Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: [langtitle=nt]Alfa[/langtitle] Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200KM Q tronic

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 jtdm 240
    Postów
    1

    Domyślnie

    Z czego dobrałeś Map Sensor 4 bar?

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    WWA
    Auto
    156 GTA SW 2004 // 159 2.4 SW q-tronic 2009
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    skrzynia seria po kompletnej regeneracji i nowym sterowniku ma przejechane 20tyś kilometrów wiec śmiga ogólnie za wiele ze skrzynia nie da się zrobić szukałem wszędzie ale nikt takiej skrzyni nie odblokowywał ku mojemu zaskoczeniu daje rade jak narazie jak bedzie w przyszłości czas pokarze producent dla tej skrzyni deklaruje max 460Nm :-D
    Czesc,
    sam jestem posiadaczem 2.4 q-tronica dlatego konkretnie sprawdzam siec pod katem takiego zestawu i tuningu - plotki o skrzyni powstrzymywaly mnie od poczatku.
    Trafilem na goscia Jabawok na AO, ktory tworzyl project q:
    https://www.alfaowner.com/Forum/tuni...rs-thread.html

    Jesli ktokolwiek chce krecic 2.4 z q-troniciem to polecam zapoznac sie z calym watkiem: od remap skrzyni po ojej chłodzenie. Projekt jezdzi nadal na 330KM i 800NM... (wiecej szczegolow moge zdradzic z korespondencji z Jabawok).

    Pisalem do Jabawok mailowo, okazuje się, ze informacje na WIKI o skrzynie Aisin AF40 (https://en.wikipedia.org/wiki/AWTF-80_SC) sa nieprawdziwe.
    WIKI podaje ze producent ogranicza moment skrzyni do 440NM.
    Jak zapewnia Jabawok, po zgraniu oprogramowania skrzyni, mozna znalezc fabryczne ustawienia programowe na 510NM (ale jeszcze zalezy jakie przelozenie i ile obrotów - o szczegóły rowniez odsylam do korespondencji na zyczenie).
    Oczywiscie mozna przeprogramowac ustawienia przelozen. Oprocz przegrzewania sie skrzyni (dodatkowe chlodzenie, mechaniczne, wlasnej roboty) wszytstko jest okay - jedne z najwytrzymalszych sprzetow (swoja droga, gdyby automaty byly słabe to caly rynek tuningu w stanach nie mialby sensu ).

    PS. Project Q do kupienia za 5000 funtow - gdyby ktos byl zainteresowany. Szczegoly projektu jeszcze tutaj oraz kontakt do wlasciciela: https://jabawoki.com/2014/07/07/alfa-159-ti/

    Pozdr!

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    Map sensor Iveco P&P
    Jak by ta skrzynia była taka słaba to by 90% marki volvo po 500tyś na niej nie robiło bez wymiany oleju, a to że ktoś się wypowiada co sam nie jeździ to kolejna sprawa jak w przypadku posiadaczy BMW VV itp ci twierdzą że od alf trzeba uciekać a kolega nową f10 4.4 biturbo miła w roku 67 akcji serwisowych poczawszy od wymiany silnika skonczywszy na odaniu samochodu i zwrotu pieniedzy.

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    No proszę jaki sprzęt niedaleko jeździ
    Kupa roboty za Tobą. Ciekaw jestem jak ta moc przekłada się na warunki drogowe, zwłaszcza że sporo ludzi narzeka na ciężki przód w 2.4. Szkoda że nie masz Q4
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    powiem tak 159 z tym silnikiem jest i tak cieżkie a Q4 to juz waga Q7 więc nie jest źle nowe xc90 t8 na trasie objezdzam niezależnie od warunków w lecie trakcja dobra w zimie się jeździ spokojnie

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191023_114411.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	111.2 KB
ID:	262946ul

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory