Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar krzysioPL
    Mieszka w
    Siedlce/Wawa
    Auto
    AR 146

Domyślnie Niebieska Madzia 6

Z tematu o AR 146 wyrzuciłem część o Madzi, aby się wątki nie mieszały, z racji tego, że czerwona, zostaje przynajmniej jeszcze na chwilę

Historia zakupu Mazdy jest dosyć kręta... Przymierzałem się od jakiegoś czasu do zakupu czegoś większego i w Dieslu, miał być to Crosswagon. Niestety znalezienie egzemplarza który by mnie zadowalał graniczyło z cudem, który się niestety nie wydarzył. Jest ich tylko kilka szt. a wszystkie egzemplarze strasznie daleko. Nie chciałem odchodzić od włoszczyzny, więc w grę zaczął wchodzić Fiat, oglądałem Fiaty Cromy, są specyficzne, co mówili o nich na zlocie WAH, to mówili, ale mi się podobają, w dodatku są mega wygodne, niestety moja luba powiedziała-NIE. Powiedziała, że jest zbyt "tatusiowaty" i że to jeszcze nie czas na taki samochód, więc mówię okej, obejrzeliśmy kilka Fiatów Bravo, ale w budżecie w którym chcieliśmy się zamknąć, nie było nic co by Nas chwyciło za serce, aczkolwiek mojej lubej Bravo bardzo przypodobało. W międzyczasie obejrzeliśmy kilka zwykłych 156, niestety, zawsze coś nam przeszkadzało. Przeglądałem sobie oferty i tak sobie pomyślałem może coś innego (niemieckie i francuskie od razu odpadały, nawet nie włączałem ogłoszeń) trafiło się kilka Saabów i właśnie Mazda 6. Był dylemat czy Saab 9-3 czy Mazda 6. Ostatecznie o wyborze Mazdy 6 zdecydowało wnętrze, które jest po prostu fajniejsze niż w Saabie, przynajmniej dla Nas. Zacząłem przeglądać ogłoszenia i zaczęliśmy oglądać. Obejrzeliśmy kilka sztuk, aż pewnego dnia pojechaliśmy obejrzeć niebieską Madzię, żeby nie było, że tak od razu postanowiliśmy, że wraca z nami, to daliśmy sobie czas do namysłu i pojechaliśmy obejrzeć jeszcze jedną AR, po długiej rozmowie zdecydowaliśmy się jednak na M6.
    Podczas poszukiwań M6, zarejestrowałem się na forum mazdy aby poczytać co nieco.
    Wyczytałem, u nich że silniki diesla są do du..., najgorsze jakie mogą być, no i oczywiście ruda która chrupie Madzie aż miło, Na początku trochę się przeraziłem, a później sobie pomyślałem, chłopie przecież jeździsz Alfą z silnikiem TS, podobno najbardziej awaryjnym, a przez 3 lata nie zawiodła Cię ani razu... i to w sumie zdecydowało.

W egzemplarzu który kupiłem na szczęście nie ma zbyt dużo rudej, ba w sumie znalazłem ją tylko na rantach tylnych drzwi. Trzeba będzie zrobić zaprawki.
    W niedługim czasie pojedzie na wymianę rozrządu, filtrów itp. Jeżeli będzie służyła tak dobrze jak obecna 146, to powiem, że zakup udany.

Nie będę mówił, że Madzia ma wszystko co potrzeba, bo bym skłamał. Brakuje tylko jednej rzeczy, którą chcieliśmy, mianowicie czujniki parkowania. Ma wszystko inne, ale czujników nie, ale da się to naprawić więc niedługo zostanie zamontowana kamera cofania jakaś.

Dołączam też parę zdjęć (zdjęcia z ogłoszenia).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	m3.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	103.5 KB
ID:	235024Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	m1.jpg
Rozmiar:	114.4 KB
ID:	235022Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	m2.jpg
Rozmiar:	101.1 KB
ID:	235023

› Więcej...: Niebieska Madzia 6

Użytkownik Rowerzysta Avatar Mik3
    Mieszka w
    W-M
    Auto
    Ford Focus Mk2 Turnier FX Gold 1.6 Ti-VCT

Domyślnie

Jechałem taką kilka razy, też kombi, też w dieslu, też niebieską Odczucia bardzo fajne, tylko wkurzała mnie ta leżąca pozycja za kierownicą (podobnie jest w Hyundaiu i40). IMO auto wygląda lepiej od drugiej generacji, a trzecia to prawdziwa petarda - nawet Giulia odpada Środek dobrze utrzymany, jaki to ma przebieg? Mazdy mają najładniejsze wnętrza z japońców. Pogratulować zakupu, oby się sprawowała i nie zgniła do wiosny

Użytkownik Pasjonat Avatar Andrzejsr
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'

Domyślnie

Czujniki są bardziej ergonomiczne niż kamera, takie, które mają diody podwieszone na podsufitce z tyłu - patrzysz w lusterko wsteczne naturalnie przy cofaniu, lub głowę odwracasz jak przy cofaniu , a nie w monitorek przed siebie - nienaturalnie.
    A z tym dieslem hmm ...

Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    AR166 3.0V6 4HP20 i nie tylko

Domyślnie

Ja ze swoją połową też coś tam na te mazdy patrzyliśmy podczas ostatniej roszady samochodowej. Może nie tyle że ciekawe co w akcie desperacji alternatywne. Ale tylko V6. Reszta nie jedzie albo kopci i nie jedzie problem z mazdą to właśnie to co pisałeś.... blacha. A ja przygody z korozją nie podejmuję w aucie za cenę wyższą niż kilka tysięcy zł.
    Autko z zewnątrz całkiem ladne. Wewnątrz akceptowalne. A Twój egzemplarz w tym kolorze wygląda świetnie

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar krzysioPL
    Mieszka w
    Siedlce/Wawa
    Auto
    AR 146

Domyślnie

Przebieg 241kkm. Na tyle wygląda. Od marca(przegląd) poprzedni właściciel zrobił 3tys. km. Któreś tam auto w rodzinie i niego. Jak na to że z tyłu dawno temu jeździły foteliki wnętrze zadbane.
    Sam jestem ciekaw jak po zimie będzie wyglądała, wcześniej była garażowana u mnie niestety bédzie stała pod chmurką.
    Co do czujek parkowania bądź kamery to jeszcze nie zdecydowałem. Madzia ma niby Navi ale niestety nie ma do niej map PL wiec w jej msce wyczytalem ze mozna podlaczyc ekran od kamery cof, ewentualnie wsadzaja tableta albo jakies Navi. No nie wiem co tam wymysle, moze nic jak zobacze ze blacha leci i wyskakuja jakies burchle to na wiosne bede sie pozbywał, zreszta tak czy siak za rok we wrześniu będę zmieniał. Wydatki typu wesele sie skonczą to będzie można wymienić na coś w innym budżecie. Teraz wesele zgarnia wszystkoNiebieska Madzia 6Niebieska Madzia 6

Wysłane z mojego GT-I9500 przy użyciu Tapatalka