Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 77
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    AR166 3.0V6 4HP20 i nie tylko

Domyślnie

bimsky - mam nadzieję że nie będzie z zawiasem filozofii. Wygląda na prostszy niż w alfie a części (tuleje) są identyczne jak w vectra B. Odnośnie silnika to wiem i dlatego właśnie omijałem szerokim łukiem te auta ale skoro ten był po remoncie i to w dobrym zakładzie to postanowiłem zaryzykować. Co z tego wyjdzie to się okaże. Na pewno jak się przekręci znowu to nie będę go ratował. Po pierwsze remont to koszt sięgający wartości rynkowej a (a ja sam nie mam na takie roboty warunków) a po drugie przez te blachy z tego egzemplarza to rodzynek już nie będzie

Masa, odnośnie porównania. Na wstępnie mogę śmiało (i jeszcze obiektywnie) porównać, że 9-3 IIgen to "poziom" 159. Technologia, oszczędności, niezawodność itd są na tym samym poziomie. 9-5 to epoka 166 ale nie wiem czy czasami to bardziej 164 nie odpowiada. Komfortu prowadzenia nie mogę porównać bo moja jest niska i twarda jak taczka na 18". A w 9-5 jest seria (nawet nie aero) i balon 15". Tak więc w porównaniu do 166 to ponton. Choć w zakrętach nie jest tak źle jak na ponton. Np. 406 coupe gorzej się prowadziło (tam zawias seria ze zwykłej 406 co dupy nie urywało). Robotę robią fotele aero. Jeździłem ze zwykłymi i jest duuużo gorzej. Fotele z aero raz że lepiej opasają dupsko to jeszcze są na prawdę wygodniejsze (bardziej miękkie - bliżej im do 164). Fotele w 166 są większe - szersze, bardziej płaskie i trochę twardsze. Odnośnie miejsca to oczywiście że 9-5 jest przestronniejsze. To czuć wyraźnie wszędzie. Z przodu, z tyłu i bagażniku w dodatku ta deska rozdzielcza pogłębia wrażenie przestrzeni jak na hali magazynowej przed regałem te małe, głęboko osadzone liczniki w ogromnej niemal płaskiej desce są wręcz dziwaczne. Jednak jak jadę 166 to czuję duże ale skrojone na miarę wnętrze. Zrobione jak tylko dla mnie. Każdy detal cieszy oko. Każda linia ma sens. W 9-5 czuję dużo więcej miejsca ale auto sprawia wrażenie krowiastego. Coś jakbym pożyczył uniwersalnego busa
    Na pewno w saabie jest dużo tego czegoś. Dlatego pomimo wad i dyskusyjnej urody cenię to bardziej niż inne z powszechniałe auta. Ta surowość brzydota przez swoją niecodzienność jest dla mnie interesująca. Co prawda nie dorównuje satysfakcji z jazdy mojej alfie ale z pewnością da mi jej więcej niż jakieś reno, opel, ford czy japoniec.
    Oczywiście mój wywód jest mocno subiektywny (oprócz bezdyskusyjnej ilości miejsca wewnątrz). Każdy lubi co innego i podoba się co innego.

› Więcej...: 9-5 2,3T 250KM - do odgruzowania
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 12-07-2018 o 09:46

Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99

Domyślnie

Właśnie.porownujac 166 do.innych aut konkurencji z tamtych lat widać ten sport. Ta sportowa dusze alfy nawet pomimo fwd. I ten sportowybcharakter ma każda alfa z tamtych lat. Wielu ludzi się.smieje jak się napisze że alfa 166 to sport i elegancja bo dla nich sport to rwd deska jak regal w castoramie i 500km pod maska... no i patrząc na wnętrze 9-5 I 166 jak ktoś typu andrzej pisze że wnętrze 166 jest nijakie to mnie wuj strzela. To jest właśnie cuore sportivo. Nawet w e39 wnętrze już wyglada na przestarzałe a 166 mimo lat ma w sobie cos

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    166 JTD

Użytkownik Znawca Avatar Tomtrz
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

poprzednik 9-5 przecież dzielił płytę podłogową z alfą 164 9-5 2,3T 250KM - do odgruzowania To jest vectra B, więc raczej krok w tył. Poskładali auto z tego co mieli pod ręką.

- - - Updated - - -

Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Na wstępnie mogę śmiało (i jeszcze obiektywnie) porównać, że 9-3 IIgen to "poziom" 159. Technologia, oszczędności, niezawodność itd są na tym samym poziomie.
    Ja się mocno dziwię. Może nie miałem, ale trochę siedziałem/jeździłem 159 w różnych wersjach silnikowych. Ostatnio na pare dni 9-3 pożyczyłem, bo kocur w serwisie, i no pomijając kwestie subiektywno estetyczne, to to auto jest po prostu mocno średnie. Dla siebie bym na pewno wolał 159.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Mieszka w
    Strzelin
    Auto

Domyślnie

W momencie naprawy tego auta cieszę się z tego faktu nie mniej jednak myślę, że nie jest to aż takim wielkim grzechem jak ten nieszczęsny silnik. Mało to. Przecież od 2004 w 93 montowali już świetne jednostki pozbawione syndromu panewek - bardzo solidne silniki. A w 9-5 te przekręcające się staruszki kładli aż do II NG czyli do 2010 roku.
    Jeżeli chodzi o jakieś jakości, funkcjonalności lub coś więcej o prowadzeniu, to będę mógł coś powiedzieć w zasadzie dopiero jak trochę pojeżdżę na razie przejechałem z Katowic do Wrocławia i auto stoi na kobyłkach do czasu ogarnięcia.

- - - Updated - - -

Odnośnie 159 vs 9-3 II gen to przede wszystkim ja mam polift wnętrze. Po pierwsze jego wyposażenie, materiały, czy funkcjonalność (np klimatronik) uległy znaczącej poprawie (no może poza kilkoma detalami ). Po drugie ja mam w najbogatszej wersji. Dlatego tak porównałem ale jeżdżąc innymi 9-3 (zwłaszcza przedliftem) to w sumie masz rację. 159 jest solidniejsza i lepiej zrobiona w środku.

Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Dla siebie bym na pewno wolał 159
    Pod warunkiem że miałaby sensowne silniki w benzynie. A tu dupa.

Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Odnośnie 159 vs 9-3 II gen to przede wszystkim ja mam polift wnętrze. Po pierwsze jego wyposażenie, materiały, czy funkcjonalność (np klimatronik) uległy znaczącej poprawie (no może poza kilkoma detalami ). Po drugie ja mam w najbogatszej wersji. Dlatego tak porównałem ale jeżdżąc innymi 9-3 (zwłaszcza przedliftem) to w sumie masz rację. 159 jest solidniejsza i lepiej zrobiona w środku.
    ja też "mam" polifta przecież i to jeszcze vectora, więc nie ma biedy, fotele przykladowo te same, co u Ciebie. Nawet automat 6 biegowy, ten sam co w 159, z tym samym silnikiem, działa według mnie gorzej niż w alfie. Fajnie, że waży mniej, i to czuc, ale prowadzi się gorzej. Układ kierowniczy gorszy, wyciszenie bardzo słabo, komfort też odstaje.

Silnik jest spoko, ale nie samym silnikiem człowiek żyje
    Jaguar S-type 4.2 V8

Mieszka w
    Strzelin
    Auto

Domyślnie

To ja tego tak nie oceniam. W 9-3 parę kiepskich plastików jak ten przy tunelu czy klamkach faktycznie jest. Nie ma np też prawdziwego alu na konsoli (ale za to ja mam konsolę w skórze). Ale alfa w basic też dupy nie urywa z tym srebrnym plastikiem. Prowadzenie uważam też na takim samym poziomie. Może nawet na + dla saaba ale ja mam aero. To inne zawieszenie dlatego możesz mieć inne odczucia. Skrzynia aisin 6b moim zdaniem pracuje identycznie poza tym że w saabie idiotycznie nie wysprzęgla na postoju jak w alfie. Dla mnie pod dwóch dieslach silnik był kluczowy

Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

No tak, bo obniżające sprężyny nagle sprawiły, że vectra zaczęła skręcać

Jak dla mnie 150 koni to jest więcej niż wystarczająco dla tej budy. To po prostu nie jest konkstrukcja stworzona do dynamicznej jazdy. Trakcji mało, w ostrzejszych zakrętach dość nieprzewidywalne zachowania. W wersji z V6 jak już to może być gorzej, bo przód cięższy. I zanim zaczniesz - auto nie ma żadnych luzów w zawieszeniu, trzyma zbieżność i ma nowiutkie, niezłej klasy opony.
    159, z dużym oporem, ale jednak generalnie słucha tego kierowcy i się jakoś z nim komunikuje. Czuć jednak, że jednak gdzieś tam siedzi w niej sportowiec, może nie pierwszej ligii, i z lekką nadwagą, ale jednak. Saab to po prostu wozidło
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 12-07-2018 o 12:45
    Jaguar S-type 4.2 V8

Mieszka w
    Strzelin
    Auto

Domyślnie

Wiesz, idąc tym tropem to znowu zaczynamy wszystko sprowadzać do jednego ideału może i masz tam trochę racji bo 159 jednak ma wielowahacz i troszkę więcej "sportowości". Jednak to nie auto na tor Choć z tą wystarczającą mocą (150KM) to Cię poniosło

Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99

Domyślnie

Marek pisze jakby zawsze wybrał to co najlepsze a reszta wuja się zna. Jaja jak berety. Ale tak idzie wyczytać z kontekstu. Megalomania Level max

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 12-07-2018 o 17:46
    166 JTD

Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Marek pisze jakby zawsze wybrał to co najlepsze a reszta wuja się zna. Jaja jak berety. Ale tak idzie wyczytać z kontekstu. Megalomania Level max
    oj jak by to było coś nowego, że każdy chwali swoje
    Jaguar S-type 4.2 V8