Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Temat: Clk 430

Użytkownik Rowerzysta Avatar alfist
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 1.8 i GT3.2 Q2

Domyślnie

Przyznam że nie słyszałem na żywo tylko na youtube, moim zdaniem typ dźwięku bardzo podobny, być może basowość dzwięku jest ucinana przez internetowe media, słuchałem nie sugerując się pojemnością i ilością cylindrów (toż to potwór prawdziwy jest). Jasne jest że 8-cylindrowiec o takiej pojemności daje odpowiedni dzwięk , radość z jazdy i nieprzeciętne osiągi. Ale i tu Alfa nie jest taka najgorsza, -nieprawdopodobne, ale znalazłem całkiem przypadkiem link, z którego wynika że Alfa z lepszym silnikiem potrafi objechać takie monstrum w sprincie na 1000m, patrzcie na pozycje 173,176,252
    http://debates.coches.net/showthread...de-1000-coches!)
    Taki sprint nie jest oczywiście najważniejszy (potwierdza jednak sportowego ducha Alf), jak by nie patrzył, taki silnik tego Mercedesa to silnikowy majstersztyk, może dane mi będzie kiedyś się takim przejechać

› Więcej...: Clk 430

Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208

Domyślnie

w sumie to nie ma co dyskutować o tym, które auto jest lepsze fajniejsze itp. jesteśmy na forum Alfa Romeo więc chyba nikt nie spróbuje udowadniać, że niemieckie auto z przodu podobne do taryfy jest lepsze
    W teście na wybór najlepszego coupe, który robił Clarcson a dla mnie to wyrocznia w samochodach bo przeważnie mam podobne zdanie do aut jak on https://www.youtube.com/watch?v=dpC5vUDqLI0 wygrywa GTV która jest cudowna, a CLK też jest super tylko był za drogi.

Każde auto ma swoje wady i zalety, i tu dyskusja się chyba kończy.

Podyskutować możemy o faktach z listy 0-1000 (swoją drogą fajna lista )

93 : 24.9 s. -> Mercedes CLK 55 AMG 347 ch. moje auto
    173 : 26.2 s. -> Alfa Romeo 147 GTA 250 ch.
    176 : 26.2 s. -> Alfa Romeo GT V6 3.2 240 ch
    252 : 27.1 s. -> Mercedes CLK 430 279 ch auto z tematu, faktycznie zadziwiająco nisko

Te testy pewnie były robione jak auta były świeże a po latach każdy ma inne przygody za sobą i ciekawe jak by się to okazało na zawodach

Co do brzmienia, CLK V8 brzmi inaczej niż V8 z BMW a różnice od amerykańskich V8 to chyba każdy usłyszy, Włoskie samochody też brzmią inaczej. Nie zmienia to faktu, że chodzi o radochę z prowadzenia.
    życie to ściganie reszta to czekanie

http://www.youtube.com/watch?v=plpmeTQMvZ8

Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II

Domyślnie

Cytat Napisał KKrzysztof Zobacz post

93 : 24.9 s. -> Mercedes CLK 55 AMG 347 ch. moje auto
    173 : 26.2 s. -> Alfa Romeo 147 GTA 250 ch.
    176 : 26.2 s. -> Alfa Romeo GT V6 3.2 240 ch
    252 : 27.1 s. -> Mercedes CLK 430 279 ch auto z tematu, faktycznie zadziwiająco nisko
    To, że jest tak nisko w moim odczuciu jest spowodowane zestrojeniem silnika i skrzyni biegów.
    Silnik wysilenie ma ~65.4KM/L to nawet jak na tamte czasy nie jest dużo. Gdyby to było 1.4 to by miało około 90KM. Mój wniosek jest taki ma wałki w 100% cywilne i nikt tam nie myślał o sporcie.
    Skrzynia biegów z tego co wiem ma takie same przełożenia jak w 55AMG a jak wiadomo długa skrzynia nie sprzyja sprintowi.
    Kolejna rzecz, że imho dużo zależy od tego czy jest włączone ESP, które skutecznie tłumi możliwości tego silnika.
    Noi praca samej skrzyni. Jest fenomenalna jeśli chodzi o spokojną czy dynamiczną jazdę, ale nie jest to DSG jeśli chodzi o czas zmiany biegów.

Całość do kupy sprawia, że ma taki a nie inny czas. Bez wątpienia nie jest to auto zrobione pod kątem ścigania się i MB tego nie krył. Kiedyś po prostu takie silniki były w autach premium i kupowało się je głównie na trasy.
    Na tę chwilę najmniej sportowy jest układ kierowniczy. Mam wrażenie, że w mojej Fabii z 2003 jest to lepiej zrobione, ale chyba wiem z czego to się bierze - 430 na 10.7m średnicy zawracania i pewnie dali duże przełożenie i dużą siłę wspomagania.
    Nie mniej będę chciał kiedyś przejechać się inną 430 dla porównania i zobaczyć czy może u mnie coś jest nie tak.

Dla ciekawskich polecam zobaczyć jak wygląda kwestia przyspieszenia powyżej 200km/h. Wiem, że Nissan 350Z w manualu (nie wiem jaka wersja więc zakładam, że najsłabsza) był w tyle, ale do 160km/h niestety 430 dość dużo brakuje.

Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208

Domyślnie

skrzynia to fakt zmienia biegi bardzo leniwie za to podobno jest niezniszczalna, spróbuj czymś świeżym spalić kapcia przyciśnij hamulec i wciśnij gaz skrzynka się podda a tu wszystko żyje tak samo silnik mała moc z dużej pojemności też raczej niezniszczalne
    Reasumując jak wcześniej pisałem każde auto ma swoje zalety i wady. A do porównań trzeba by brać auta z tej samej epoki, CLK to chyba czas GTV niż GT
    życie to ściganie reszta to czekanie

http://www.youtube.com/watch?v=plpmeTQMvZ8

Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II

Domyślnie

No Panowie. Wesoła nowina dla was, patrząc na wasze komentarze pod autami z DE
    Właśnie sprzedałem swoją CLKę. Nowy właściciel tłukł się pociągami ponad 500km i był zadziwiająco ogarnięty. Wszystkim sprzedającym życzę takich kupujących.

Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb

Domyślnie

eee tam nie wszystkie samochody z DE to takie złe zło. Jakbyś przygarnął taki Audi S1 Quattro z podpisem Waltera Röhrla czy jakąś 911 to nawet taki malkontent jak ja by przyklasnął i pogratulował
    Co chcesz kupić teraz?

Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II

Domyślnie

Takimi wozami to chyba nikt by nie pogardził
    Widzisz, rzecz w tym, że gdybym nie musiał to bym go nie sprzedawał. Cieszę się, że udało mi się go sprzedać przed zimą i w dodatku nie za półdarmo.
    Póki co musi mi wystarczyć Fabia na gaz. Tico jak będą tak ze 2 miesiące do końca opłat to też będzie do sprzedania, jak nie pójdzie to idzie na złom.

Użytkownik Ogier Avatar artur76
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    166 V6

Domyślnie

Cytat Napisał Kevio Zobacz post
    No Panowie. Wesoła nowina dla was, patrząc na wasze komentarze pod autami z DE
    Właśnie sprzedałem swoją CLKę. Nowy właściciel tłukł się pociągami ponad 500km i był zadziwiająco ogarnięty. Wszystkim sprzedającym życzę takich kupujących.
    Dla ciebie chyba niewesoła, długo się nie nacieszyłeś meśkiem, ale jak wiadomo różnie w życiu bywa. Powodzenia i oby następny bolid był jeszcze lepszy.

Użytkownik Rowerzysta Avatar alfist
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 1.8 i GT3.2 Q2

Domyślnie

Trochę szkoda bo to był kawał samochodu, pewnie się fajnie jeździło. Ale są też inne, lepsze.

Uprawnienia