Strona 18 z 20 PierwszyPierwszy ... 891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 191
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    AR166 3.0V6 4HP20 i nie tylko

Domyślnie

Tam są zwykłe czujniki (nie żadne przeciążeniowe) zamocowane za pasem przednim. A strzał przeszedł właśnie przed pasem. Porysowany jest tylko.
    Jakby wybuchały poduszki przy wstrząsie/przeciążeniu to wybuchały by wszystkie bez względu na rodzaj i miejsce uderzenia. A tak mamy czujniki zamocowane na całym aucie (przód, drzwi itd) i odpalane są poduszki tylko te które są konieczne.

› Więcej...: 9-3 aero sc v6

Użytkownik Znawca Avatar viader
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 jtdm 20V, 156 FL 2.0 JTS

Domyślnie

@marek230482 dlatego u mnie to żona jeździ gruzem a właściwie to już nie jeździ bo się boi po stłuczce Tak czy siak nawet w tę zgruzowaną 156 wsadziłem sporo serca i pracy, aby dla Niej wyszykować a Ona mi ciągle powtarza, że i tak to auto rozbije...Ach te kobiety. No i jeszcze zniżki w plecy a przy kilku autach to boli.
    Ostatnio edytowane przez viader ; 30-01-2019 o 14:59

Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.

Domyślnie

Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Trochę ożywię wątek..... :/ jeszcze nie było auta którego żona by nie rozbiła.....
    T-34?
    Marek wybacz kobiecie a auto naprawisz.Dobrze,że to tylko auto.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

Lancia Delta 1.8 TBI 269KM -jest

Użytkownik Świeżak Avatar herbig
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 20v

Domyślnie

Kurdę, ale się porobiło. W FL to już by całka była jak nic. Nie jeden by już auto na olyksa wystawił, po takim dzwonie. Przedwczoraj też przeżyłem chwilę grozy... Wyskoczyły mi dwie sarny na drogę, a trzecia się już czaiła w rowie. Dobrze że stały nieruchomo i się lampiły. Wyhamowalem do 70 ze 120 i mendy ominąłem. Przed oczami widziałem już siebie jak buszuje po necie i części szukam. Kilka lat wcześniej miałem podobną sytuację, tylko wtedy minimalnie jedną strąciłem i lampa pękła. No nic, statystycznie wychodzi, że mam spokój na kilka lat 9-3 aero sc v6

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Znawca Avatar FXX
    Mieszka w
    Wieluń/Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm SW/ Alfa Romeo MiTo 1.4 16V

Domyślnie

Jakby wybuchały poduszki przy wstrząsie/przeciążeniu to wybuchały by wszystkie bez względu na rodzaj i miejsce uderzenia.
    Bzdura.
    Czujniki airbag, nawet w ponad 10 letnich samochodach działają na zasadzie pomiaru przyspieszenia (przeciążenia).

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Mieszka w
    Strzelin
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Bzdura.
    Czujniki airbag, nawet w ponad 10 letnich samochodach działają na zasadzie pomiaru przyspieszenia (przeciążenia).

Nie zgłębiałem nigdy materii. Ale wiem, że aby czujnik aktywował poduszkę to musi być dotknięty/uszkodzony. Uderzenie w okolicach czujnika nic nie aktywuje czego by nie mierzył.

- - - Updated - - -

Cytat Napisał herbig Zobacz post
    Kurdę, ale się porobiło. W FL to już by całka była jak nic. Nie jeden by już auto na olyksa wystawił, po takim dzwonie.
    Gdyby to nie była wina żony to przecież bym się dowiedział jakie są koszty a tak to wymienię na używane części.
    Nie zdziwiłbym się gdyby tu całka była. Do wymiany dwa ksenony, zderzak aero, maska (aluminiowa), trzy kratki grilla, dwa spryskiwacze, czujnik temperatury (jest w zderzaku). Same ksenony w wersji europejskiej używane kosztują 800-1000zł w używce. Nowe nawet nie wiem. Ja kupuję angliki i przełożę swoją optykę bo mam po regeneracji (nową). A zbite mam tylko klosze i połamane uchwyty.

Odnośnie sprzedaży to tak bym właśnie zrobił. Jak ze 159. Żona rozbiła to zrobiliśmy i sprzedaliśmy.... ale tu jestem wkurzony i jeszcze nie wiem co zrobię. Może sprzedamy i kupię jej jakiegoś grata (albo swojego dam sobie coś kupując). Albo druga opcja to złożę ten przód po kosztach bez lakierowania i będzie nim jeździć aż rozbije mocniej. Teraz do przeglądu (bo dowód zabrali) daje używki lampy i zderzak pospawałem. Maski nawet nie zmieniam. Taką kaleką jadę żeby zrobić przegląd i odebrać dowód (w sensie odblokować w systemie). I za karę takim poklejonym będzie jeździć. Albo poszukam części w kolorze, ewentualnie lakiernik ale wtedy idzie na sprzedaż.

Użytkownik Znawca Avatar FXX
    Mieszka w
    Wieluń/Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm SW/ Alfa Romeo MiTo 1.4 16V

Domyślnie

Nie zgłębiałem nigdy materii. Ale wiem, że aby czujnik aktywował poduszkę to musi być dotknięty/uszkodzony. Uderzenie w okolicach czujnika nic nie aktywuje czego by nie mierzył.
    Tutaj też nie masz racji.
    Czujnik nie musi mieć fizycznego kontaktu by dać sygnał do odpalenia poduszek. Czujnik daje sygnał do odpalenia po przekroczeniu określonej wartości przyśpieszenia.
    Wynika to z budowy samego czujnika - w większości przypadków gdy poduszki odpalają przy wypadku, to czujnik podał sygnał do ich aktywacji jeszcze przed uszkodzeniem go.

Ostatnio edytowane przez FXX ; 05-02-2019 o 11:26

Mieszka w
    Strzelin
    Auto

Domyślnie

Ciekawe co piszesz. Nie będę zaprzeczał mądrzejszemu. To w takim razie przejechanie obcym autem 2-3mm od czujnika go jeszcze nie aktywowało. Mam czujniki na pasie przednim. Na nim też widać rysy (czyli drugie auto ślizgnęło się po nim a nie tylko ominęło blisko) i jeszcze blaszka mocująca czujnik jest wygięta..... I nadal poduszka nie odpaliła. Czyli pomimo że możesz mieć rację to w rzeczywistości sprowadza się to do fizycznego uszkodzenia czujnika.
    Od razu zdementuję domysły, że auto drutowane auto było nie raz przetrzepywane na oryginalnym techu. A poduszkę kierowcy akurat sprawdzałem przy okazji montując przyciski zmiany biegów - więc jest Chyba, że ktoś to zrobił tak umiejętnie, że nawet techem nie jest się wstanie wykryć niezgodności.
    Tylko że nie będę uderzał młotkiem w ten czujnik aby to sprawdzić

Użytkownik Znawca Avatar Tomtrz
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

oczywiście, że czujniki airbag działaja na zasadzie przeciążenia Mało tego, we współczesnych autach w zależności od przeciążenia mogą nawet otwierać poduszki z rózną siłą, o uruchamianiu tylko konkretnych systemów nie wspominając.

Przecież przy strzale w tył mogą się otworzyć poduszki przednie Tutaj nie strzeliły, bo to przecież żaden dzwon tylko stłuczka. Zderzak i lampy się połamały, wielkie mi co.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Mieszka w
    Strzelin
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Przecież przy strzale w tył mogą się otworzyć poduszki przednie
    Mogą? A to nie jest tak jak z wybuchem podczas zwykłej jazdy? Że wada?

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia