Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Temat: 156 Kompressore by Krusz

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    squish band tak zwany
    Martin z deltaparts zwracał mi na to dość mocno uwagę,
    raz po to żeby prawidłowo obrobić głowicę,
    dwa po to żeby odstęp od denka glowicy byl "odpowiedni" poprzez dobranie także odpowiednio wysokiej uszczelki
    trzy tak zostały dobrane tłoki

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    EGT może być w normie a i tak Ci tłok popłynie - po prostu na te tłoki było to już za dużo koksu.
    Pamiętaj, że EGT ze stukiem ma niewiele wspólnego. A nawet jak masz stukowe to EGT może być niższe, bo odpala część mieszkani wcześniej niż następuje zapłon. Na focie tłoka wyraźnie widać masakryczną ilość stukowego w postaci małych kropek - jak by ktoś igłą łupał.
    IMHO okolice 200 są do ugrania na fabrycznym tłoku, jak by obniżyć CR do 8.5 to może i więcej, tłoki z 'nadmiarem koksu' raczej by miały tylko wyłamane półki, a tutaj widać 'knock erosion' (erozja stukowa? Nie wiem jak to przetłumaczyć), czyli stukało aż się dostukało do półki która nie wytrzymała...
    Tak czy siak bez zdejmowania czapki więcej już by raczej nie było, a jak już ściągamy głowicę to można lecieć grubo. Plan był żeby sprawdzić ile wytrzyma seria, to sprawdziliśmy

    Zwróć uwagę gdzie popłynął tłok, dokładnie pod sguish area komory spalania (nazwijmy to wyciskacz), tam masz największe obciążenie zarówno termiczne jak i mechaniczne tłoka.
    W tej części będziesz miał też najgorsze stukanie właśnie przez temperature + kształt komory spalania.
    Śmiem jednak twierdzić, że mechanicznie największe obciążenia będą w okolicy sworznia.

    Budując drugi silnik radzę oprócz mocniejszych tłoków zmodyfikować komorę spalania zwłaszcza w rejonie "wyciskacza". To cudo w wolnossaku ma w momencie zapłonu powodować nagłe wypchnięcie gazów z tego rejonu w stronę centrum komory spalania i zbudowanie dużego zawirowania mieszanki. Denko tłoka do "wyciskacza" jest przeważnie pasowane na 0,500-1,00 mm max - trzeba to pasowanie powiększyć inaczej wiecznie będą problemy w dmuchanym silniku z głowicą od rasowego N/A.
    Napewno trochę popracuję z wygładzeniem tego rejonu, bo ostre kąty które są w serii aż się proszą o masakryczne stukowe. Jednak nie zgadzam się z tym, że 'squish band'-y są tylko dla N/A. Ich zadanie to wypchnięcie mieszanki pod świecę zapłonową, co jest równie ważne w N/A jak i doładowanych silnikach. Uwagę przy modach do tej sfery przykłada się własnie ze względu na stukowe które w tej okolicy ma największe prawdopodbieństwo.

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  3. #23
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Tak Krusz wszystko się zgadza, tylko jak pisałem dla turbo squish band się inaczej zgrywa z denkiem tłoka, z racji tego że masz inną porcję ładunku wciśniętą w ten rejon, nie może to zostać jak dla N/A bo właśnie tak tłok kończy.

    Wracając do za dużej ilości kosku na tłoki nie do końca mnie zrozumiałeś - jakbyś miał za dużo koksu w stosunku do budowy tłoka, wytryzmałości mechanicznej materiału to by Ci półki łamało gdziekolwiek na tłoku, ba nawet byś tłok w poprzek złamał zanim popłynie - udawały mi się już w życiu takie numery u Ciebie jasno widać że tłok punktowo termicznie nie wytrzymał obciążenia w racji swojej technologii wykonania i użytego stopu.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Tak dokładnie, wszystko się zgadza
    Tylko nie wiem czy inny stop by bardzo pomógł na tą 'erozje' spowodowaną stukiem, tam warunki są dość hardcorowe.

    Tłoki wpadają wossnera z obniżonym CR, zobaczymy czy coś więcej będzie trzeba kombinować - nie wiem jak w nich wygląda komora spalania.


    A jeszcze z ciekawostek mi się przypomiało: Pod garażem w którym robimy auta już się nawet policja w nieoznakowanych wozach pokazuje

    I jeszcze fotel:
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-07-08 11.51.15.jpg
Wyświetleń:	819
Rozmiar:	54.1 KB
ID:	167721  
    Ostatnio edytowane przez Krusz ; 24-05-2015 o 23:35

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  5. #25
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krusz Zobacz post

    Tłoki wpadają wossnera z obniżonym CR, zobaczymy czy coś więcej będzie trzeba kombinować - nie wiem jak w nich wygląda komora spalania.
    Można taniej i nie gorzej ... nie musi być Wossner ...

    Popatrz na tłoki OEM od AUDI 2.0 TFSI, bore size Ci będzie pasował, compression high tłoka w TFSI to 29,5mm u Ciebie 31,5mm ... usiąść pomyśleć i mniejszy worek siania trzeba będzie wydać Audi ma bardzo mocne tłoki, seryjne dmuchanie po 2,5 bara znoszą bez jęknięcia, OEM korby się gną w falbanki a tłoki nie myślą się poddać
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa Romeo 146 TS 1.8 140km
    Postów
    81

    Domyślnie

    co to za alusy?

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Asso SpadaDieci 18"
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  8. #28
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Dragos
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Stara 156 1.9 8v
    Postów
    375

    Domyślnie

    Fajną masz skrzynkę do transportu organów w bagażniku
    Podczas deszczu, gdy wiatr wieje
    słychać alfę jak rdzewieje.

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lesiu.Z
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    ZFA199 oraz ZAR930
    Postów
    533

    Domyślnie

    Gratuluję projektu Zrywa papę z dachu
    ZFA199 Abarth Punto 2012 165 dzikich italiańskich horspałerów
    oraz
    ZAR930 145 2.0 20v 155cv Edizione Speciale

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Akurat w ten weekend miałem trochę czasu żeby się przyjżeć zniszczeniom, i sprawa chyba nie jest tak prosta jak się z pozoru wydawało.
    - Tłoki na cylindrze 1 i 3 (od rozrządu) wyglądają tak:

    Czyli potężnie wypalona dziura od strony zaworów dolotowych(!)

    A pozostałe dwa wyglądają tak:


    Czyli praktycznie jak nówki sztuki. Nie bardzo wiem dlaczego tak, podejrzanymi są:
    - Wiązka DETa
    - DET
    - Kolektor dolotowy
    Muszę sprawdzić które wtryski w DET-cie są sparowane ze sobą to mi da dużo światła na sprawę, niestety znowu nie będzie to w najbliższej przyszłości
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150529_211105.jpg
Wyświetleń:	716
Rozmiar:	63.4 KB
ID:	168511   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150529_211042.jpg
Wyświetleń:	725
Rozmiar:	79.0 KB
ID:	168512   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150529_211045.jpg
Wyświetleń:	722
Rozmiar:	73.2 KB
ID:	168513  

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory