Witam, mam pytanie czy 159 1.9 16v ma chłodnice egr?
Printable View
Witam, mam pytanie czy 159 1.9 16v ma chłodnice egr?
Powina mieć chodż są zestawy do pełnego usunięcia
Hm, mam 159 1.9 16V 2006r. i nie mam tej chłodnicy, wyglada jakby jej oryginalnie nie było
A masz EGR
Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka
Tak, mam EGR
Poszukaj na połączeniu skrzyni z silnikiem .Jest dość widoczna. Albo wpisz w Google
Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka
Popatrz na kolektor wydechowy. Z jego prawej strony z górnej części wychodzi polerowana rurka i idzie prawą stroną silnika, gdzie trafia do szerokiej puszki - to jest właśnie chłodniczka EGR - wpada do niej również przewód układu chłodzenia.
Chłodniczka wygląda tak:
Załącznik 252873
Dzięki wielkie, mam.
Orientuje się ktoś czy można ominąć przepływ przez tą chłodnice poprzez połączenie ze sobą tych przewodów z płynem? Egr mam zaślepiony i usunięty programowo.
Można. Ja prawie to zrobiłem :) jedyny problem to różna średnica obu króćców. Jeśli mnie pamięć nie myli to coś w rodzaju 19 i 21 mm. Można spróbować z wężem 19 mm, powinien dać się naciągnąć. Albo kupić redukcję w hydraulicznym i wtedy dwie średnice węży.
Do tego oczywiście zaślepka w kolektorze wydechowym. Pasuje taka jak do EGR, trzeba tylko "uszy" rozciąć, bo średnica otworów na śruby nieco większa.
A czy trzeba zaślepiać z kolektora?
Sytuacja jest taka że mam przedmuchy spalin do układu chłodzenia, chciałem usunąć pierwszy najprostszy element który to może robić, auto nie kopci totalnie nic, nie straciło mocy pali idealnie więc tak mi przyszła na myśl ta chłodnica