Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 191
    Użytkownik Romeo Avatar Pucek-159
    Mieszka w
    Białobrzegi/WBR
    Auto
    159

Domyślnie

Super saabina
    Choruje na polifta w sedanie z jasnym wnętrzem, ale ciężko coś trafić zadbanego
    Ale już wiem ze to będzie następne auto po 159

Gratulacje z zakupu i oby służył

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

› Więcej...: 9-3 aero sc v6
    2013 - .... Alfa Romeo 159 1.9 JTD​​M 8v 06' - Grigio Titanio
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    AR166 3.0V6 4HP20 i nie tylko

Domyślnie

Tak jak pisałem. Planowałem wydać 15k. Oglądałem dużo droższe. Nawet pod 30k. A to wszystko przedlifty. Stan tragiczny. Jeden nawet od forumowicza... szkoda gadać.... byłem bliski desperacji bo po prostu wszystko drogie (budżet nie mały jak na roczniki 03-04) a stan był nędzny, jak auta za 3k. Tu normalnie jestem w szoku jak się udało. Wydałem prawie 25k za rocznik 07 na full wypasie, ale ani mi oko nie drgnęło przy płaceniu bo na pewno warto, nawet jak jeszcze jakieś kwiatki wyjdą. Następca godny pod każdym względem nawet pomijając silnik bo to jest bezdyskusyjne

Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II

Domyślnie

Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Oglądałem dużo droższe. Nawet pod 30k. A to wszystko przedlifty. Stan tragiczny. Jeden nawet od forumowicza... szkoda gadać.... byłem bliski desperacji bo po prostu wszystko drogie (budżet nie mały jak na roczniki 03-04) a stan był nędzny, jak auta za 3k.
    Mam wrażenie, że w tym kraju pod pojęciem dbania o auto ludzie mają na myśli jego mycie i jazdę z pełnym zbiornikiem. Niestety to jest smutne, że nawet auta kilkuletnie potrafią być już tak zapuszczone i zjechane, że ręce opadają ale właściciel dumny i przekonany, że jego sztuka warta więcej od innych.

Ale wróćmy do tematu wątku - gratuluję wozu. Chętnie bym takim na daily się poruszał gdyby był w gazie. Bardzo mi się podoba kierownica w tym samochodzie. Kolega ma 9-5 Aero, wyposażony w pytę, można śmiało powiedzieć, że poziom marek premium. Jedyne co u niego mi przeszkadzało to bardzo mocny silnik z turbo, duże gabaryty ale napęd na przód i niestety zrobienie programu nie ma sensu bo nie ma trakcji. Ale słyszałem, że ogólnie lepszy jest 9-3 od 9-5.
    Ciekawe jak silnik w tym wozie. Słyszałem wiele bardzo sprzecznych informacji. Jedni mówią, że spala przyzwoicie nie wiele więcej od 2.0t, drudzy płaczą, że w mieście mniej jak 20L nie mają. Jedni mówią, że nie trzeba nic przy nim robić, inni żalą się na zaporowe kosztu poważniejszych napraw.
    Ciekaw jestem też porównania akustycznego Busso do tej V-ki.
    Pozdro i jeszcze raz gratuluję.

Mieszka w
    Strzelin
    Auto

Domyślnie

Wiesz, może jak się ma ten sam budżet i szuka czegokolwiek to nie ma problemu. Jednak jeżeli szukasz czegoś ciekawszego, w topowych wersjach to niestety jest jak jest. Ja sprzedaję swoje bravo z 99 roku w takim stanie jak niektóre aero co oglądałem. Ale auto jest za niecałe 3k a nie za niecałe 30 mniejsza z tym. Odnośnie jakości to właśnie 9-5 ponoć jest znacznie lepsze. Chodzi o środek, spasowanie itd. Choć przyznam że mój jest w świetnie spasowany i zadbany bo jeździłem już takimi co skrzypią i są krzywe. Ponoć porównanie jest jak 9-3 do 156 a 9-5 do 166. Auto tak jak pisałem docelowo będzie miało lpg. Po prostu muszę troszkę kasiorki odłożyć
    Odnośnie programu to wiem że malkontenci i wyznawcy jedynego słusznego napędu piszą że fwd nie ma sensu. Ale to stereotyp. Spokojnie można w tym 9-3 300KM na ośkę zrobić. Na prawdę jeździłem 280KM w tej budzie i jeszcze czuć zapas. Jasne że z miejsca pływa ale przecież nikt nie ma 300+ żeby startować pod świateł. Z tej mocy korzysta się inaczej Zapewne dzięki skrzyni i umiejętnie zrobionemu programowi tak to fajnie jechało. Ale się da. Nie trzeba zaraz tego auta skreślać bo nie ma rwd to jest zło. Jeżeli chodzi o spalanie to nie wiem bo jeszcze baku nie wyjeździłem nie będę też tym autem jeździć w mieście. Ale tak jak wspomniałem to na trasie eco do stówy spaliło auto mniej niż 159 z przyczepą (a pali wtedy jakieś 11l ON). Odnośnie kosztów to wiem co ile kosztuje. To nie 1,6 więc kupując każdy mocny widlasty silnik trzeba się liczyć z tym że ma 6 a nie 4 gary i cześci nie leżą u Henia w rolniczym. Miałem kilka V6 i o ile nie są to jakieś wtopy to nic poza cewkami, przepływką czy czujnikami się nie dzieje. Mało to. Do innych V6 trzeba wybulić na start ponad 1k na rozrząd. Tu nie trzeba albo wcale albo kiedyś. Przy czym też objawy pojawiają się wcześniej i powoli. Nie trzeba nic na gwałt robić bo z grzechoczącym rozrządem też można jeździć sporo aż się na te części odłoży. Kompletny rozrząd kosztuje ponad 3k. Ale to taczka części. Nigdy nie trzeba robić wszystkiego chyba że ktoś bardzo chce tak więc może się skończyć na wymianie jednego łańcucha za 8 stów + uszczelaniacze. Może 1,5, może 2k. Może. Ale równie dobrze można pójść z torbami przy rozrządzie w bmw lub innych "łańcuchowych". Auto po prostu jest topowe i musi być droższe. To naturalna kolej rzeczy. Groźnie drogie to są silniki wankla, albo wtopy takie jak vw tfsi, albo inne z groźbą przekręcenia panewki.
    Porównanie dzwięku busso? Nie ma startu. Zarówno 166 jak i 9-3 jest w serii i układ wydechowy ma w doskonałym stanie - szczelny, oryginalny.
    Busso słychać pięknie pod maską i z wydechu. Tak "staromodnie" saab jest cichy. Na jałowym to chodzi prawie jak yaris 0,8l cisza. Nawet z wydechu. Warkot V6 zaczyna się dopiero po przegazówce lub wyższych obrotach. Jest to dźwięk ujarzmionego potworka. A nie dzikiej nie okiełznanej bestji busso ale to wcale niżej saaba nie stawia. Czuć też potencjał, charakter.

Jeszcze odnośnie hebli bo sprawdzałem. Zacisk klasyczny ale duuużo większy niż brembo w 166
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 24-08-2017 o 09:54

Użytkownik Znawca Avatar jersey
    Mieszka w
    Grudziądz/Rumia/Lozanna
    Auto
    KIA Ceed 1.4 T-GDI 140KM

Domyślnie

9-3 jest piękne w środku, ma taką sobie mordę, piękny tyłek ale... w sedanie. Kombi jest tak paskudne z tyłu, że szkoda słów. Ale wóz jako całość - bomba. Gratulacje, oby nie była mina bo jak na wóz z CH to podejrzanie tanio.
    Jeżdżę KIĄ więc nie mogę czerpać przyjemności z jazdy. Nie i uj, bo to KIA a nie Alfa.
    Teraz jestem tu: https://oil-cub.pl

Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC

Domyślnie

Marek, to chyba jest ten sam silnik w co w mojej Insigni OPC? Skrzynia wydaje mi się, że również ta sama - Aisin AT40 (TF-80SC).

BTW. Na jednym ze zdjęć widziałem, że słuchasz słusznej muzyki - DM

Mieszka w
    Strzelin
    Auto

Domyślnie

Wiem, liczę że rzucicie też za mnie na tacę w niedzielę
    Ale byłem gotów zaryzykować. Cena nie aż tak okazyjna, jak na polskę nawet wysoka, do tego stan perfekt w porównaniu do polskich paści w które nawet bym do tego stanu nie miał możliwości doprowadzić. Dlatego pogodzę się nawet z kręconym licznikiem i innymi usterkami. Oby tylko nie był składany z dwóch i silnik ze skrzynią nie padł. Daję sobie kilka tys. km aby się o tym przekonać.
    Powodów sprowadzenia znalazłem kilka. Przednia szyba zmieniana na jakiegoś nieznanego producenta, magiel miał ingerencję w śrubę regulacyjną bo jest opocony od nakrętki, wydech ma opaskę stalową która na pewno nie jest fabryczna reszta nic. Sucho, czysto (ale nie myte). Lampy, chłodnice, węzyki wszystko z 2007 wygląda na nietykane łapami ani kluczami. Wnętrze może dawać nadzieję na prawdziwy pzrebieg choć to dla mnie najmniej istotne.

- - - Updated - - -

Cytat Napisał Wichura87 Zobacz post
    Marek, to chyba jest ten sam silnik w co w mojej Insigni OPC? Skrzynia wydaje mi się, że również ta sama - Aisin AT40 (TF-80SC)
    Tak, choć jak to szwedzi musili coś zmienić więc jest to to samo ale przełożyć się nie da te silniki były też w różnych modulacjach od 250 do ponad 300KM. Różniły się mapą. W 93 280KM miał hirch. Ale silnik jest gotowy na więcej, może mi kiedyś zbraknie tego co ma
    Na jednym ze zdjęć widziałem, że słuchasz słusznej muzyki - DM
    Też nie jestem jedynym wyznawcą ale bardzo ich lubię. To jedni z artystów którzy prawie 100% utworów mają świetnych. Nie tak jak inni tylko single

Użytkownik Znawca Avatar Tomtrz
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Odnośnie programu to wiem że malkontenci i wyznawcy jedynego słusznego napędu piszą że fwd nie ma sensu. Ale to stereotyp. Spokojnie można w tym 9-3 300KM na ośkę zrobić. Na prawdę jeździłem 280KM w tej budzie i jeszcze czuć zapas. Jasne że z miejsca pływa ale przecież nikt nie ma 300+ żeby startować pod świateł. Z tej mocy korzysta się inaczej
    Ty cały czas piszesz o jeżdzeniu prosto Na autostradzie napęd nie ma żadnego znaczenia, a nawet + dla FWD za troche niższe straty na napędzie. Tylko wiesz, czasem trzeba autem skręcić

- - - Updated - - -

Cytat Napisał Kevio Zobacz post
    Kolega ma 9-5 Aero, wyposażony w pytę, można śmiało powiedzieć, że poziom marek premium. Jedyne co u niego mi przeszkadzało to bardzo mocny silnik z turbo, duże gabaryty ale napęd na przód i niestety zrobienie programu nie ma sensu bo nie ma trakcji.
    no i właśnie to jest ten sam problem, co w alfie 166 i innych limuzynach, które próbowały aspirować do segmentu premium. Auta świetne w każdym calu, oprócz napędu.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC

Domyślnie

No ten sam silnik w "zwykłej" Insignii ma 260KM, a w OPC już 325 i dłubią nawet pod 400 ale to już chyba z wymianą osprzętów.

Ale do tej beczki miodu muszę dorzucić łyżkę dziegciu - rozrząd teoretycznie jest niewymienialny, ale niestety potrafi jebnąć. Są też przypadki z forum Insigni, że korbowód wyszedł bokiem. No ale to wyjątki.
    Co do skrzyni biegów to szczerze mówiąc nie rozumiem Twojego zachwytu - ubija osiągi auta bo jest po prostu za wolna do takiego silnika i mocy. Czasami nie wie który bieg wrzucić, do tego spory minus, że w trybie D nie mogę łopatką zrzucić biegu. Nie sądzę, żeby u Ciebie ta sama skrzynia inaczej pracowała.
    A no i przy 140k km wymieniałem w niej koszyki biegów - także 5 koła w plecy

PS. Ja jeżdżąc za DM już parę miejsc na obecnej trasie zwiedziłem

PS2. Aha i byłbym zapomniał zapytać... jak spalanie?

Mieszka w
    Strzelin
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Tylko wiesz, czasem trzeba autem skręcić
    Ja CI już pisałem że wyrosłem z tego. Nie mam i nie będę miał potrzeby jeździć bokiem ani bawić się w jazdę stylem Stiga a i tak fwd jest bezpieczniejszy niż rwd.
    Dlatego jak najbardziej wiem co to jest rwd tylko po prostu nie jest mi to potrzebne już prędzej bym szukał 9-3 z 4x4 niż płakał z rwd.
    Aby mieć w tym budżecie rwd to bym musiał zrezygnować z saaba na..... właśnie co? wurst myt kartofeln? Czy jakieś brzydactwo? no i dlatego jest fwd

- - - Updated - - -

rozrząd teoretycznie jest niewymienialny, ale niestety potrafi jebnąć. Są też przypadki z forum Insigni, że korbowód wyszedł bokiem. No ale to wyjątki.
    Wiesz, busso też ze dwa razy tłok komuś zgubiło 2.0T też każdy silnik może paść. Ale to nie znaczy że jest na to skazany. Rozrząd jak większość łańcuchowców jest na jakieś 300kkm. Ale też jak w każdym bywa tak ze się rozciągają szybciej. Wtedy się coś wymieni. Samo życie, wiem że nic nie jest wieczne.
    Skrzynia, cóż. To nie sławetny ZF z mercedesów ale chyba najlepszy i najszybszy aisin. Zabija osiągi? U mnie nie. Zarówno 159 jak i saab z nogą w podłodze robi katalogowy sprint jak manual. No te 1-3 dyszki zakładam błąd pomiaru. Tak więc czemu mam narzekać? Na pewno dla tych ułamków sekundy nie będę wajchował jak jeleń i męczył się z trakcją na pierwszych biegach odnośnie zawahań czy coś. Hmmm... pzrejechałem dopiero kilkaset km. Nie zauważyłem nic takiego i też przez tyle lat w 159 nie zauważyłem. Na pewno lepiej jest w saabie bo 6 bieg już przy 90km/h wrzuca czyli ekeonomicznie. W 159 dopiero na 120km/h. I paść też może jak każdy automat. Jestem dorosły i się z tym liczę bardziej bym się martwił przy 2.0T gdzie jest poprzedni aisin aw-55 a on już niestety ma choroby fabryczne choć i tak w saabie o dziwo nie klęka a w innych często.

Ogólnie panowie jestem dorosły i jestem świadom topowej wersji. Wiem ile kosztuje rozrząd, cewki, czy naprawa skrzyni wszystko sprawdziłem dokładnie i mam doświadczenie ze smokami więc nie są mi straszne

- - - Updated - - -

Aha i przy spalaniu też nie będę płakał zobaczymy przy pierwszym tankowaniu

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia