Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 52

Temat: 159 Ti, historia pisana od końca.....

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Może aktualny właściciel będzie w stanie coś podesłać? Taki temat bez zdjęć jest jak akwarium bez rybek... A ceny poszczególnych modyfikacji pamiętasz?
    Ktoś tu też ma dobre "pióro"

    Wracając do projektu, jeśli to wszystko ładnie działało, podejrzewam, że można było wsadzić też automat
    Ile to cudo paliło? Mierzyłeś przyspieszenie, elastyczność?
    Skrzynia została ori, czy poszła f40?
    Co do zakrętu idiotów, faktycznie potwierdzam, alfa jakoś wyjątkowo dobrze sobie na nim radzi, widać sporą różnicę względem innych przejeżdżających.
    Daj jakieś konkrety z tym tbi...

    Albo napisz do Goduli, skoro dali gwarancję muszą mieć dokumentację itd
    Ostatnio edytowane przez mesque ; 30-01-2020 o 14:16

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Bielsko Biała
    Auto
    AR 159 1.8 benzyna impression-była, AR 159 1.75 Tbi Sport Plus Ti-była. Jest już AR Giulia veloce
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Może aktualny właściciel będzie w stanie coś podesłać? Taki temat bez zdjęć jest jak akwarium bez rybek... A ceny poszczególnych modyfikacji pamiętasz?
    Ze zdjęciami nic straconego- w maju mają przyjechać do nas na długi weekend, fotki porobię (nie bardzo wiem jak tłumaczyć chęć pozyskania zdjęć, tłumaczyć, że forum, że zainteresowanie etc. nie wiem jak mogłoby to być odebrane), jednak nie jest to nasz dobry, długoletni znajomy. Co do poszczególnych kwot: Mission Impossible, bo to już prawie 3 lata, no a faktura miała kilka dobrych kartek A4

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mesque Zobacz post
    Ktoś tu też ma dobre "pióro"

    Wracając do projektu, jeśli to wszystko ładnie działało, podejrzewam, że można było wsadzić też automat
    Ile to cudo paliło? Mierzyłeś przyspieszenie, elastyczność?
    Skrzynia została ori, czy poszła f40?
    Co do zakrętu idiotów, faktycznie potwierdzam, alfa jakoś wyjątkowo dobrze sobie na nim radzi, widać sporą różnicę względem innych przejeżdżających.
    Daj jakieś konkrety z tym tbi...

    Albo napisz do Goduli, skoro dali gwarancję muszą mieć dokumentację itd
    Tak jak w opisie, nigdy przez cały czas użytkowania żadnych problemów mechanicznych (a sporo też na tory jeździłem), spalanie "na spokojnie" 11-12 L, dynamiczna jazda 16-17L/100, na torze powyżej 20L - ale tam zawsze woziłem komplet opon do "zarżnięcia" i tam już zostawały Skrzynia ori, nad automatem nie myślałem wcale. Do 100 ok. 5.8 - 6.4 w zależności od rodzaju urządzenia pomiarowego, pogody, a nawet rodzaju nawierzchni (mówimy cały czas o asfalcie), no i najważniejsze predyspozycji kierowcy w danym dniu.... - to chyba najważniejszy/ale i potencjalnie najsłabszy pkt. tego programu. Z Godulą dobry pomysł.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Wow, szczeke zbieram z podlogi! Czekam na foty

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzechu. Zobacz post
    Co do poszczególnych kwot: Mission Impossible, bo to już prawie 3 lata, no a faktura miała kilka dobrych kartek A4
    Kolego pełen szacuneczek. Nie dość że pasjonat, to z zacięciem literackim. Bardzo fajny tekst, bo i rzeczowo i dowcipnie, a to cecha charakterystyczna dla kogoś, kto używa głowy nie tylko do celów dekoracyjnych.
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    I niech ktoś powie, że 3.2 Q4 dużo pali
    Ale rzeczywiście szacun. Mega projekt, szkoda że wcześniej nie wpadłeś na pomysł, żeby się tym podzielić
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Dokładnie...szkoda że nie zostało to uwiecznione na forum to chyba jedna z lepszych jak nie najlepsza modyfikacja 159...

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Czyli spalanie jak w 3.2 V6 projekt mega, szkoda że nie kupiłeś V6 i nie poszedłeś do Autodelta na mody(kompresor itd) podejrzewam, że koszt porównywalny z tym który dałeś za przeróbkę TBI, a dźwięk, moc jeszcze bardziej na plus. Jak sobie pomyśle, że w moim mieście jeździło takie cudo i o tym nie wiedziałem....trudno

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Bielsko Biała
    Auto
    AR 159 1.8 benzyna impression-była, AR 159 1.75 Tbi Sport Plus Ti-była. Jest już AR Giulia veloce
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał mesque Zobacz post
    Czyli spalanie jak w 3.2 V6 projekt mega, szkoda że nie kupiłeś V6 i nie poszedłeś do Autodelta na mody(kompresor itd) podejrzewam, że koszt porównywalny z tym który dałeś za przeróbkę TBI, a dźwięk, moc jeszcze bardziej na plus. Jak sobie pomyśle, że w moim mieście jeździło takie cudo i o tym nie wiedziałem....trudno
    Obiecuję Ci, że z następnym "cudem" będzie lepiej i gdzieś "na mieście" pewnie się zobaczymy. Natomiast sam wiesz doskonale jak sytuacja wygląda z samochodami na rynku wtórnym, ja przed zakupem przerabiałem ten temat kilka ładnych miesięcy i obawiam się, że znalezienie 3.2 w dobrym stanie, to jeszcze większy cud niż ten w Kanie Galilejskiej niestety.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Wy tu gadu gadu a ja jestem ciekawy skoro tbi ma skrzynie m32 to jak niby został do niej dolozony napęd na tył?

    Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Przecież to bajka nie trzymająca się ani ładu ani składu; )

Podobne wątki

  1. [159] Historia zakupu - Historia sprawy
    Utworzone przez Tward-y w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 22-12-2015, 19:12
  2. [159] Model z końca produkcji
    Utworzone przez Szkaradnik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 17:58
  3. Biegi nie wchodzą do końca
    Utworzone przez N...SALTO w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-08-2012, 14:43
  4. [156 2.5 V6] Nie wysprzęgla do końca
    Utworzone przez Tomek G. w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-07-2011, 19:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory