Witam posiadam Alfinkę 1.8 144ps i mam problem jak jest zimna przewaznie rano to czasem nie che odpalić. Okazuje sie ze jak ja popchne 4-5 m wystarczy ze przekreci wałem to bez problemu odpala w czym problem?
Printable View
Witam posiadam Alfinkę 1.8 144ps i mam problem jak jest zimna przewaznie rano to czasem nie che odpalić. Okazuje sie ze jak ja popchne 4-5 m wystarczy ze przekreci wałem to bez problemu odpala w czym problem?
Jak bedziesz ją pchał to założysz niedługo temat o zerwanym pasku rozrządu
To może być wszystko. Jak miałem ostatnio problemy z odpalaniem na zimnym to winny był czujnik wału, no ale wtedy na popych nie próbowałem.
Póki co zmierz rezystancję czujnika wału. powino być ok. 870 ohmów. Jak będziesz miał dużo więcej, np. 1250 jak ja miałem, to czujnik do wymiany.
Oczywiście zakładam, że układ zapłonowy masz sprawny, świece, kable, cewki, wszystko czyste, aku OK i rozrusznik kręci dobrze.
Możliwe dwa warianty. Jeśli na popych pali na dyk to padnięty rozrusznik i dobry akumulator lub dobry rozrusznik i padnięty akumulator(objawy słabo kręci ale brak prądu aby cewki zapłonowe dały iskrę).
Rozrusznik kręci jak najęty, akumulator nowy kupiony w lato.Jak włożę bieg i odpalam samochód cięgnie wiec napewno kręci, problem w tym ze nie odpala!!!
Jest iskra zaznaczam iz bywa tak ze odpala bez problemu a czasem lipa.
Skoro rozrusznik kreci, jest iskra to pozostaje układ zasilania (wg mnie przynajmniej) może immobilizer blokuje Ci w jakiś sposób? Świeci Ci się coś na tablicy czy wszystko tak jak powinno być? Na tą chwilę jeśli nie ma błędów w ECU (a domyślam się ze sprawdziłeś) to może czujnik wału tak jak któryś z kolegów napisał wyżej.
PS. Silnikiem kręci ale nie chce zaskoczyć o ile dobrze zrozumiałem?
A czy pomierzyłeś już ten czujnik wału, jak radziłem?
dołączę się, ar 156 1.8 106kw,jak jest taka pogoda ciapa i wilgoć,zawsze na fiatecuscan pokazuje błąd wałka korbowego,jak usuwam jest jakiś czas ok do następnej zimy.Od wczoraj ma problem z odpaleniem ,przy jeździe gaśnie,po podpięciu pod kompa,wyskakuje błąd U1600 soc z immobilizerem,cytat Anomalny dotyczące klucz elektroniczny funkcja immobilizera ECU. Klucz elektroniczny ECU nie otrzymał kodu klucza lub kod nie jest wśród nich pamięć. Możliwe przyczyny: 1) klucz nieoryginalne lub łamane 2) anteny cewka zapłonu odłączony lub uszkodzony 3) Elektroniczny klucz dostaw ECU powodem tego błędu jest, że ECU otrzymał nieprawidłowy sygnał z czujnika. Błąd nie zostanie wykryty teraz, ale jest on przechowywany w pamięci. Wyczyść kodów błędów, i obserwować w przyszłości wygląd ten sam błąd. Światło ostrzegawcze Panel został aktywowany w tym winy.Moze masz to samo ,raz już tak miałem odpaliłem dopiero z drugiego kluczyka,a jeszcze ,była jakaś sekwencja takiego odpalania,jak zwalczę ten nowy problem opisze-nie pchaj to nie maluch koledzy maja racje
---------- Post dodany o godzinie 19:48 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:34 ----------
Teraz moje pytanie,bateria w kluczyku ma coś wspólnego z immobilizerem,możne gdy jest słaba nie daje odpowiedniego sygnału do ecu,a wrócę jeszcze z tym odpalaniem było tak ze cofałem kluczyk w pozycje mar jakaś sekwencja była na naszym forum i do dziś jest dobrze ,tez nie odpalał a na wyświetlaczu nie było nic niepokojącego spróbuj drugim kluczykiem
bateria w kluczyku nie ma nic wspólnego z immobilizerem, tylko z alarmem i c. zamkiem (jeśli taki jest zainstalowany), więc nawet bez baterii samochód będzie odpalał bez problemu
W Ecu zero błedów, gdzie znajduje sie czujnik wału?
- to ta brązowa wtyczka,
--
http://img260.imageshack.us/img260/7830/m155ecu.th.jpg
A po kabelku dojdziesz do czujnika - głęboko pod rozrusznikiem.
Znalazłem czujnik z poprzedniego silnika opornośc 927 omów, ten co jest zamontowany nic nie pokazuje null.Wymieniłem od tygodnia pali bez problemów