Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Temat: Kiwi off-road

Użytkownik Rowerzysta
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V 140 km 2003r 3D

Domyślnie

To jest super sprawa, znajomy ma vw T3 i tam również można wejść pod auto bez podnoszenia go więc sprawdzenie czegokolwiek na podwoziu sprowadza się do położenia koca na podłożu i położenia się na tym kocu 10 sekund

› Więcej...: Kiwi off-road

Użytkownik Znawca Avatar Tomtrz
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

Spoko, miałem kiedyś citroena z hydro, który w pozycji serwisowej stał na tyle wysoko, że można było się pod niego wczołgać

Mało tego, dało się nawet zmienić koło bez lewarka
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    AR166 3.0V6 4HP20 i nie tylko

Domyślnie

Terenówka doczekała się wreszcie dobrych opon. Mam nadzieję, że dzięki nim już nie będę musiał używać łopaty na wyprawach

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181208_102158200.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	135.3 KB
ID:	252750Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181208_102127780.jpg
Rozmiar:	135.5 KB
ID:	252751

Mieszka w
    Strzelin
    Auto

Domyślnie

Opony sprawują się.... sprawowały się genialnie. Oj co można było wyprawiać to się nawet nie spodziewałem fakt, że łopata się jeszcze przydaje bo czasami praw fizyki oszukać się nie da. Ale błoto już mi żadne nie jest straszne (byle nie zawisnąć).

Nazwa:	IMG_20181223_143308450.jpg
Rozmiar:	167.4 KB
ID:	253420

- - - Updated - - -

Pomimo że kijanka już jest niemal idealna pod każdym względem i daje niesamowitą frajdę przy jeździe w terenie to coś mnie podkusiło żeby przejrzeć rynek terenówek na olx..... no i dojrzałem nieopodal mnie frotę 3.2V6 za kwotę "śmieszną"..... postanowiłem ją chociaż obejrzeć. A w zasadzie chciałem się przekonać, że to jest zgnity niesprawny gruz co miało w zamyśle mnie zniechęcić do kupna (bo był wystawiony za mniej niż połowa wartości rynkowej). Niestety okazało się że ten gruz nie jest taki zły.... nie jest zgnity, sprawny technicznie (no względnie) i jeszcze na dodatek właściciel miał to auto od sprowadzenia 9 lat..... No jak odpaliłem ten piecyk to poczułem czego jednak mi w kijance brakuje..... Takiego pieca więc wróciłem do domu ochłonąć. Niestety kilkanaście godzin wystarczyło żeby kijanka trafiła na portal aukcyjny. Nie szczypiąc się wystawiłem za satysfakcjonującą kwotę (tak żeby na odgruzowanie froty starczyło) i o dziwo kijanka na drugi dzień odjechała....
    Dlatego postanowiłem pojechać po tą frotę. Dość, że gość zszedł jeszcze trochę z ceny to na dodatek jeszcze wystawił FV. Czyli kupiłem auto za niemal 1/3 wartości rynkowej i jeszcze mi zostało niemal połowa kasy z kijanki.
    No ale oczywiście trzeba trochę porobić. Na szczęście rzeczy które sam z łatwością ogarnę. Dzisiaj byłem na SKP i ku mojemu z dziwieniu nie jest tak źle jak zakładałem.
    Auto zdrowe, nawet bez rdzawych nalotów na ramie (jedynie miejscowa rdza w narożniku progu), w zawiasie do zrobienia tylko gumy stabilizatora i sworznie. Do tego mam do zrobienia maglownicę. Poza tym elektryka. Wariują liczniki i pali dwa bezpieczniki.
    Czyli zamiast gruntownego remontu wystarczy parę złotych na gumy, sworznie i parę stówek na regenerację magla. Elektryki nie liczę bo to jest bezinwestycyjne. Tylko na pewno w uj czasochłonne. Czyli zostanie mi jeszcze kasa na oświetlenie, lift i dobre opony MT. Te co mam pomimo że prawie nowe i dobrej marki to niestety w terenie na niewiele się zdadzą.
    W efekcie roszady pozbawiłem się auta terenowego na lekko kilka tygodni (a może nawet miesięcy) ale "uprade" na większe i widlaste bydle jest dla mnie satysfakcjonujące. Mam też świadomość tego, że frota będzie mniej zwinna i cięższa od kijanki. Ale jednak chęć słuchania V6 wzięła górę pomimo pewnych wad.

Nazwa:	IMG_20181231_095224698_HDR.jpg
Rozmiar:	135.6 KB
ID:	253421Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181231_095302425_HDR.jpg
Rozmiar:	147.0 KB
ID:	253422Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181231_095407432_HDR.jpg
Rozmiar:	100.6 KB
ID:	253423

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Darus
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 jtd była, 156 fl sw 2.4 JTDm była, 166 FL 2.4 20v, 159 2.4 20v była, Giulietta 1.4 170 je

Domyślnie

Zacna!

Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

Spoko fronterka, na pewno nie aż tak spartańska jak kijanka, troche też bardziej wyjściowa, a możliwości terenowe nadal są calkiem niezłe. Można by się dziwić, że opel zrobił takie auto, ale rzecz w tym, że to wcale nie jest opel To jest przebrandowane Isuzu
    Jaguar S-type 4.2 V8

Mieszka w
    Strzelin
    Auto

Domyślnie

Dokładnie tak, to jest isuzu nawet silnik 3,2 mylony z oplowskim nie ma z nim nic wspólnego takie isuzu w oplowskiej blaszce składane w GB.
    Auto jest pojemniejsze, wygodniejsze, lepiej wyposażone od kijanki. Fotele są wygodne, dzieci mają więcej miejsca a pies w bagażniku razem z butlą ma więcej miejsca niż w kijance bez butli. Do tego auto trochę "lepiej wygląda"
    Ale te wszystkie plusy są jednocześnie minusami w terenie. Więcej czujników które mogą się uszkodzić. Większy gabaryt przekłada się na gorsze kąty, większa masa utrudnia przejazdy i odkopywanie a wygląd? Mało istotny przy przedzieraniu przez krzaki poza tym technicznie nie odstaje od prawdziwych terenówek. Rama, reduktor, sztywnie załączany most przedni.
    Jednak skusiłem się ze względu na V6 z automatem. W końcu auta i tak nie topię tylko uprawiam rodzinne safari. Za więcej komfortu i dźwięk V6 będzie trzeba sobie odpuścić ekstremalne miejsca w które kijanką się pakowałem. Może przyszłościowo zabezpieczę lakier raptorem i zrobię duży lift. Ale to są koszta nie na teraz. Teraz trzeba odgruzować i zrobić lekki lifcik + MT.

Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

No to ja też myślałem, że silnik jest chociaż oplowski a skrzynia GM czy coś made in japan?
    Jaguar S-type 4.2 V8

Mieszka w
    Strzelin
    Auto

Domyślnie

Właśnie, skrzynia chyba jest GM - automat. Tak przynajmniej na PRND piszą.

Mieszka w
    Strzelin
    Auto

Domyślnie

Tutaj też zaktualizuję temat. A działo się. Auto po zakupie dostało zregenerowany magiel, parę elementów zawiasu, nowe heble przód, lift 2" i dało się wreszcie jeździć. Do tego ogarnąłem elektrykę. Przelutowałem płytę licznika, sprawdziłem instalację i wyeliminowałem usterki. Musiałem też przerobić lampy na eu bo się okazało że były angliki Ale.... Frota po kilkutygodniowym okresie testowym wykazała tendencję do dmuchania w chłodnicę objeżdżone, obmacane i sprawdzone ze wszystkich stron (z testem CO2 włącznie) - diagnoza - UPG. Trudno. Różnica ze sprzedaży kijanki miała pójść jeszcze na nowe opony i oświetlenie ale nici z planów. Trzeba było się brać za silnik. Przekalkulowałem i wyszło mi, że opłaca się auto zrobić samemu. A więc start. Części trzeba było sprowadzać ze stanów bo w Polsce brak. A jak już się znajdą to też sprowadzają i to z grubą marżą. Dlatego odpaliłem eBay i komplet do wymiany UPG i rozrząd kupiłem za jakieś 6 stówek. Do tego głowice do regeneracji - 1100zł. Jeszcze były jakieś pierdoły w między czasie to w 2000zł się zamknąłem. Cała operacja trwała parę miesięcy. Powolne rozkręcanie. Dopiero wtedy wiedziałem co potrzebuję. Dwa tygodnie czekania na przesyłkę. Potem wiele tygodni powolnego skręcania. Po parę godzinek w tygodniu. Taka dłubanina. Parę problemów po drodze było jak urwana śruba głowicy w bloku poza tym jakieś pranko środka zrobiłem (bo w trakcie remontu wszystko trzymałem w środku). Auto ożyło dopiero na koniec maja.
    Od tamtej pory zrobiłem już ponad 1000km w tym 80% poza asfaltem. Auto ma się dobrze. Cały miraż kosztował mnie nieco więcej niż wziąłem za kijankę ale to i tak mniej niż wartość rynkowa przyzwoitego egzemplarza. Na razie jestem zadowolony. Zaliczyłem nawet jeden terenowy zlocik.