Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52

Temat: 159 Ti, historia pisana od końca.....

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Jak to mówią. Pics or didn't happen...

    Jeśli już by to miało działać to by musial być przełożony cały napęd z 2.4 q4. Wtedy Vmax byś miał chyba z 280 na przełożeniu z diesla

    Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez stuntmachine ; 01-02-2020 o 11:25

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Bielsko Biała
    Auto
    AR 159 1.8 benzyna impression-była, AR 159 1.75 Tbi Sport Plus Ti-była. Jest już AR Giulia veloce
    Postów
    25

    Domyślnie

    Panowie [MENTION=33928]stuntmachine[/MENTION] i [MENTION=62940]filip[/MENTION]oinzaghi,
    Idąc Waszym "skrzywionym" i nie bardzo logicznym - nie ukrywam tokiem rozumowania wynika, że jeśli jestem melomanem (tak to mój fiks)
    i bardzo lubię winyle, bądź muzykę w operze, na koncercie, gdziekolwiek i w jakiejkolwiek formie,
    to oczywiście MUSZĘ KONIECZNIE i BEZWZGLĘDNIE znać budowę od podstaw do najmniejszej śrubki i znać rzecz jasna różnicę między gitarami Fender i Gibson???
    Albo organami Hammonda, nie mówiąc już o skrzypcach Stradivariusa ??? !!! Otóż NIE !!! Panowie mili,
    bo wystarczy, że wiem KIEDY gra Gibson albo Fender albo Hammond właśnie i tak samo jest w tym przypadku.

    Kierunki, które skończyłem i kilkunastoletnia praca zawodowa, którą się zajmuję nawet nie otarły się o motoryzację.
    Leżą od niej tak blisko, jak biegun północny od południowego (dla obu Panów takie przypomnienie z Geografii - północny to ten na górze globusa).
    Tak - wiem czym różnią się poszczególne marki, znam ich historię, ba - jestem przekonany, że ta wiedza jest dużo większa niż przeciętnego człowieka
    ale nie, nie wiem czym różni się skrzynia biegów M32 od F40 bo jest mi to do niczego niepotrzebne!!!
    Nie mam takich zdolności, jak kilkunastu/kilkudziesięciu, czy nawet kilkuset forumowiczów, którzy pracują przy swoich samochodach, naprawiają/ulepszają,
    żeby samochody, które mają, które użytkują, którymi się po prostu najzwyczajniej w świecie cieszą,dobrze wyglądały i żeby oni też dobrze się w nich czuli,
    (bo każdy z nas przecież w jakimś stopniu do cholery jest po prostu próżny).
    I nawet nie mam takich zapędów z jednego prostego powodu - NIE ZNAM SIĘ NA TYM !!!
    Dlatego projekt, który miałem, zleciłem komuś kto ma ogromne, ponad czterdziestoletnie doświadczenie i zęby zjadł na motoryzacji.
    A jeśli faktura za coś przekracza grubo kwotę 25kPLN netto (zakładam, że obaj znacie różnicę netto/brutto???), to wybaczcie misie kolorowe ale, to nie za przyciemnianie szyb.

    Kolego [MENTION=33928]stuntmachine[/MENTION], jesteś na forum od 6 lat i pewnie OGROMNĄ wiedzę na temat marki, jednak występują u Ciebie prawdopodobnie 2 problemy:
    1. Albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem - trudno, da się z tym żyć ok. 2% populacji tak ma.
    2. Albo piszesz bzdury i wcale jednak ta absolutna - w Twoim mniemaniu rzez jasna wiedza nie jest tak absolutna, jak mogłoby Ci się wydawać.

    Piszesz idiotyzmy byle tylko komuś dopiec i poczuć się lepiej - wtedy tylko współczuć i żałować tego jakie masz życie.
    Jeśli nie masz przypadłości z pkt. 1, przeczytasz raz jeszcze- być może zrozumiesz (taka mała podpowiedź nie było 3.2 diesla wiesz???) i nic o dieslu nie napisałem - a ja jestem tu dopiero kilkanaście miesięcy i tak tylko - podpowiadam ale mogę się nie znać.
    Jasne mój błąd - nie mam "wymodowanych" zdjęć, ani całej historii projektu step by step, a najlepiej minuta po minucie etc. No nie mam - trudno.
    Ale na pewno nie będę przedstawiał relacji znajomych, przyjaciół, współuczestników z torów w Ułężu, czy Słomczynie, nie będę przedstawiał faktur za opony, (jasne, że złomów), które na te tory kupowałem ani też faktur za użytkowanie tych torów. BO PO CO?
    Jeździło, miało 6 biegów i rwało w śniegu, na asfalcie, w błocie a jaka była skrzynia - NIE WIEM. Złoma, którego wykorzystano do tego projektu wybebeszyli i przerobili Tbi, tak jak ustaliliśmy na początku drogi. Tyle.
    Ale przecież się nie da !!! - powiedział wszystkowiedzący Pan "alfa" I przecież to bujda na resorach ! - odrzekł Pan "omega" - Prawda kolego [MENTION=33928]stuntmachine[/MENTION]/ kolego@filipoInzaghi/ ??? (to imię pisze się przez dwa "p") - to chyba wiesz, co?

    Kiedy są problemy w firmie i zespół mówi "szefie nie da się, to jest niemożliwe do zrobienia, jak rozłożenie parasola w d....e".
    Zawsze odpowiadam "Panowie, rozłożyć to się da, jest tylko problem z jego wyjęciem".

    Z wiadomych względów, na pewno nigdy nie będziecie potrzebowali tego, czym ja się zajmuję, a i ja wykluczam jakąkolwiek potrzebę dla mnie/najbliższych z Waszej strony.

    Natomiast chciałbym serdecznie przeprosić Wszystkich użytkowników forum za ten emocjonalny wpis. Ponieważ NIGDY w całym swoim zawodowym życiu nie zostałem publicznie posądzony o kłamstwo i tutaj również w obecności kilkuset użytkowników nie pozwolę sobie na to, żeby dwóch zakompleksionych, anonimowych w dodatku ludzi - to robiło.
    W Bielsku nie jestem anonimowy i tutaj też przestaję być. A dobre imię , renomę i reputację, ma się tylko jedną. Jeśli obaj macie cywilną, bądź jakąkolwiek odwagę osobiście porozmawiać, czy też spotkać się. Proszę zadzwonić do sekretariatu firmy SPOMET i umówić się.
    Dziękuję.

  3. #23
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ale nie masz ani jednego zdjęcia tego cuda? Ani jednego?! Żadnej sweet fotki spod maski? Do tego nie trzeba być inżynierem. Tak pięknie piszesz o motoryzacji (niby się nie znasz, a modyfikacje silnika wymieniasz bez zająknięcia).
    Bez jakiegokolwiek dowodu to wygląda jak mokry sen nastolatka.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #24
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzechu. Zobacz post
    zainstalowano turbosprężarkę Rootsa ze zmienną geometrią łopatek
    Nie wiedziałem ,że roots produkuje turbosprężarki ,znani raczej z kompresorów.
    Cytat Napisał Grzechu. Zobacz post
    rozwiercone tuleje cylindrów do średnicy 89mm
    Grubo bo ścianki między cylindrami mają ok 10 mm a zebranie 6 mm to zostaje jak listek.
    Cytat Napisał Grzechu. Zobacz post
    zmapowano na nowo komputer silnika z wymianą sterowników włącznie
    Dziwne zestawienie turbina ze zmienną geometrią i kompresor .
    Co dało takie zestawienie?
    Cytat Napisał Grzechu. Zobacz post
    Efekty???; 325 KM i 450 Nm
    Wynik po wydaniu worka pieniędzy i tak dużych zmianach nie powala.
    Na turbinie KO4 z alfy osiągnięcie 300 i 450 Nm jest realne a po wsadzeniu innej turbiny i tylko turbiny wartość 325 i 450 jest osiągana bez problemu /oczywiście bez kata/
    No podany koszt 25 tyś wydaje się mocno za niski jak na taką ilość modyfikacji
    Kucizna ok 5000 min.
    Turbina ze zmienną geometrią 4-6 tyś
    kompresor to 1-6 tyś
    Mody na samym silniku i /nie zrobili portingu głowicy/ plus rewizja i składanie do kupy to 2-4 tyś i więcej a raczej dużo więcej
    remap ecu plus jakaś swinka to też nie kosztowało 2 zł
    no i napęd 4na 4
    Graty plus robocizna
    Do tego przeróbka wydechu oraz dolotu plus większy IC
    Szczerze opis fajny tylko jakoś mi się to kupy nie trzyma.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 02-02-2020 o 11:25
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Jeszcze jeden niedowiarek!?

    Cytat Napisał Grzechu. Zobacz post
    Zawsze odpowiadam "Panowie, rozłożyć to się da, jest tylko problem z jego wyjęciem".
    Ja bym dorzucił - przed włożeniem parasola wystarczy laska dynamitu...
    Swego czasu wspólnie z bratem kupiliśmy - to może na wyrost powiedziane, bo mój udział ograniczał się do wyboru najmniej skorodowanego egzemplarza - Uaza, którego zamierzaliśmy wykorzystywać nieco inaczej, niż przewidział to producent. Na potrzeby projektu zakupiliśmy (tu jak wyżej mój udział był równie ograniczony) 3 litrowy silnik subaru (tribeca) ze skrzynią, do tego ciężarową Pragę, z której wykorzystaliśmy tylko zwolnice (reszta poszła na żyletki). Silnik jakoś się zmieścił w ramie Uaza, ale zabrakło miejsca na układ chłodzenia, przerobiony dolot i inne bajery, więc przedłużyliśmy ramę o 25 cm. Trzeba też było przedłużyć maskę i błotniki. Zrobiliśmy solidną klatkę bezpieczeństwa i w drogę. Co ja mówię - w las, w błoto, w rzekę... Progi auta były na wysokości 110 cm, więc przez niektóre rzeki można było przejechać suchą nogą. Po jakimś roku użytkowania brat pojechał do Finlandii na zawody off-roadowe, które z powodu awarii ukończył z szóstą lokatą, dysponując napędem tylko na jedną oś. Auta nie przywiózł z powrotem, bo znalazł się kupiec, gotowy wyłożyć 7 tys euro, co w zasadzie rekompensowało tylko koszt wyjazdu...
    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Bez jakiegokolwiek dowodu to wygląda jak mokry sen nastolatka.
    Możesz śnić na mokro, czy sucho, ale jak już gdzieś napisano "błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli".
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Grzechu daj zdjęcia bo chłopaki się posikają.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Grubo bo ścianki między cylindrami mają ok 10 mm a zebranie 6 mm to zostaje jak listek.
    Zauważ, że 6 mm to po 3 mm z każdej strony...
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  8. #28
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Cytat Napisał hak64 Zobacz post
    Zauważ, że 6 mm to po 3 mm z każdej strony...
    Przecież napisałem 6mm 3+3=6mm
    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Grubo bo ścianki między cylindrami mają ok 10 mm a zebranie 6 mm to zostaje jak listek.
    Słowo klucz ,,miedzy cylindrami,,
    Cytat Napisał hak64 Zobacz post
    Jeszcze jeden niedowiarek!?
    Raczej sceptyk co do rzetelności opisu.
    Autor wspomniał ,że się na tym nie zna i pewnie dlatego to tak wyszło.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 02-02-2020 o 11:14
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Raczej sceptyk co do rzetelności opisu.
    Autor wspomniał ,że się na tym nie zna i pewnie dlatego to tak wyszło.
    No i tak by należało tę kwestię rozważać, a nie poddawać w wątpliwość całość projektu. Jak swego czasu braciszek pochwalił się projektem modyfikacji Uaza na forum4x4.pl, to go wyśmiali, a moderator zamknął temat. Sprawa odżyła po relacji innego uczestnika rajdu w Finlandii, który zobaczył w ścisłej czołówce przedłużonego Uaza na zwolnicach z Pragi...
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał hak64 Zobacz post
    No i tak by należało tę kwestię rozważać, a nie poddawać w wątpliwość całość projektu. Jak swego czasu braciszek pochwalił się projektem modyfikacji Uaza na forum4x4.pl, to go wyśmiali, a moderator zamknął temat. Sprawa odżyła po relacji innego uczestnika rajdu w Finlandii, który zobaczył w ścisłej czołówce przedłużonego Uaza na zwolnicach z Pragi...
    Również trochę z dystansem podchodzę do tego projektu. Bardzo chciałbym zobaczyć jakieś zdjęcia, w pierwszym swoim poście pytałem właśnie o skrzynie...ciężko mi uwierzyć możliwość 4x4 w m32 i do tego 450nm...jak ona ledwo znosi 400nm w ośce, miejsca tam jest praktycznie zero...a gdzie napęd na tył, o wyjeździe na tor nie wspomnę. Z drugiej strony są różni zapaleńcy

    Kolego kontaktowałeś się z Godulą? Muszą mieć papiery jak dali gwarancję, wrzucić tu jakieś konkrety
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Historia zakupu - Historia sprawy
    Utworzone przez Tward-y w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 22-12-2015, 19:12
  2. [159] Model z końca produkcji
    Utworzone przez Szkaradnik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 17:58
  3. Biegi nie wchodzą do końca
    Utworzone przez N...SALTO w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-08-2012, 14:43
  4. [156 2.5 V6] Nie wysprzęgla do końca
    Utworzone przez Tomek G. w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-07-2011, 19:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory