Czy znacie miejsce, gdzie w Poznaniu można usunąć klapy wirowe w kolektorze ssącym 159 1.9 16V? Kolektor plastikowy, po lifcie.
Swoję AR serwisuję u Piotra Nagórskiego, ale nie wiem czy jako ASO robi coś takiego ;)
Printable View
Czy znacie miejsce, gdzie w Poznaniu można usunąć klapy wirowe w kolektorze ssącym 159 1.9 16V? Kolektor plastikowy, po lifcie.
Swoję AR serwisuję u Piotra Nagórskiego, ale nie wiem czy jako ASO robi coś takiego ;)
Moze akurat zrobia u Nagorskiego, sprawdz tez u Maruniaka na Leborskiej.
jutro jestem u Nagórskich to zapytam, a jak nie robi to sprawdzę Muraniuka, dzięki
Tuneforce robi regenerację - ze strony wynika, że 899 zł za wszystko: http://www.dpfserwis.pl/55_Regenerac...or%C3%B3w.html
nie lepiej wymienić na zwykły kolektor od 156 ? taniej i pewniej
byłem, nie robią już regeneracji, tylko wywalają i spawają, 900zł
Mam mechanika w Poznaniu co wywala klapy z kolektora.Robota 500zl.Ja jestem zadowolony alfa zreszta tez :-) Jak ktos chce moge dac nr na priv
czy aby na pewno?
byłem u Was, pytałem, nie było to takie oczywiste...
Trochę OFT , ale ciekawi mnie czy ktoś tego używał :
http://www.ebay.ie/itm/ALFA-159-2-4-...item2a4a69a349
i czy można to zrobić bez zdejmowania kolektora, choć zapewne nie da się wyjąć klapek przez górny otwór...
Pozdoro
Chyba to kupie i przećwicze to na swoim kolektorze
A ja zamówiłem tutaj: https://tafmet.pl/81-zaslepki-kolekt...lfa-romeo-saab
Wczoraj wyczyściłem kolektor jutro montuję kapsle i po temacie.
troche odkopuje, czy te zaślepki pasują na kolektor plastikowy ? Wystarczy zaślepić od góry, czy od spodu kolektora po usunięciu klapek tez zostają jakieś dziury ?
sprzedawca odpisał mi, że pasują wyłącznie do aluminiowego :(
Usunąłem 2 tygodnie temu klapy w swoim 2.4. W stosunku do 1.9 to zabawy jest więcej z demontażem. Jak ma się dostęp do ślusarza, albo przynajmniej wiertarki stołowej i odpowiednich gwintowników to robota idzie szybko. Kupiłem korki 18x1.5 skręciłem na kleju, a pomiędzy podkładka z uszczelką wewnętrzną i nie ma bata by jakiś przedmuch tam kiedykolwiek powstał :P
Sądziłem, że moje klapy są jeszcze ok, ale jak kolektor miałem już na ręku to zdanie szybko zmieniłem. Klapy miały ruch osiowy, a jak je oddzieliłem od prowadnic to te same wypadły z gniazd, z otworu zrobiła się fasolka. Na szczęście wystarczyło rozwiercić na 16,5 oraz nagwintować :) Kolektor oczywiście alu.
Poprawiła się kultura pracy i reakcja z dołu. Wstawiłem pełną zaślepkę na EGR i zniknął efekt falowania przy rozpędzaniu się z niskich obrotów.
Metody z kapslami bez fizycznego ich umocowania jakoś mnie nie przekonuje ;)
squadracorse podałbyś mi namiary na tego Twojego mechanika od kolektora dolotowego?? Pisałem na PW ale nie wiem czy ta wiadomość do Ciebie dotarła.
ja usuwalem klapy u Nagorskiego, dwa dni i gotowe,a z efektu jestem zadowolony,rozwiazalo to problem z ""porannym"" rozruchem,