Witam. Około 3 tys. km temu wymieniłem katalizator w mojej 147 1.6 TS ponieważ był on już w rozsypce i wywalało błąd. Niestety na nowym katalizatorze po tych 3 tys. zaczęło pokazywać ten sam błąd. Macie jakieś pomysły co robić ?
Printable View
Witam. Około 3 tys. km temu wymieniłem katalizator w mojej 147 1.6 TS ponieważ był on już w rozsypce i wywalało błąd. Niestety na nowym katalizatorze po tych 3 tys. zaczęło pokazywać ten sam błąd. Macie jakieś pomysły co robić ?
Jaki to błąd?
Taki :
P0420 Katalizator 1 - wysoki sygnał, krytyczny, lampka się świeci
Wg. mnie powinieneś zacząć od sprawdzenia sond lambda - w dziale 156 jest temat o diagnostyce lambd w ME7.3.1
Lambda była już wymieniana jakieś 500 km przed wymianą katalizatora bo wtedy mi błąd na niej wywalało. Wsadziłem Boscha więc raczej nie jest możliwe żeby padła.
załóż tulejkę dystansową na lambde
Też już była i efekt jest taki że pojawienie się kontrolki opóźnia się o jakieś plus minus 50 km.Jak wymieniałem sondę to pamiętam że na jednym kablu coś było nie wiem co owiniętego taśmą izolacyjną, ale wyrzuciłem wszystko bo nie sądziłem że to do czegoś podobne. Macie jakieś pomysły ?
A jaką miałeś tulejkę prostą czy kątową. U mnie jak kupiłem Alfe też ten błąd mi wywalało p0420, okazało się ,że nie było kata. Najpierw założyłem tulejkę prostą, nic to nie dało. Potem założyłem(wspawałem) kat uniwersalny JMJ, ale po jakimś czasie znowu miałem błąd p0420. Następnie zastosowałem tulejkę kątową i jest jak na razie spokój. Jak nie było kata sondy przed katem jak i za katem pracowały tak samo. Po prostu nic spalin nie oczyszczało. Po zastosowaniu kata i tulejki sondy juz inaczej pracują. Za katem bardziej oscyluje przy niższych voltach na wykresie.
- bład P0420 to niska efektywność katalizatora.
- należy programem alfadiag sprawdzić czas i temperaturę nagrzewania katalizatora oraz gazów wydechowych.
- poniżej zrzut z logu auta z tym samym blędem, katalizator nagrzewa sie od temperatury - 55 st C, powinien od + 50 st C.
--
--
Ja mam prostą. W poniedziałek zdiagnozuje kat i dam znac co i jak.
Kolego a zobacz w jakim stanie masz łącznik elastyczny. Może Ci to w czymś pomoże, mnie też męczy dokładnie ten sam błąd, ostatnią sondę też wymieniłem na Bosha, robiłem różne pomiary. Na razie przestałem z tym walczyć. Możliwe że mam coś z katalizatorem, ale ostatnio przy serwisie klimy zrobili mi przegląd i powiedzieli że łącznik elastyczny jest w nie najlepszym stanie. Wykombinowałem sobie, że może jak jest nieszczelny to wpuszcza lewe powietrze i stąd sonda ma odczyt o złym składzie mieszanki. Na razie się nie wypowiem czy to na pewno to. Za jakieś 2 miesiące będę wymieniał olej, filtry itp i wtedy przy okazji mechanik mi wymieni ten łącznik. Po wymianie skasuje błąd i zobaczę czy to to :)
Znalazłem na allegro:
http://moto.allegro.pl/zlacze-elasty...238299440.html
- w tym silniku na 100 % ma dwie sondy wąskopasmowe, napięciowe.Kod:W tym silniku na 90% masz 3 lambdy.
Łącznik elastyczny już miałem wymieniony jest w porządku był wymieniany bo miał dziurę już dawno.
Tak mam tylko 2 sondy, jedna przed a druga za katem.
Wczoraj stało się coś nieoczekiwanego. Kontrolka od sondy zgasła, błąd sam się wykasował tylko to spalanie :mad: średnie powyżej 10l a już niecałe 200 km przejechałem. Na pierwszych 2 biegach chwilowe nie schodzi poniżej 25 l.
ja mam dziurawy łącznik elastyczny autko pierdzi ... katalizatora nie mam i żadnych błędów sądy są 3 dwie zaraz przy kolektorze wydechowym a 3 za katem pod autem
- i jak ta diagnostyka katalizatora.
Jeszcze nie zrobiłem bo mi brat na studia wziął laptopa, wieczorem kumpel wpadnie to podłączymy i dam znać.