Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alfist
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 1.8 i GT3.2 Q2

Domyślnie

W motocyklu mam 6-biegową skrzynię, w zapasowym silniku jest 7- biegowa. Ten muł na niższych obrotach nie zawsze w dwusuwach występuje, lecz w bardzo wysilonych konstrukcjach, gdzie moc maksymalna jest przy bardzo wysokich obrotach jest raczej zawsze, stąd konieczność zaworu wydechowego. Simson to nieco inna technika, dlatego jest tu jeszcze duży potencjał do zwiększania mocy, -mam też Simsona 80/2. Jeśli montujesz cylinder i tłok na 105 cm3, to będzie problem z wyrównoważeniem układu korbowego (mimo że obroty są mniejsze niż w Cagivie)- tłok jest sporo cięższy i należy spodziewać się sporych drgań motocykla. Wskazane by było wyrównoważyć układ korbowy, jak to zrobić , opisałem tu:
    http://simsony.info/Thread-Simson-80...ladu-korbowego

› Więcej...: Włoska piękność-Cagiva Mito 125

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Strange
    Mieszka w
    Wolbrom
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 16v

Domyślnie

Montuje cylinder, tłok, modyfikuję skok wału korbowego. Skrzynia korbowa będzie zamknięta także też ograniczę w ten sposób szkodliwą pojemność skrzyni korbowej. Ogólnie rebuild na maksa.

To co opisujesz to tylko 1/2 problemu wibracji i wyrównoważenia układu korbowo-tłokowego. Opisujesz wyrównoważenie statyczne, a pozostaje problem wyrównoważenia dynamicznego, które dla wałów korbowych z jedną korbą jest nieco problematyczne i niewiele osób ma dostęp do takiego sprzętu, ale jest to do ogarnięcia.
    Nie robię tego sam tylko z ludźmi, którzy zjedli na tym zęby i jak tylko uda się odpalić założę temat dla ciekawostki. Z resztą mam już filmy na moim kanale YT, silnik był już odpalony, jeździł, ale z powrotem wrócił na stół. Wszystko co teraz bedzie przy nim robione będzie przeanalizowane na 1000 sposobów aby było jak najmniej niedociągnięć. Bo w przypadku Simsona problemem są małe kartery które trzeba napawać, żeby dopasować je do cylindra itp. Zrezygnowaliśmy z napawywania tak dużej ilości alu i wspawaliśmy formatki aluminiowe, następnie to obrabiamy na maszynach, frezowanie, wytaczanie itp.

Dobra wystarczy bo schodzimy na tematy Simsonów a to Twój temat o Cagivie
    Ostatnio edytowane przez Strange ; 10-07-2017 o 20:16

Użytkownik Rowerzysta Avatar alfist
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 1.8 i GT3.2 Q2

Domyślnie

Dynamicznie wyważysz tylko wałkiem balansującym , którego w Simsonie nie ma, a w Cagivie jest , faktem jest ze po wyrównoważeniu silnika Simsona wibracje ustały. Ale zostańmy przy Cagivie..