Utworzone przez RogerIZ28 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-11-2014, 15:28
  3. 159 Sedan - jaki subwoofer?
    Utworzone przez Diwad w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-11-2014, 12:14
  4. Oryginalny subwoofer Bose 156 sedan - podłączenie
    Utworzone przez Marcino20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2013, 23:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory