Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: Dylemat.Lakier czarny pastelowy czy metalic?

  1. #21
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,487

    Domyślnie

    dosychanie lakieru? ile 2 -3 lata? dobre- pewnie auto stało długo z folią zabezpieczająca na placu i słońce odbarwiło. Tylko lakierowanie.

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    zmierz to miejsce z plamą miernikiem czy powłoka ma taką samą grubość jak obok plamy
    może to być zbyt cienka lub zbyt gruba warstwa bazy w tym miejscu, może też być to efekt naprawy lakierniczej (np uszkodzenia w transporcie)
    ...

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Rafał_Żory
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1,4TB 120KM, wersja SUPER
    Postów
    6

    Domyślnie

    Póki co piłka jest w grze. Wada zgłoszona na piśmie. Potwierdzona. Zobaczymy co dalej. Nie wiem co z tym lakierowaniem... Lakierowac nowe auto? Kurde...oby tego nie sp...

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał_Żory Zobacz post
    Póki co piłka jest w grze. Wada zgłoszona na piśmie. Potwierdzona. Zobaczymy co dalej. Nie wiem co z tym lakierowaniem... Lakierowac nowe auto? Kurde...oby tego nie sp...
    Dzień dobry sąsiedzie.

    Zapewne mowa o ASO Żory obok Decathlonu Nie daj sobie wmówić takich bajerów, oddaj im samochód i ma to być zrobione, mam z nimi nie miłe doświadczenia, szczególnie na serwisie taki starszy gościu z pieczątką "MISTRZ TED", no gościu nadawałby się do typowego komisu.

    Ja dojechałem 5km do domu nowym Sedici, drugiego dnia w garażu patrze, a grill wygląda jakby miał oznaki korozji, takie małe ogniwa, wróciłem do nich, gość mi mówi, że to od autostrady !! Po prośbo groźbach to wymienili z wielką łaską...

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Lakieru się nie poleruje przed wydaniem auta klientowi. Jednakże przechodząc do sedna - tak, lakier może nie tyle dosychać, co wyrównać się pod wpływem UV.

    Bardzo często klienci zgłaszają odbarwienia/przebarwienia w pierwszych dniach po odbiorze nowych aut, ale jest to zupełnie normalne zjawisko.

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Rafał_Żory
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1,4TB 120KM, wersja SUPER
    Postów
    6

    Domyślnie

    Tak. FIAT obok Decathlona.

    Mrseeba03. Oby tak bylo jak piszesz. Odpuścić, nie odpuszczę. Nowe auto powinno byc git. Troche kasy jednak kosztowalo.
    Ostatnio edytowane przez Rafał_Żory ; 03-11-2018 o 20:34

  7. #27
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,487

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mrseeba03 Zobacz post
    Lakieru się nie poleruje przed wydaniem auta klientowi. Jednakże przechodząc do sedna - tak, lakier może nie tyle dosychać, co wyrównać się pod wpływem UV.

    Bardzo często klienci zgłaszają odbarwienia/przebarwienia w pierwszych dniach po odbiorze nowych aut, ale jest to zupełnie normalne zjawisko.
    buahaha -jak auto w większości stoi na placu kilka tygodni jak nie miesięcy- ma wysychać ile? - 5 lat? bądźmy poważni.
    podstawowy błąd sprzedawcy- samochód który przychodzi i ląduje na placu niemal NATYCHMIAST po przyjeździe do sprzedawcy powinien mieć zdjęte folie transportowe zabezpieczające - inaczej pod wpływem słońca może dojść do nieodwracalnego "zwulkanizowania " się takiej folii z lakierem- temat przerabiałem kilka razy nowymi BMW i Audi - w kilku przypadkach skończyło się lakierowaniem
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 04-11-2018 o 11:34

  8. #28
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał_Żory Zobacz post
    Póki co piłka jest w grze. Wada zgłoszona na piśmie. Potwierdzona. Zobaczymy co dalej. Nie wiem co z tym lakierowaniem... Lakierowac nowe auto? Kurde...oby tego nie sp...
    Lakierowane auto od razu traci na wartości. Niech ci dorzuca np. 5-letnią gwarancję.

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mrseeba03 Zobacz post
    Lakieru się nie poleruje przed wydaniem auta klientowi.
    poleruje się ewentualne defekty transportowe lub wręcz przeoczenia fabryczne
    całe samochody - oczywiście nie ale wiele salonów marek premium oferuje usługę dodatkową - firma zewnętrzna (najczęściej) zabezpiecza lakier ceramiką zwykle przed tym doprowadzając go do porządku bo nawet pierwsze mycie w salonie pozostawi na nim szkody... szczególnie jak robi to gamoń uczeń z brudną szmatą w ręku

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    Lakierowane auto od razu traci na wartości. Niech ci dorzuca np. 5-letnią gwarancję.
    noo auto z lakierowanym dachem... przy odsprzedaży nie będzie wesoło... jakby musieli malować niech malują "pod miernik", usunięcie lakieru i dopiero ponowne malowanie
    jak najblizej grubości fabrycznej
    ...

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Rafał_Żory
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1,4TB 120KM, wersja SUPER
    Postów
    6

    Domyślnie

    Jeżeli dojdzie do malowania, czego oczywiscie bym nie chciał, to musi być o tym wpis w książce gwarancyjnej. Zawsze to potwierdzenie dla dociekliwych z miernikiem, że auto nie bylo w rowie, a mialo korektę lakieru.
    Może głupie pytanie, ale istnieje jakas opcja malowania "lokalnego", nie calego dachu? "Plama" ma jakies 10-15cm średnicy.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-07-2012, 08:02
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-03-2012, 11:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory